Başlangıç ​​sürücülerimden biri eksik


2

İki işletim sistemi çalıştığım bir Mac Pro'um (Erken 2009) var. Konvansiyonel bir sürücüde bir Mercury Accelsior SSD ve Snow Leopard 10.10. SSD'yi Mavericks'ten Yosemite'ye yükseltmeden önce hepsi şaşkındı. Sistem klasöründe start-up sürücü seçicisini kullanarak iki işletim sistemi arasında yeniden başlayabilirdim. Şimdi 10.10.3'e gittim; Yosemite'den SL'ye geçip geleneksel sürücüden yeniden başlattığımda, SSD Yosemite Sürücüsünü sistemde göremiyorum, sadece Snow Leopard sürücüsünün görünür olması (ve ağ seçeneği) tercih ediyor. VEYA sudo korusun komutunu kullanarak -mount / Volumes / "10.10.3 çalıştırma sürücüsünün adı" -setboot ve ardından sudo kapanması -r şimdi beni de 10.10.3'e geri götürüyor. fişi çekmekle aynı şey; Mac doğru kapatma işleminden geçmiyor. Apple ile uzun bir konuşma geldi, öneriye SL’i yapmak istemediğim bir şeyi tekrar kurmalıyım - çok sert + ne olduğumu geri alamayabilirim. Yani iki soru: 1 /. terminalde 'nazik' bir yol var mı? SSD ve 2 / 'den yeniden başlatmak için mac komutunu verebilirim. SSD'nin başlangıç ​​bilgilerini 'değiştirebileceğim' bir yol var mı?


kapatma -r şimdi normal bir kapatmadır ve fişi çekmek gibi değildir
Mark

Yanıtlar:


1

Yosemite'ı yüklemek, sabit sürücünüzü Core Storage mantıksal birime dönüştürdü ve CS yalnızca Lion ( Wikipedia ) 'da tanıtıldı , bu yüzden Snow Leopard'ın bununla ne yapacağı hakkında hiçbir fikri olmayacaktı. CoreStorage ürününü nasıl geri aldığınız ( kaynak - bu yöntem benim için çalıştı). Yıkıcı olmamalıdır, ancak her zaman olduğu gibi önce bir yedek alın!

Ayrıca, herhangi bir Yosemite yeniden yüklemesinin sürücünüzün Depolanmasını Yeniden Çekeceğini ve bu işlemi tekrar yapmanızı gerektirdiğini ve yazılım güncellemelerinin de yapılabileceğini unutmayın. Sorun bir yeniden yükleme veya güncellemeden sonra geri gelirse, sadece bu işlemi tekrarlayın.

  1. Recovery HD'ye önyükleme yapın. Herhangi bir nedenden dolayı Recovery HD'niz yoksa, önyüklenebilir bir Yosemite sürücüsü yapıp buna önyükleme yapmanız gerekir .

  2. Menü çubuğunda, Yardımcı Programlar> Terminal seçeneğini seçin.

  3. Run diskutil cs list. Buna benzeyen bir çıktı elde edersiniz (kaynağımdaki Farklı Kullanıcıya Sor)

  1. Mantıksal Birim Kimliğinizi (ekran görüntüsünde vurgulanmış olan) seçin ve panoya kopyalayın.

  2. Terminal komutunu çalıştırın diskutil cs revert Paste-Your-Logical-Volume-ID-Here.

  3. diskutil cs listBilgisayarınızın herhangi bir CS birimi bulamadığını doğrulamak için çalıştırın .

  4. Sen bittin! Şimdi Snow Leopard, SSD'nizin potansiyelini bir başlangıç ​​sürücüsü olarak tanıyabilir!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.