Macbook Pro'nun WiFi hızlarım Bluetooth cihazlarla eşleştirildiğinde neden önemli ölçüde düşüyor?


13

NOT: Bu soru, Yosemite'den bu yana birbirine karışan Bluetooth ve Wifi'nin bir kopyası DEĞİLDİR . Bu cevap 1) Sadece 2,4 GHz bant ve 2) Sadece Yosemite ile ilgilidir.

Arka fon:

Şu anda Yosemite (10.10.3) kullanıyorum, Macbook Pro'yu satın aldığımdan beri sürekli olarak bu sorunu yaşadım (2013 sonu, aslında Mavericks çalıştırıyor). İster Bluetooth fare, kulaklık, isterse iPhone olsun, bir cihazı Macbook Pro'mla eşleştirdiğimde, Wifi hızlarım (5 GHz bandında çalışıyor) en az% 50 düşüyor . Bu sorunu tekrar tekrar çoğaltabilirim. Yalnızca bir cihaz bluetooth ile makineyle eşleştirildiğinde gerçekleşir . Bluetooth, bilgisayarımda basitçe etkinleştirildiğinde gerçekleşmez.

Bu noktada, WiFi düşüşü farkedildiğinden, artık cihazları bluetooth üzerinden bağlamıyorum. :(Bluetooth fare kullanmak yerine Logitech nano alıcı fare kullanıyorum (ve işlemdeki değerli iki USB portumdan birini kullanıyorum ).

Makine Özellikleri:

Model Name: MacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013)
Model Identifier:  MacBookPro 11,3
Processor: 2.6 GHz Intel Core i7
Memory: 16 GB 1600 MHz DDR3
System Version: OS X 10.10.3 (14D136)
Kernel Version: Darwin 14.3.0

Hız Testleri 1 :

Bluetooth özellikli WiFi hızları, eşleştirilmiş cihaz yok:

üç

Bluetooth özellikli, eşleştirilmiş herhangi bir cihazla WiFi hızları:

iki


Sorun giderme:

LAN kurulumumu dışladım:

 • İSS'm tarafından sağlanan bir modeme bağlı bir TP-LINK Archer C8 Router kullanıyorum (köprü modunda çalışıyor). 5 GHz bandını sadece kullanıyorum. Herhangi bir bant girişimini ekarte etmek için, 2.4 GHz bandında da WiFi hızını test ettim. Banttan bağımsız olarak aynı düşüş meydana gelir.

 • İnternete doğrudan bağlanmak için ISP modemimi Ağ Geçidi olarak kullandım (neden TC-Link Router'ı hariç tutmak için). Aynı sonuç.

Bu konuyu Kablosuz bir konudan soyutladım.

Makinem kablolu bir bağlantı kullandığında hız düşmesi yok (Thunderbolt Ethernet adaptörü> Ethernet Kablosu> WAN)

Sebep olarak belirli bir Bluetooth cihazını dışladım:

Aslında, sorunun Logitech M557 faremde olduğunu düşündüm. Bunun yerine Sihirli Faremi test ettim. Her ikisi de Wifi hızında aynı düşüşü sağladı. MBP - Apple markamla eşleştirdiğim herhangi bir cihaz için de aynı şey geçerli. Sidenote: Test ettikten sonra cihazların eşleştirmesini kaldırdım . Sadece bir cihazım var (aktif olarak bağlı olmasa da).

Üçüncü taraf yazılımı hariç tuttum:

Sorun, üçüncü taraf çekirdek uzantıları yüklenmeden devam eder. Ayrıca, başka bir üçüncü taraf yazılımı çalışmadığında (örneğin Dropbox).

Belirli bir OS X'i ekledim:

Bu sorun satın alma işleminden beri Aralık 2013'te ortaya çıkmıştır. OS X Mavericks - Yosemite genelinde. Ayrıca, makine yeni bir Yosemite görüntüsünden OS X'i temiz bir şekilde kurdu.

Macbook Pro'nun donanımını dışladım:

Apple Diagnostic Test'i defalarca hata kodu olmadan tekrarladım. Ayrı bir konuda (yakın zamanda yerleşik hoparlörü patlattı), makinemi Apple'a getirmiştim. BT ile ilgili hiçbir donanım sorununu doğrulamak için kurum içi tanılama testlerini çalıştırdım. Ayrıca, belirtildiği gibi, bu sorun 1. Gün'den itibaren bir sorun olmuştur.


Benim sorum:

Herhangi bir Bluetooth cihazıyla eşleştirildiğinde Macbook Pro'mun WiFi hızı neden% 50 + düşüyor? Bir çözüm var mı?


1 speedof.me'nin izniyle


GÜNCELLEME:

BT fare eşleştirilmiş ayrıntılı Wifi bağlantısının ekran görüntüsü. SNR ve Tx Hızı iyidir:

resim açıklamasını buraya girin

Aslında, BT cihazı eşleştirilmeden neredeyse aynı:

resim açıklamasını buraya girin


1
Bir donanım sorunu olmadığına dair daha kesin bir kanıt için sorunu farklı bir bilgisayarda çoğaltabilir misiniz?
user24601

Etkinlik Monitörü'nü açmayı deneyin. Bir Bluetooth cihazı bağlandığında yeni bir işlem başlatılıp başlatılmadığına bakın. Ayrıca, yeni başlamış olan hiçbir şeyin bağlantınızı yavaşlattığından emin olmak için Ağ sekmesine bakın.
Séb

@ user24601 Bu iyi bir nokta. Mavericks'i çalıştıran arkadaşımın 2011 Macbook Air'inde bir bluetooth fare ile test ettim. Düşüşün önemli olmadığı halde aynı sorunun oluştuğunu gördüm (Wifi hızları eşleştirildiğinde ~% 25 düştü).
njboot

bu kişi sizinle aynı sorunu yaşıyor gibi görünüyor.
TheBro21

1
Sadece hata ayıklamak için. Telefonunuzla bir bluetooth bağlantısı ve macintosh'unuzun yanında bir kulaklık kurmaya çalıştınız mı? Böylece telefon ve kulaklık bağlı ve bilgisayar bağlı değil. Bağlantı sorunları devam ederken, parazit neden olabilir.
CousinCocaine

Yanıtlar:


2

Bu cevabı burada buldum: https://discussions.apple.com/thread/6803542 , 'Todd Berliner' adında bir adamın benzer sorunları vardı. Sorununuzu düzeltirse onun için kredi

Todd'un benzer sorunları var ve birkaç hafta boyunca bir Apple kıdemli amiri ile çalıştı ve aşağıdaki düzeltmeye geldi:

 1. Bluetooth'u kapatın.
 2. Tüm çevre birimlerini bilgisayarınızdan ayırın.
 3. Sistem Tercihleri'ni açın. "Enerji Tasarrufu" tercihinde, "Ağ erişimi için uyandır" seçimini kaldırın (kontrol yok ve bu şekilde bırakın).
 4. Bulucuyu açın. "Git" menüsünü seçin. "Bilgisayar" ı seçin. "Macintosh HD" yi seçin. "Kütüphane" klasörüne gidin. "Tercihler" klasörüne gidin. Tercih dosyasını bulun "com.apple.bluetooth.plist."
 5. "Com.apple.bluetooth.plist" i "com.apple.bluetooth.plist.old" olarak yeniden adlandırın (yani ".old" ekleyin). Sonunda, bu çözüm sizin için çalışıyorsa, bu "eski" tercih dosyasını silebilirsiniz.
 6. Bilgisayarınızı yeniden başlatın (bu yeni bir "com.apple.bluetooth.plist" tercih dosyası oluşturur).
 7. Bluetooth'u tekrar açın.

Görünüşe göre, sorun bluetooth tercih dosyası ve wifi arasındaki kötü etkileşimin neden olduğu bir hatadır.


1

Her iki 2.4GHz tr 5GHz'yi de test ettiğinizi açıkça yazdınız, yine de bunu hala bir anser olarak veriyorum.

Kısacası:

Yeni yazılım kurulumunuzda, bluetooth'unuzun WiFi'nizle aynı frekansı kullandığını düşünüyorum, muhtemelen her ikisi de 2.4GHz'de. Mümkünse WiFi'nizi sabit 5GHz olarak değiştirin veya 2.4GHz kanallarını deneyin'i seçin (bazı kullanıcılar farklı kanallarda büyük farklılıklar görür).

Daha uzun versiyon:

2,4 GHz ve 5 GHz bandının paraziti

Analog ve dijital iletişimde, sinyal-gürültü oranı, arka plan gürültüsüne göre sinyal gücünün bir ölçüsüdür. Yüksek bir sinyal / gürültü oranı istiyorsunuz. Misal:

 • Sinyaliniz zayıfsa, 50 diyelim ama gürültü düşükse 10 diyelim, veri aktarımı için hala 40 kaldı.
 • Sinyaliniz güçlü ise, diyelim ki 80 diyelim, ama gürültü de yüksek, diyelim ki 50, veri aktarımı için sadece 30 tane kaldı.

Simpel şunları söyledi: Gürültü genellikle aynı frekans aralığındaki radyo sinyalidir.

Bunu bilerek , Apple web sitesinde neler olduğunu açıklayan iyi bir makale var. Ayrıca, Kablosuz Tanılama destek sayfası gibi diğer iyi belgelere de bazı bağlantılar vardır . En önemli kısımları özetledim.

Girişimin etkileri:

 • Cihazlar arasındaki kablosuz menzilinde azalma
 • Kablosuz ağ üzerinden veri akışında azalma
 • Kablosuz bağlantının kesintili veya tamamen kesilmesi
 • Bir Bluetooth aygıtının bulma aşamasında eşleştirme zorluğu

Parazit kaynakları

 • Mikrodalga fırınlar
 • Doğrudan Uydu Servisi (DSS)
 • Bazı harici elektrik kaynakları (demiryolu hatları, güç istasyonları)
 • 2,4 GHz veya 5 GHz bant genişliğinde çalışan diğer vericiler / alıcılar. ( diğer WiFi veya Bluetooth vericileri gibi )
 • Bazı ekranlar harmonik parazit yayabilir

Olası düzeltme

5 Ghz veya daha düşük 2,4 GHz kanal kullanmak için erişim noktanızı değiştirmeyi deneyin.

AirPort veya TimeCapsule baz istasyonlu bir Macintosh kullandığınızda, varsayılan olarak, iki makine mümkün olan en yüksek sinyale sinyal almaya ve frekansları otomatik olarak değiştirmeye çalıştıkça bu otomatik olarak gitmelidir.


Kapsamlı yanıtınız için teşekkür ederiz, ancak Q noktasını yanlış anladığınızı / gözden kaçırdığınızı düşünüyorum. Sorunun 5 GHz bandında ortaya çıktığını açıkça belirtiyorum. LAN'ımda 2,4 GHz bant yayınlamıyorum. Yaptığımda, sorun olarak 5 GHz bandını dışlamaktı.
njboot

1

Apple AirPort ile Yosemite 10.10.3 ve 10.10.4'teki MacBook Pro Retina 13 "2014'ümde de aynı sorun var. Sorunum bluetooth durumuna bağlı değil. Karısının MacBook Air'inde hiç sorun yok, öyle görünüyor 802.11ac'ı hiç desteklemiyor - sadece 802.11n Bu yüzden sorunun 802.11ac'ta olduğunu düşünüyorum.

Sadece nasıl düzeltileceğini buldum - bu iyi bir düzeltme değil, ama işe yarıyor.

AirPort 5GHz ağ adını değiştirdim ve 5GHz ağına bağlı değilim . Her denememde bu soruna neden olan 5GHz ağına bağlanmak gibi görünüyor.

5 GHz ağda 7Mbit bozulmam şöyle görünüyor:

resim açıklamasını buraya girin

Ve 2.4GHz üzerinde güzel çalışma:

resim açıklamasını buraya girin

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.