Yosemite kullanarak iMac ekranı nasıl döndürülür?


2

2012 ortalarında çalışan MBA ortağım Mountain Lion ile, cmd + seçenek tuşlarını tutarken tercihlerime girdikten sonra ekranımı döndürme konusunda hiçbir sorunum yok. Ancak, Geç Geçtiğim 27 "iMac işletim sistemi OS X Sürüm 10.10.2 ile bir engelle karşılaşıyorum. Ekranımı 270 derece döndürmek istiyorum. Bunu yapmak için kullanabileceğim bir geçici çözüm nedir?

Düzenleme 1: Açık olmak gerekirse, gerçek iMac ekranımı MBA'imle aynı şekilde döndürmeye çalışıyorum.


Gerçek iMac ekranını veya harici olarak bağlı bir ekranı döndürmeye mi çalışıyorsunuz?
smoooosher

Gerçek iMac ekranı.
Quesop

Yanıtlar:


3

Bu en zarif çözüm değil, ama mevcut C tabanlı bir yardımcı program var https://github.com/CdLbB/fb-rotate . Yardımcı programı kullanmak için, Github'daki indirme zip dosyasını tıklayın. Zip dosyasını indirme klasörünüze çıkartın ve ardından bu komutları terminalde çalıştırın (her satırda bir satır kopyalayıp yapıştırın, her satırdan sonra enter tuşuna basın) programı derlemek için (yalnızca bir defa yapılması gerekir):

cd ~/Downloads/fb-rotate-master
gcc -w -o fb-rotate fb-rotate.c -framework IOKit -framework ApplicationServices

Bu yapıldıktan sonra, programı şu şekilde çalıştırabilirsiniz:

~/Downloads/fb-rotate-master/fb-rotate -d 0 -r 270

Sondaki 270, istediğiniz dönüşdür. Uygulanabilir değerler 0, 90, 180, 270'dir. Yeterince rahat hissediyorsanız, bunu indirme klasörünüzden çıkarabilirsiniz, ancak bu terminal komutlarını düzenlemeniz gerekecektir. Ayrıca işlemi kolaylaştırmak için bir elma betiğine dönüştürebilirsiniz. (Bu konuda yardıma ihtiyacınız olursa bana bildirin)


Çalıştırmazsanız, Mac'inizin ana ekranını kolayca mahvedebilirsiniz. -l hangi monitöre uygulanacağını bilme komutu ...
IgorGanapolsky

-2

Emin olun sen çıkmak önce Sistem Tercihleri.

"Sistem Tercihleri" ni tekrar açın ve ardından "Ekranlar" üzerine cmd + seçeneği tıklayın. Şimdi Rotasyon ayarlarına erişiminiz olmalıdır.

Sistem Tercihlerinden vazgeçmek gerekiyor. En azından OS X 10.10 ile Mac Kitabımda nasıl çalıştığı.


Dağ Aslanı ile MBA'imde çalışıyor, ama iMac'imde değil. Ayrıca, iMac'imin dahili ekranını döndürmek kadar basit bir şey yapamayacağına inanmak zor olurdu.
Quesop

Sorunuza, adımını dahil etmediniz Çıkma cmd + seçeneğini basılı tutarken Ekranlara erişmeye çalışmadan önce Sistem Tercihleri. Bu nasıl çalışır. Kesinlikle sorununuzu çözebilecek ve başkaları için yararlı olabilecek bilgileri de ekledim. Cevabım aşağı oy vermeyi hak etmedi.
Lee Joramo

Her halükarda, görevine aşağı oy vermedim. Hangi Yosemite sürümünü kullandığınızı sorabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.
Quesop

2
Ekran tercihi bölmesinde Alt tuşunu kullanarak ekranınızı döndürmeyin. apple.stackexchange.com/a/104832/55028
CousinCocaine

-2

Benim çözümüm şuydu: Yosemite 10.10.3 7/15

Goto Sistem Tercihleri ​​/ Ekranları "Pencere" seçmek için menü - döndürmek istediğiniz ekranı seçin. Dell Monitörümde - (model 1908FP) "Döndürme" seçeneği vardı aşağı doğru.


Amacım, harici monitör ekranını değil, gerçek iMac ekranını döndürmektir. Orijinal soruşturma için bir çözümünüz var mı?
Quesop
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.