HD diskimi Disk Utility ile bölümlendirmek, Windows'u yüklemeden OLMAYAN bölümü yeniden boyutlandıramaz. O NE LAN?


1

Mac OS'ta Ubuntu'yu, OS X Yosemite, sürüm 1010.3 ile paralel olarak varolmak üzere kuruyorum. Ekran görüntüsü önceki sorulara benzer, örneğin Disk Yardımcı Programıyla bir bölümü nasıl yeniden boyutlandırabilirim?

Ancak, Disk Yardımcı Programı için GUI, bölümümü yeniden boyutlandırmama izin vermiyor. Normalde, birimin sağ alt köşesine tıklayıp sürükleyebilirsiniz. Bu seçeneğe sahip değilim --- imlecin sürükleyebilmesi için sağ altta üç satır yok.

"Boyut" kutusundaki bölümün boyutunu el ile değiştiremiyorum. Normalde, değerleri tıklayabilir / vurgulayabilir ve bunları değiştirebilirsiniz. Yapamam. Metin "soluk".

Disk Yardımcı Programı GUI neden bölümün boyutunu seçmeme izin vermiyor? Bunu sadece Komut Satırı ile mi yapmalıyım?

EDIT: Başka biri, sabit sürücünüzü doğru şekilde bölümlemek istiyorsanız Apple'ın (Yosemite aracılığıyla) sizi Windows yüklemeye zorlamasının garip olduğunu düşünmüyor mu? Apple'a not edin: BU FIX !!!

Yanıtlar:


1

Bir Çekirdek Depolama dönüşümünü geri almak için talimatlar ( kaynak - bu yöntem benim için çalıştı). Yıkıcı olmamalıdır, ancak her zaman olduğu gibi önce bir yedek alın!

  1. Recovery HD'ye önyükleme yapın. Herhangi bir nedenden dolayı Recovery HD'niz yoksa, önyüklenebilir bir Yosemite sürücüsü yapıp buna önyükleme yapmanız gerekir .

  2. Menü çubuğunda, Yardımcı Programlar> Terminal seçeneğini seçin.

  3. Run diskutil cs list. Buna benzeyen bir çıktı elde edersiniz (kaynağımdaki Farklı Kullanıcıya Sor)

  1. Mantıksal Birim Kimliğinizi (ekran görüntüsünde vurgulanmış olan) seçin ve panoya kopyalayın.

  2. Terminal komutunu çalıştırın diskutil cs revert Paste-Your-Logical-Volume-ID-Here.

  3. diskutil cs listBilgisayarınızın herhangi bir CS birimi bulamadığını doğrulamak için çalıştırın .

  4. Sen bittin! Şimdi Disk Yardımcı Programı, HD'niz için yapmanız gereken her şeyi yapabiliyor olmalı!


Sonunda bunu denemek için bir şansım oldu. Bu adımları uyguladıktan sonra, Yeniden Başlatma oturumu sırasında Disk Yardımcı Programını açmalı ve HD'yi bölmeli miyim? Yoksa Disk Yardımcı Programı normal oturumumda yeniden başlattıktan sonra Disk Bölümü düzgün bir şekilde bölümlere ayırmamı sağlayacak mı (yani gerekli boyuta isim vb.) İzin verecek mi? Soruyorum çünkü seçeneklerin hiçbiri çalışmıyor.
ShanZhengYang

@ShanZhengYang Terminal komutlarını çalıştırmak için neyi başlattıysanız onu Recovery HD veya önyüklenebilir sürücüden yapabilmeniz gerekir.
user24601

Terminal komutlarını çalıştırdıktan sonra, Terminal'den x-in almak sizi Disk Utility'ye girip yeniden boyutlandırmak için Utilities menüsüne geri getirmelidir.
user24601

Aşağıdaki yorumlarda @ Froggard ile tartıştığım gibi, Yosemite'deki Disk Utility ile ilgili temel sorun, bölümünüzü yeniden boyutlandıramazsınız. Yeniden boyutlandırabilirsiniz, ancak Disk Yardımcı Programı boyutunu belirlememe izin vermiyor. İşte sorun bu. Yukarıdakileri takip etmek, bildiğim kadarıyla bölümün boyutunu belirlememe izin vermiyor. Bu nedenle, yukarıdaki 7. adım tamamen doğru değildir --- Disk Utility GUI hala bölümün boyutunu belirlememe izin vermiyor.
ShanZhengYang

HD'yi Disk Yardımcı Programı ile bölümlendirmeye çalıştığımda, HD'yi yalnızca yarı yarıya 50-50'ye bölmeme izin veriyor. Ubuntu için yaklaşık 30 GB rezervasyon yapmak istiyorum.
ShanZhengYang

0

Bunun nedeni, OS X Yosemite ile dahili OS X kurulumunun, hala Disk Utility tarafından tam olarak desteklenmeyen bir Core Storage birimine dönüştürülmesidir. Komut satırında yapmanın bir yolu var, ancak önce sürücünüzü Boot Camp Assistant'ı kullanarak bölümlemenizi ve ardından bölümlendirme tamamlandıktan sonra çıkmayı öneririm. Bu size çalışmak için bir ses verecektir. Açıkça Ubuntu için yeniden biçimlendirmeye ihtiyaç duyulacak. Bu sizin için işe yaramazsa daha fazla yardım sağlayabilirim.


Bu kötü bir fikir değil. Windows destek yazılımı indirmek zorunda kalmadan Boot Camp Assistant'ı kullanmanın bir yolu var mı? Bölümleme hangi noktada gerçekleşiyor? Komut satırını kullanmak daha basit olabilir ....
ShanZhengYang

IIRC, bölümlendirme, Windows destek yazılımı indirilmeden önce yapılır. Yine de 28GB'lık boş alana ihtiyaç duyuyor, Windows gibi şişen olmayan işletim sistemleri için aşırı mazeret. Komut satırı prosedürünü alternatif bir yöntem olarak ekleyeceğim.
William T Froggard

Şimdiye kadar bulduğum en kolay şey, Windows destek yazılımının bir USB portuna indirilmesi. Maalesef bunun etrafında bir yol görmedim.
ShanZhengYang

Yazılımı bir yere indirip silebilirseniz, bu sizin amaçlarınız için işe yarayabilir.
William T Froggard
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.