Lion's Mail istemcisini kullanarak Gmail’e IMAP üzerinden erişme


3

Google’ın teklifinden bu yana Gmail hesabıma erişmek için POP’u kullanıyorum. Bir süredir IMAP erişimine geçmek istemiştim ve dün geçiş yapmak için yapılan ilk girişimler biraz acı çekti. 55000 mesajdan indirmeye çalışırken, 'Hesap komutu veya bant genişliği sınırlarını aştı' mesajı ile hesabımdan kilitlenmeye kadar çeşitli problemler yaşadım.

Yararlı bir referans buldum, http://tidbits.com/article/10253 , ancak 2009'da tekrar yazıldı, bu yüzden sonraki Posta güncellemelerinde bilgilerin ne kadarının yerini aldığından emin değilim. Lion'da Gmail IMAP ve Mail'i etkin bir şekilde kullanma konusundaki kaynaklara deneyim ve / veya bağlantıları olan var mı?

Yanıtlar:


2

Öncelikle, Gmail’lerin iki faktörlü kimlik doğrulamasını kullanıyorsanız , Mail.app’ın kullanması için bir defalık bir şifre ayarlamanız gerekir. Görünüşünden, bu özelliği kullanmıyorsunuz ama muhtemelen herkes gerekir ve böylece herkesin yapması gerekir. Google Hesabı ayarlarınıza giderek (tek seferlik Gmail ayarları) yeni bir kerelik şifre oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki resimde olduğu gibi bir bölüm göreceksiniz.
Google Hesap Ayarları
'Uygulamaların ve sitelerin yetkilendirilmesi'nin yanındaki' Düzenle'yi tıklayın ve istendiğinde google hesap şifrenizi girin. Altına yakın bir yerde bir kerelik şifre oluşturduğunuz uygulamayı adlandırabileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz ve ardından şifre oluştur düğmesini tıklayacaksınız. Aşağıdaki resme bakınız. Parola oluştur iletişim kutusu Şifreniz oluşturulacak, içindeki boşluklar önemli olmayacaktır, böylece sadece seçip panoya kopyalayabilirsiniz. Ardından, Mail.app'i açın ve bir hesap eklemek için iletişim kutusunu açmazsanız, Posta> Tercihler'i tıklatarak getirebilir ve yeni bir hesap eklemek için sol alt kısımdaki '+' sembolünü tıklayabilirsiniz. 'E-posta Adresi' alanına 'gmail.com' dahil olmak üzere gmail adresinizi girin ve 'Parola' alanında bir kerelik yeni bir şifre oluşturdunuz ve Enter tuşuna basın. Mail, sunucuya bağlanacak ve hesabınızı doğrulayacak ve sonra doğrulayacak.
İstendiğinde ve oluşturmaya hazır olduğunuzda 'Oluştur'u tıklayın.

Şimdi, Mac'inizin yerel olarak indirip saklayacağı postayı yönetmek için hesap için Gelişmiş sekmesine gidin. Hangi Posta'nın indirileceğini seçmenize olanak tanıyan bir açılır pencere var (aşağıda gösterilmiştir).
Posta tercihi bölmesi
Tüm postaları ve ekleri indirmek istemiyorsanız, varsayılanı aşağıda gösterilen seçeneklerden birine değiştirin.
posta seçenekleri

  • 'Tüm iletiler ve ekleri'ni seçerseniz, çevrimiçi gmail hesabınızda hala mevcut olan ve gönderdiğiniz / aldığınız her e-postayı indirir. Bu varsayılan ve muhtemelen sınırınızı aşmanızın nedenidir. Hepsini bir kez indirdiyseniz ve istediğiniz şey buysa, bu bir kerelik bir sorun olmalıdır.
  • 'Tüm mesajlar hariç ama ekleri atla'yı seçtiyseniz, ek eklenti ekleri olmadan, daha önce gönderdiğiniz her postayı indirir.
  • 'Yalnızca okuduğum mesajlar'ı seçerseniz, Mail okunmamış mesajları indirmez, bu sayede okunmamış postanızı web tarayıcınızda gmail'de okumanızı sağlar.
  • 'Hiçbir mesajın kopyasını saklamayın' seçeneğini belirlerseniz, postaları yalnızca çevrimiçi olduğunuzda Posta uygulamanızda görürsünüz. Temel olarak bu, web tabanlı e-posta hesabınızı gmail.com’da ancak Posta uygulaması aracılığıyla kullanıyormuşsunuz gibi çalışacaktır. Bu, Mac'inizde çok fazla depolama alanı kullanmadığınız anlamına gelir, ancak hesabınızı kullanmak için internet bağlantınızın olması gerektiği anlamına da gelir.

Umarım seçimlerinizi netleştirir ve ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneği seçmenize yardımcı olur. Ayrıca, muhtemelen kullanmanız gereken IMAP'yi kullanacaksanız, POP'u kullanmayı bırakmalısınız.

GMail ayarlarında, bir IMAP klasöründe tutulan posta sayısını 1000 ila 10000 arasında çeşitli sınırlarla da sınırlayabilirsiniz.


Tavsiyeniz için teşekkürler (özellikle WRT iki faktörlü kimlik doğrulaması). Bunun dışında benim yapılandırmam yukarıda anlattığın gibi. Ancak, POP erişimini tekrar devre dışı bıraktım ve şimdi IMAP 1589 ileti indiriyor! IMAP arayüzünden geçici olarak kilitlendiğimden bu yana pek çok geçerli e-posta almadım, bu yüzden bunun neden olduğu konusunda kafamı çiziyorum. Bu aşamada, Gmail’lerin spam filtresinin yakaladığı mesajların kopyalarını indirmeye çalışıyor olabileceğini düşünüyorum. Eğer öyleyse, bunun olmasını engellemenin bir yolu var mı?
Cleggy

1
@Cleggy - POP / IMAP üzerinden indirilen postalara ayrı ayrı işlem yapılır. Tüm posta kümenizin (artı Tüm Postalar'da bulunanlar) yeni protokol kullanılarak yeniden indirilmesi gerekiyor. Ya da benim anlayışım. Sınır aşılmış mesaj, Google’ın bant genişliği sınırlamasını aştığınız için hesabınızı kapatmasıdır. Ayarlayın, ek indirmediğinizden emin olun ve senkronize etmesine izin verin. Sabırlı ol. İşlem tamamlandığında, eski (POP) hesabınızı kaldırın. Bu noktada ekleri indirmeyi düşünün. Bu kadar!
Harv

Spam etiketi için 'IMAP’de göster' seçeneğinin işaretini kaldırdım, umarım bu sorunu çözecektir.
Cleggy

Yukarıdaki cevapta postaları senkronize etmek için seçeneklerinizi belirledim. Mail.app'ın tüm e-postalarınızı bilgisayarınıza indirmesini istemiyorsanız, varsayılan olmayan seçeneklerden birini seçmeniz gerekir. Bir kere indirildikten sonra, hesabı kaldırmadığınız sürece bir daha yapmaz. Ayrıca, her ikisini de değil, IMAP veya POP'u seçmeniz gerekir.
conorgriffin

2
@Griffo - Google'ın "Tüm Postalar" klasörünün davranışı, yapmaya çalıştığınız şeyin kapsamının çok ötesine geçer. Arkada ciddi bir acı olabilir ve Mail.app gerçekten orada olan postalarla ne yapması / ne yapmaması gerektiği hakkında yeterince akıllı değildir. Mail.app söz konusu olduğunda, bu sadece başka bir klasördür. Google’ın iç yapısını tamamen karıştırdığı veya kullanamayacağı şekilde kullanmaktan kaçınmak için bu klasör için "IMAP’de Göster" seçeneğinin işaretini de kaldırırım.
Harv

0

Ayrıca, Griffo'nun yukarıdaki mükemmel tavsiyesinden sonra, Apple Mail'i IMAP üzerinden GMail ile en iyi şekilde çalışacak şekilde yapılandırma konusunda bu Google Yardım belgesine bakmalısınız.

http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=78892#

Apple Mail

Posta menüsünden Tercihler> Hesaplar> Posta Kutusu Davranışları'nı tıklayın.

Taslaklar: Taslak mesajları sunucuda saklayın>

Gönderilmiş: Gönderilen mesajları sunucuda sakla> Kontrol Etme

Önemsiz: Önemsiz mesajları sunucuda sakla> işaretli

Çöp Kutusu: Silinen mesajları Çöp Kutusu'na taşıyın> işaretlemeyin Silinen mesajları sunucuda saklayın> işaretlemeyin

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.