TeamViewer'ı başlangıçta değil, istek üzerine çalıştırın


9

Mac'ime uzaktan bağlantı yapmak için TeamViewer Host'u (v. 10.0) kurdum . Başlangıçta otomatik olarak yüklenir ve bu davranışı devre dışı bırakma tercihi yoktur *. TeamViewer ayrıca “Giriş Öğeleri” sistem tercihi bölmesinde görünmez. Sadece periyodik olarak TeamViewer'a ihtiyacım var, bu yüzden performans ve güvenlik için manuel olarak çalıştırmayı tercih ederim.

Ben Aktivite Monitörü üç ilgili süreçleri bakın: TeamViewer Host, TeamViewer_Desktop, ve TeamViewer_Service. UI / menü öğesinin başlangıçta gösterilmesini durdurmak istemiyorum, bunların hepsinin yüklenmesini durdurmak istiyorum.

Oturum açma sırasında çalışmalarını nasıl devre dışı bırakabilirim ve sonra istediğimde nasıl çalıştırmalıyım?

* Gelişmiş altındaki “Bilgisayarları ve Kişileri Başlangıçta Göster” tercihi değil mi?


Destek uygulamalarının başlangıçta çalışmamasını devre dışı bırakmanın TeamViewer'ın hiç çalışmamasını etkileyeceğini unutmayın. TeamViewer'ı yeniden yüklemeden değişiklikleri tersine çevirmek mümkün olmayabilir. (Bunu yakın zamanda TeamViewer sistemimden almak için önemli bir zaman harcayan biri olarak söylüyorum.)
tubedogg

Yanıtlar:


13

Dün indirip kurduğum V 10.0.43320'deki Tercihler'de.

Tercihler> Genel'e gidin ve orada 'TeamViewer'ı Sistemle Başlat' seçeneğinin işaretini kaldırın.


Maalesef bu, TeamViewer ana bilgisayarının geçerli sürümü için çalışmıyor çünkü bu artık tercihlerde (gerizekalı) bir seçenek değil.
Patrick

3

TeamViewer Host uygulaması:

TeamViewer Host bir sistem hizmeti olarak çalışıyor ve sunucu bakımı veya ev-ofis erişimi için optimize edilmiş oturum açma / oturum kapatma ve uzaktan yeniden başlatma da dahil olmak üzere uzak bilgisayarlara 7/24 erişim için kullanılıyor.

Yani 7/24 çalışıyor olması planlanıyor.

Ancak devre dışı bırakmak istiyorsanız:

launchctl listTerminalde kullanarak bulun

Durdurmak için şunu kullanın sudo launchctl remove label_of_program_to_remove

Label_of_program_to_remove, launchctl listesinde bulduğunuz etikettir.

Bu mevcut oturumu durduracaktır.

Bir dahaki sefere yeniden başlattığınızda tekrar gelmesini durdurmak için com.teamviewer dosyalarını / Library / LaunchAgents / veya ~ / Library / LaunchAgents / klasöründen taşıyın. Onları doğrudan kaldırmak yerine, LaunchAgent'lardan başka bir yere taşıyabilirsiniz.


2

OS X 10.10 Yosemite için Buscar'ın cevabı üzerine inşa :

  • Devre dışı bırakmak için: sudo launchctl disable system/com.teamviewer.service
  • Yeniden etkinleştirmek için: sudo launchctl enable system/com.teamviewer.serviceve yeniden başlatın.

launchctlApple'ın aktif gelişimi altında gibi görünüyor ve Yosemite'de önemli ölçüde değişti (10.10). Bkz man launchctl. Hala 'eski' komutlar gibi "eski" komutlar sunuyorlar remove, ancak dikkatli olun, "önceki fırlatma uygulamasının alt komutları genellikle kullanılabilir, ancak bazıları uygulanmamış olabilir."


launchctl10.10 ve hatta 10.11'deki man sayfası, 10.9 için olan bağlantılı içerikle aynıdır.
Raptor

@ Rapçi Oldukça farklı içerikler görüyorum. 10.9 sayfa yaklaşık 1.400 kelime ve son revize 1 Mayıs 2009, 10.11 sayfa 3,900 kelime ve son revize 1 Ekim, 2014.
duozmo

1

Daha basit bir alternatif, Host Team değil standart Team Viewer sürümünü kurmaktır. Standart sürümde aradığınız seçenekler bulunur.


Ne yazık ki, bu belirtilen soruna herhangi bir çözüm değildir.
Chaklader Asfak Arefe
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.