Harici monitör uyku modundan çıkarken pencereleri hareket ettirir (2012 rMBP)


9

Kısa süre önce, "evde" yerleştirildiğinde "10.10.3 çalıştıran 2012 rMBP'm için birincil ekran olarak kullanmak amacıyla bir Dell P2715Q satın aldım. Dizüstü bilgisayarımı kapalı konumda tutan dikey bir tutucuya sahibim. Monitör rMBP'ye Dell tarafından sağlanan bir mini ekran-> ekran bağlantı noktası kablosu kullanılarak bağlanır. Önemli olması durumunda, dizüstü bilgisayardan maksimum çözünürlük 2560x1440'tır (eski rMBP'm, monitörün yapabileceği tam 4k res'i işleyemez ... ne olursa olsun). RMBP'm satın aldığımda en üst sıradaydı, bu yüzden NVIDIA GT 650M 1gb'ye sahip.

Ben yaşıyorum sorun ben uyku / ekran koruyucu dizüstü uyandırmak her zaman tüm pencerelerin sol üst köşeye itti olmasıdır. İşletim sisteminin, her şey uyuduğunda daha yüksek bir çözünürlük ancak daha küçük masaüstü gayrimenkulüne sahip yerleşik monitörün ekran resmine geri döndüğünü tahmin ediyorum. Genellikle açık ve belirli alanlarda yerleştirilmiş birçok pencere ile çalışırken bu can sıkıcı oluyor. OS X'e pencerelerimi hareket ettirmeyi bırakmasını nasıl söyleyebilirim?


1
Bence gerçekten ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyor - yani uzaktaki bir ekran her kaldırıldığında, tüm açık pencereleri kalan ekranlara geri itiyor. Yürütme 'varsayılan' ekranınızın kaldırılmasıyla biraz topaklı olsa bile, aksi halde yapmaya zorlayabileceğinizden gerçekten emin değilim.
Tetsujin

1
Ekran neden "kaldırılıyor"? MDP kablosunu çıkarıp çıkarmadığımı ve pencereleri hareket ettirdiğimi anlayabiliyordum, ancak yaptığı tek şey uyuyacak. Ekranın hala orada olduğunun farkında değil mi? Eski Core Duo MBP'mi bir Sinema ekranına taktığımda bu olmadı.
CodeChimp

1
Kapak kapağının kapalı ve ekranın bağlı olduğunu algılaması biraz zaman alabilir ve bu da pencereleri yeniden düzenlemesine neden olur. Ancak bir PRAM sıfırlaması yapmayı deneyin. Muhtemelen orada çarpık bir şey var: support.apple.com/en-gb/HT204063
unknowndomain

Yanıtlar:


1

Bunun, sorunlarınızı çözüp çözmediğini görmek için NVRAM ve SMC'yi (bu sırayla) sıfırlamaya değer olabilir. Bunu yapmadan önce, tüm harici aygıtları çıkarın (monitörler, klavye vb. Dahil).

Model MacBook Pro'nuzda NVRAM'ı Sıfırlama

Mac'iniz, tüm ayarları saklamak için Kalıcı Olmayan Rasgele Erişim Belleğini (NVRAM) kullanır. Bunu nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Mac'inizi kapatın. Evet, sadece çıkış yapmakla kalmayıp, tamamen kapanma
 2. Tuşuna power button ve ardındancommandoptionPR tuşlarına basın . Gri ekran görünmeden önce bu tuşlara bastığınızdan emin olmalısınız , aksi takdirde çalışmaz.
 3. Mac'iniz yeniden başlatılıncaya ve siz ikinci kez açılış zil sesine gelene kadar bu tuşları basılı tutun .
 4. Tuşları bırakın ve Mac'inizin normal şekilde yeniden başlatılmasına izin verin.

Not: Tekrar giriş yaptığınızda , bazı sistem tercihlerinizi yeniden ayarlamanız gerekebilir (örn. Hoparlör ses seviyesi, ekran çözünürlüğü, başlangıç ​​diski seçimi, saat dilimi bilgileri, vb.).

Şimdi SMC'yi sıfırlamaya devam edin.

Model MacBook Pro'nuzda SMC'yi Sıfırlama

Sistem Yönetim Denetleyicisi (SMC) bir dizi güç yönetimi işlevini etkiler. Bunu nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Bilgisayarınızı kapatın
 2. Ayırın bilgisayardan MagSafe tapasını (güç kablosu)
 3. Pili çıkarın
 4. power button5 saniye basın ve bırakın
 5. Pili yerine takın
 6. MagSafe kablosunu (veya güç kablosunu) tekrar takın
 7. Güç düğmesiyle bilgisayarınızı yeniden açın
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.