OS X Mail'de ileti otomatik seçimini devre dışı bırak


8

Mail'in otomatik olarak iletileri seçmesini engellemenin bir yolu var mı? Örneğin bir mesajı sildiğimde hemen bir sonrakini seçer ve okundu olarak işaretler. O zaman mesajı henüz okumak istemiyorsam, okunmamış olarak işaretlemem gerekir.


1
Eğer Yosemite kullanmıyorsanız, denemek bu bir mesaj okundu olarak işaretlendi önce zaman miktarını artırmak. Yosemite kullanıyorsanız, okunmuş olarak işaretlenmeden önceki süreyi değiştirmenin bir yolu yoktur ve bir sonraki mesajı otomatik olarak seçmesini önlemenin bir yolu yoktur.
tubedogg

Yanıtlar:


13

Basın option+ deleteveya option+ bir e-posta silmek ve yok sonraki e-postayı seçin.

Uluslararası bir klavye kullanıyorsanız: Amerika Birleşik Devletleri optiontuşu etiketli altve / veya olabilir .


1
Bu seçilen cevap olmalı!
ryebread

1

Korkarım Mail.app ayarlarında bu davranışı değiştiremezsiniz.

Düzenleme: @myhd belirttiği gibi, gerçekten + ile davranışı değiştirebilirsiniz ⌫ Delete!


0

Ben de Mail.app sonraki mesajı okundu olarak işaretlememesini tercih ederim. Ayrıca Yosemite kullanıyorum. Bunu başarmanın tek yolu ileti görüntüleyiciyi gizlemektir:

Mail => Tercihler => Görüntüleme sekmesi => 'Klasik düzeni kullan'ı seçin

Şimdi Posta penceresinde yalnızca soldaki (isteğe bağlı) Posta Kutularının listesi ve sağdaki geçerli posta kutusundaki mesajlar gösterilir. (Ayırıcıyı, ileti listesi bölmesi ile ileti görüntüleyici bölmesi arasında pencerenin en altına kadar sürüklemeniz gerekebilir.) Mesajı görüntülemek için, liste görünümünde çift tıklatın; ayrı bir pencerede açılır . Oradan kapatabilir, yanıtlayabilir, iletebilir, işaretleyebilir veya silebilirsiniz. Silerseniz, listedeki bir sonraki mesaj vurgulanır, ancak siz açana kadar okundu olarak işaretlenmez.

Bu yardımcı olur umarım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.