Tamamen yükseltilmiş MBA veya MBP (13 ")? [Kapalı]


0

İlk macbook'umu satın almak istiyorum ve hangisini alacağımdan emin değilim. Dizüstü bilgisayarımı çoğunlukla gelecek yıl seyahat ederken vize seyahatimde genel amaçlı (web'de gezinme, film izlemek vb.), Fotoğraf düzenlemeyi (Photoshop), arada sırada video düzenlemeyi (prömiyer) ve android geliştirmeyi kullanacağım.

Hangi modeli satın alacağınıza karar veremiyorum:

13 "MacBook Air tam yükseltildi (2,2 GHz Çift Çekirdekli Intel Core i7, Turbo 3,2 GHz'e, 8 GB 1600 MHz LPDDR3 SDRAM, 256 GB SSD'ye Yükseltme)

vs

13 "MacBook Pro (2.7 GHz Çift Çekirdekli Intel Core i5, Turbo 3,1 GHz'e, 8 GB 1866 MHz LPDDR3 SDRAM, 256 GB SSD'ye Yükseltme)

Her ikisi de 1.968,00 S $ 'dır - 512 GB için bile geçerli olabilir - her ikisi için de aynı fiyat (2.388 S $) ama yanımda 2 TB taşıyacağım için henüz emin değilim.

  • Çok fazla dört çekirdekli varken neden hala Uygula'yı Çift çekirdekli CPU kullanıyorum diye hüsrana uğradım

Sorularım:

İyileştirilmiş bir MacBook Air, performans açısından Pro'yu eşleştirebilir / aşabilir mi? Tamamen yükseltilmiş bir MacBook Air, 12 saatten daha kısa pil ömrüne sahip olur mu?


2
"Neden çok fazla dört çekirdekli olduğunda Uygulamanın neden hala Çift çekirdekli CPU kullandığını hayal kırıklığına uğrattım" - Hem MBA hem de MBP13 "ULV yongaları kullanıyor. ULV dört çekirdeği yok.
vartec

Siteye Hoşgeldiniz. Lütfen bunu soru başına bir soru olması için düzenleyin. X modelinin tüm CPU / RAM / Depolama yapılandırmalarında aynı pil ömrüne sahip olup olmadığını sormak harika. Benzer şekilde, iki makine arasındaki performans farkını nasıl ölçeceğinizi ve / veya seçebileceğiniz mevcut iş yükünüzü nasıl ölçeceğinizi sormak da sorun değil. Sadece ikisi birlikte değil
bmike

Yanıtlar:


0

MacBook Pro'ya gidin.

Daha iyi video düzenleme ve fotoğraf düzenleme yazılımı kullanacak ve CPU hakkında konuşması daha güçlü. Profesyonel çalışan ve performansa ihtiyaç duyanlar için üretilmiştir.

Gelecekte RAM ve SSD'yi yükseltebileceksiniz, bu da MacBook Air için doğru değil (lehimleniyor).

2010'un ortalarında MBP 13 ", Core Duo 2.66 GHz, 8GB RAM'im var ve Adobe tarafından sağlanan tüm yazılımı kullanabilmek çok iyi.


MBP 13 "ilk 15" ten daha iyi bir işlemciye sahip?
rikket

MBP 13 '' 2,7 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 Turbo MPB'ye kıyasla 3,1 GHz'e kadar 15 '' 2,2 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 Turbo Boost 3,4 GHz'ye kadar. Kesinlikle 15 '' daha iyi işlemciye sahip. Ekteki karşılaştırmaya bakın .
Matteo Guarnerio

Hem i7 hem de i5 çift çekirdekli olsa bile mi?
rikket

Evet, i7 ile devam edin, ayrıca Hyperthreading (8 iplik vs 4 i5 iplik). Burada ilginç karşılaştırma .
Matteo Guarnerio

1

Fotoğraf ve video düzenleme ile çalışacağınız için daha iyi CPU, GPU (iris vs HD) ve ekran çözünürlüğü için MacBook Pro ile giderdim.


@Mark Düzenlemeler için teşekkürler, gelecekte başkentlere ve gramerlere daha fazla dikkat edeceğim. Yorum yapacak kadar cevabım yok, ancak şu anki gen MacBook Pro’nun RAM’inin de SSD’nin özel bir form faktöründe olduğu gibi lehimlendiği kabul edilen cevabınıza bir düzenleme ekleyebileceğinizi umuyorum.
tom

0

Şu anda Chrome ile göz atmanın 10'dan fazla saatini alan, çoğu zaman iTunes'dan veya YouTube'dan müzik dinleyen, maksimum 11 inçlik bir MacBook Air kullanıyorum. GIMP ve Photoshop, video düzenleme (iMovie ile test edilmiştir) ve geliştirme Xcode, Eclipse, Komodo ve Brackets.Mac OS ve Windows çift önyüklemesinde yüksek grafik ayarlarında oyun oynamayla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım, Animasyon Oluşturma biraz zaman alıyor, ama saçma bir şey değil. şarj süresi (yaklaşık 3-4 saat) Söyleyeceğim tek şey, evde çok fazla kullanmayı planlıyorsanız, Thunderbolt ekranına yatırım yapmayı düşünün, çünkü DVD sürücüleri gibi şeyler için daha fazla bağlantı noktası ekler ve evde iken daha büyük bir çalışma alanı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.