Airport Express'in bir ağı nasıl genişlettiğini nasıl değiştiririm?


1

Orijinal kurulumum:

  • Kablo şirketten evine Coax
  • Kablo, ikiye bölünmüş, biri TV, biri Internet / telefon modem için
  • Modemden Time Capsule'a Ethernet kablosu (en yenisi 802.11ac)
  • Her şeye kablosuz bağlantı kullanmak için kullanılır.
  • Ancak, kabloluların daha hızlı olduğunu duydum ve oturma odasında birkaç sabit cihaza (en son AppleTV, TV seti ve bir PS3) sahibim. Bu yüzden oda için bir Ethernet anahtarı aldım ve Time Capsule'e bağlanmak için evin genelinde bir kablo koştum.
  • Bodrum katında, bir eMac ve bazı yazıcılar var. Onları bir Havaalanı Ekspresine (en yeni beyaz AppleTV'ye benzeyen) bağladım. Express, Time Capsule'ye WiFi üzerinden bağlanır.

Bir WiFi'yi bir başkasıyla genişletmeyi duydum ancak birincil ve ikincil cihaz arasındaki bağlantı için kablosuz iletişimi kullanmak her şeyi yavaşlatıyor. Bu yüzden başka bir uzun Ethernet kablosu almayı ve Express'i anahtara bağlamayı düşündüm.

İlk başta Express'i hiçbir şey kapatmadan sadece anahtara bağlarım. MacBook Air bağlantıyı beğenmedi. Havadaki Havaalanı Bağlantı Yardımcı Programında hala kablosuz bir bağlantı olduğunu belirten kesikli çizgi vardı. Express'i, sonra Time Capsule'yi çıkardım ve sırayla değiştirdim. Şimdi yardımcı program düz bir çizgi (kablolu bağlantı) gösteriyor, ancak yeni WiFi bağlantısını kullanmaya çalışmak gerçekten çok yavaş. Şimdilik Ekspresi çıkardım.

Express'in Zaman Kapsülü'nün ağını genişletmek için yapması gereken, ancak aralarındaki kablolu bağlantıyı kullanarak yapmam gereken bir ayar var mı? Express'te (veya her ikisinde) bir tür sıfırlama yapmalı mıyım?

Yanıtlar:


1

AirPort Express'te fabrika ayarlarına sıfırlama yaptım . Sonra MacBook Air Express'i bakire bir ünite olarak gördü, AirPort Yardımcı Programını açtı ve Time Capsule'un WiFi ağını bu sefer Ethernet üzerinden genişletmek için otomatik kurulum kullanmama izin verdi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.