Apple Watch'u silmeden tekrar eşleştirin


7

Yanlışlıkla iPhone'umdaki Apple Watch'umu eşleştirmedim. Saatimi yine aynı iPhone ile eşleştirmem gerekiyor.

(Ancak, eşleştirilmiş bir saatle yeni bir iPhone alırsa aynı sorunun muhtemelen karşı karşıya gelebileceğini düşünüyorum.)

Apple Watch tamamen çalışıyor. Uygulamaları açabilir, saat-yüzümü görebilirim vb. Ancak menü çubuğunda, kırmızı bir üstü çizili iPhone simgesi vardır.

İPhone'umdaki Apple Watch uygulamasını açıp eşleştirmeye başla seçeneğine dokunursam, Apple Watch'um eşleştirmeden önce kutucuğun açılmasından önceki gibi görünmüyor.

Saatimi tamamen silmem gerekiyor mu yoksa saatimi tekrar eşleştirmeye başlamak için bir seçenek var mı?

İPhone'umdaki alan kullanımıma göre (Ayarlar> Genel> Kullanım> Depolamayı Yönet), iPhone'umda bir yedeğim var. Ancak bu birkaç gün önce ve (etkinlik) verilerimi kaybetmek istemiyorum - bu yüzden saatimi silmek son seçimim.

Özetle koymak için: iPhone'umu silmeden tekrar saatimle nasıl eşleştiririm?


Eşleştirmenin kaldırılması, saatin telefonunuza yedeklenmesini sağlar ve ardından saati siler. Bu nedenle, eşleştirmeden önce üçüncü taraf uygulamaları yüklüyorsanız, eşleştirilmemiş olabilir. İPhone'da Eşleştirmeye Başla üzerine tıkladığınızda saatinizde ve telefonunuzda ne beliriyor?
tubedogg

1
Bende de aynı problem var. Telefonlarım haywire gitti, ben de sildim. Saatim iyi ama tepesinde kırmızı bir telefon var. Telefon saati uygulamasında manuel olarak eşleştirmeye çalıştığımda listede hiçbir şey
görünmüyor

@Jan'ın sorunun Rafe'den farklı olduğunu düşünüyorum. Sizin için, telefonda birkaç saniye boyunca Bluetooth özelliğini kapatın, sonra tekrar açın ve bunun bağlantı sorununu çözüp çözmediğine bakın.
tubedogg

1
@Rafe Önceki yorumumda açıklandığı gibi Bluetooth'u değiştir. Telefonunuz silindiğinden beri başka bir sorunuz olabilir ve İzlemenizi yeni olarak ayarlamanız gerekebilir, ancak muhtemelen ilk önce Bluetooth sorunudur.
tubedogg

Saatinizi iPhone'unuzdaki Ayarlar> Genel> Bluetooth bölümünden ayırdınız mı, yoksa menzil dışına çıktınız mı? İPhone'un bluetooth menzili dışında olduğunuzda bu simge görünür, ancak yine de eşleştirilir.
Ɱark Ƭ

Yanıtlar:


2

Telefonum masamdayken bu sorundan kurtuluyordum. Geri döndüğümde saatin telefonumla tekrar eşleşmeyi reddedeceğini gördüm.

Saatimi telefonumla yeniden eşleşmeye zorlamanın hızlı bir yolunu buldum:

  • "Bakışlar" menüsüne ulaşmak için saatin yüzüne hafifçe vurun
  • Uçak modunu açmak için uçak düğmesine dokunun
  • Uçak modunu kapatmak için uçak düğmesine tekrar dokunun
  • Birkaç saniye içinde saat telefonla yeniden eşleşecek

Walk-away bağlantısının kesilmesi, "eşleştirmenin" aynı olması değildir; bu sadece normal bir bağlantı kesme. "Unpair", telefonun saatin cihaz kimliğini unutması ve kapsama alanına girdiğinizde otomatik olarak yeniden bağlanmaması durumunda yapılması gerekir. Sorun şudur: yeniden eşleştirme, saatinizi silmenizi gerektirir. Örn: Kaybetmemeyi tercih ettiğim birkaç haftalık kayıt oluşturma etkinliğim var, bu yüzden saatimi silmeden (silmeden) yeniden eşleştirmeyi umuyorum, ancak telefon işbirliği yapmıyor gibi görünüyor.
Olie

1

İPhone'unuzdaki Bluetooth'u devre dışı bırakın ve yeniden etkinleştirin. Bu benim için sorunu çözdü. (Bu cevap, sadece aynı şeyi söyleyerek @tubedogg tarafından yukarıdaki yoruma daha fazla görünürlük kazandırmak içindir.)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.