Bootcamp Windows sistemim Mac dosyalarımı göremiyor mu?


0

Geçenlerde yeni bir MacBook Pro aldım. Eski bilgisayarımda Windows çalıştıran bir Bootcamp bölümü vardı. Yenisine yüklenen her şey yolunda, ama bir sorunum var. Mac dosyalarımı neden Windows sistemimden göremiyorum? Eski bilgisayarımda, Windows sistemini çalıştırırken bunları görebilir ve taşıyabilirdim. Mac tarafımın Windows dosyalarıma erişmekte hiçbir sorunu yok.

Neyi değiştirmem gerektiği ve hangi sistemde bir ipucu var mı?

Yanıtlar:


1

Bunun nedeni, OS X'in en son sürümüyle, dahili sürücünün muhtemelen eski bilgisayarınızda sahip olduğunuz basit HFS + birimine değil, bir Çekirdek Depolama birimine dönüştürülmesidir. Apple, bunun için pek çok alanda destek sağlamamıştır, Windows dahil. Apple, Windows'ta Çekirdek Depolama'yı gerçekleştirme işini bulana kadar, hatta bunu yapmayı planlıyorlarsa, doğrudan Windows'a içinden erişemezsiniz. Tek çözüm, harici bir sürücü kullanmak veya her iki işletim sistemi tarafından erişilebilen tarafsız bir konum olarak exFAT veya FAT32 olarak biçimlendirilmiş başka bir bölüm oluşturmaktır.


Çekirdek depolamayı destekleyip desteklemediklerinden emin olmadıklarından, HFS + birimlerini PC'lerin kullanımına sunan birkaç yardımcı program vardır. Paragon ve MacDrive için hızlı bir Google değerinde olabilirsiniz.
Steve Chambers

Diğer bir olasılık ise Core Storage'ı tekrar normal depolamaya dönüştürmek olacaktır. Çekirdek Depolama yalnızca şifreleme kullanıyorsanız veya bir füzyon sürücüsü kullanıyorsanız gereklidir.
David Anderson

Hiçbir zaman HFS + olmadıysa, sürücüyü HFS + 'ya geri döndüremezsiniz, örneğin yeni bir bilgisayarda olduğu gibi. Çekirdek Depolamasında talihsiz bir sınırlama.
William T Froggard

Bu mükemmel bir anlam ifade ediyor. Bana yardım etmek için zaman ayırdığın için teşekkür ederim. :)
Marion Daly
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.