Aktif Kaloriler Nedir?


6

Apple Watch Etkinlik uygulaması, “Taşı” hedefine ne kadar saydığı “Aktif Kaloriler” olarak adlandırdığını ölçmeyi amaçlar. Ancak Apple'ın bu tür kalorileri tanımlaması açıkça kendine özgüdür, sayılmaz (en azından görünüşe göre), örneğin ağırlık egzersiz , Pilates veya yoga ya da 7 dakikalık egzersiz?

"Aktif Kalori" nin (Apple) tanımı nedir? Biri onları üretmek için ne yapmalı?

Yanıtlar:


6

Apple, Apple Watch kılavuzunda aktif kalorileri tanımlamaz, ancak spor fizyolojisinde ortak bir ölçümdür.

Koma içindeyseniz, vücudunuz üç kas tipinden ikisinden kalori kullanır: pürüzsüz ve Kalp kası . Üçüncü tip iskelet kası Aktif Kalorilerin ortalama insan istatistiklerini net bir şekilde açıklayan ve daha sonra Apple'ın Sağlık Uygulamasını beslediğiniz girdi verilerini (boy, ağırlık, cinsiyet, kalp atış hızı) açıklayan ve spesifik aktivite seviyenizi ayırmak için akselerometreyi kullanan bir fizyolojik model kullanarak tahmin etmeye çalıştığı şey budur. modele giriş için.

Muhtemelen büyük miktarda doktora düzeyinde araştırma Apple'ın dahili algoritmalarına ve kime dayalı modellere gitmiştir. Birkaç iç laboratuarda fitness takımlarında çalışmak üzere işe alındı. .

Bazı sporlardan bahsettiğinizden beri, düşüncelerim:

Saat, hangi ağırlıkta kaldıracağınızı bilmiyor; çünkü bunun için sensörler yok. Aslında, bileğinizin yavaş hareket ettiğini ve kalp atış hızınızın beklediğinden / tahmin ettiğinden çok daha fazla arttığını görmesi nedeniyle algoritmalar karışabilir. Aktif kaloriler, vücutlarına bağlı makineler veya ağırlıklar olmadan koşan, yürüyen ve hareket eden insanlar için çok daha doğru olacaktır. Bu yüzden pilates (reformcu olmayan), yoga ve ağırlıksız 7 dakikalık egzersizler Aktif Kalorilerde pilates ve ağırlık kaldırmadan daha doğru bir şekilde yansıtılacaktır.

Umarım, ağırlık makineleri veya ek veri girişi, insanların ağırlıklar ile mükemmel sonuçlar almaları için bir süre sonra ulaşabilir. Antrenman profilinizin kaydını ve ilerlemesini artırmak için serbest olmayan ağırlık makinelerinin bir uygulama veya sağlık kiti ile doğrudan arayüzünü görebiliyordum. Ayrıca, dolaylı olarak kalp atış hızınız ağırlık artışınızı yansıtacaktır, bu nedenle belirli bir girişe ihtiyaç duymadan, aktif kalori ölçümü mutlak bir ölçütte kullanılmaya devam etmeli ve bir egzersizi diğerine karşılaştırmak için çok yararlı olmalı ve ağırlıkları ekledikçe ve metabolik yanıtınızı fiziksel olarak değiştirirken stres.


Ağırlık egzersiz?
orome

Saat, ölçtüğünüz için hangi ağırlıklara dayandığınızı bilmiyor. Aslında, bileğinizin yavaş hareket ettiğini ve kalp atış hızınızın düşündüğünden çok daha fazla arttığını gördüğü için algoritmaları bozabilirsiniz. Aktif kaloriler, vücutlarına bağlı makineler veya ağırlıklar olmadan koşan, yürüyen ve hareket eden insanlar için çok daha doğru olacaktır. Bu yüzden pilates (reformcu olmayan), yoga ve ağırlıksız 7 dakikalık egzersizler, reformcu pilates ve ağırlık kaldırma işlemlerinden daha doğru olacaktır.
bmike

1
Bu çok faydalı bir bilgi ve gerçekten cevabın odağı olmalı.
orome

Açık olmayan bir şey: Ağırlık egzersizi, Pilates veya yoga veya 7 dakikalık egzersizler, vb. İçin kalorileri hariç tuttuğunuzu belirttiğiniz yaygın olarak kullanılan "aktif kaloriler" terimini kullanıyor mu; Yoksa tanımladığınız sensör sınırlamaları onları dışlıyor mu? Şöyle ki: Spor fizyologları, Saatin tüm "aktif kalorileri" mi kaydettiğini, ya da kaydetme yeteneğinin bir alt kümesini kaydettiğini söyler mi?
orome

Ağırlık kaldırma komada gerçekleşmez, bu yüzden bu kaloriler aktif olarak sınıflandırılmalıdır. Apple'ın bunları tahmin etmedeki hassaslığı IMO'nun ayrı bir sayısıdır.
bmike

-1

Polar Bluetooth modeli gibi bir kalp atış hızı monitörü kullanmak fark yaratıyor. Saatin kendisinde bulunan kalp atış hızı monitörü yeterince kesin, ancak kayış ile oldukça dikkat çekici.


cevabınızı soruya daha fazla yöneltmeye çalışın - kalp atışlarına hiç ilgi yoktu, ama Aktif Kalorilere.
rwenz3l

Fıkra, evet, ama bu sabah ben bir Precor 576i eliptik egzersiz sırasında saatimin kalp atış hızı ölçümlerini kontrol ettim. Saat ve makine dakikada bir veya iki vuruşla aynıydı ya da kapalıydı. Ya ikisi de aynı şekilde yanlışlar ya da ikisi de doğru. Eski bana daha az olası görünüyor.
bmauter
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.