Twitter gibi uygulamalarda URL'lerin önizlemesini görmek için bir uygulamaya Quick Look yapılabilir mi?


2

Lion'un geliştirilmiş Quick Look'u artık web sayfalarını önizleyebilir. Tam ekran görünüm ve hızlı başlatma, bir tarayıcı başlatmak zorunda kalmadan bir web sayfasını gözetlemeniz için mükemmeldir; ki benim durumumda, daha sonra tekrar ziyaret etmeyi planladığım bir önceki oturumdan açılacak her zaman birçok sekme var.

Choosy adlı bir uygulamayı kullanıyorum [tarayıcının dışında] bir bağlantıya tıkladığımda hangi tarayıcıyı kullanacağımı seçmeme izin verecek. Bu, Quick Look'un kalıcı bir değiştirme olarak uygun olmadığı endişesini azaltır. Quick Look'u bir tarayıcı seçeneği olarak kullanmak isterdim, ancak o zamandan beri Quick Look'un bir uygulama olmadığını keşfettim.

Bu yol çarpıntısını giderecek bir uygulama yapılabilir mi? Öğeleri yalnızca Hızlı Görünüm'de açan bir uygulama, yalnızca onu açıcı olarak veya Choosy'de bir seçenek olarak seçmenin bir yolu olarak işlev gören bir uygulama. Asıl endişem, Twitter uygulamasında bir URL açabilmeyi ve Hızlı Bak'ta açabilmeyi istemem. Bu konuda iOS için Twitter tarafından şımartıldım. Ayrıca, görüntüler için de varsayılan açıcı olarak kullanmak güzel olurdu.

Yanıtlar:


2

Qlmanage için "Have A Quick Look" adlı bir AppleScript sarmalayıcısı yazdım:

http://dougscripts.com/471

Ancak, Lion'da qlmanage uygulaması açılır ve iTunes ile bazı çatışmalara neden olur. Oh iyi.


1

Dosyaları Quick Look'da açmak için Automator kullanarak bir uygulama oluşturabildim. Bu web sitesinde bulunan "Hızlı Bakla Görüntüle" eylemini kullandım ve yerel dosyalar için sorunsuz çalışıyor - sağ tıklayın, uygulamayı kullanarak açmasını ve presto! Hızlı Bakışta açılır.

Ancak - bu işlemi bir URL'den geçirmenin bir yolundan emin değilim. Açıklama, sadece dosya / klasörleri girdi olarak aldığını ve emin olmak için, Quick Look'un dosya sisteminin bir parçası olmayan bir şey üzerinde nasıl çalışacağına aşina olmadığımı biliyorum.

Belki sayfanın bir kopyasını indirebilir ve Quick Look'a bakabilirsiniz, ancak bu noktada tarayıcıda açabilirsiniz.


1

Bu URL önizleme işlevi Hızlı Bakışı temel almıyor, bunun yerine bir Veri Dedektörü . Bu nedenle, maalesef aktif hale getirmenin programatik bir yolu yoktur.

Ancak, varolan sistemi kullanmaya çalışmak yerine, sayfayı web görünümünde önizleyen basit bir uygulama yapabilirsiniz.


0

Bir uygulama gibi görünmüyor. Daha ziyade, bir çerçevedir: /System/Library/Frameworks/QuickLook.framework/. qlmanageKomuta göz atın /usr/bin/qlmanageve çerçevenin içine işaret eden sembolik bir bağlantı olduğuna dikkat edin.

Çalışan bir el yazısı oluşturmak mümkün olabilir qlmanage. Sonra betiği bir uygulama olarak (Applescript Editor'den) kaydedebilir ve dosya açıcınız olarak kullanabilirsiniz.


0

E-postalarda yer alan URL’ler için Posta’da Hızlı Bak’a benzemesini ister misiniz? OSX postasının nasıl çalıştığını araştırırsanız bir cevap bulmalısınız. Bunu bir süredir yapmama izin verecek bir çerçeve aradım, muhtemelen OSX geliştiriciler sitesinde size yardımcı olabilecek bir şey olacak , elmanın sağladığı pek çok örnek kod var, bu kod bir Quick Look çerçevesinin nasıl kullanılacağına dair bir örnek, ancak sıralamak için 372 örnek var. Hızlı görünüm çerçevesi için geliştiriciler sayfası

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.