OS X'te aynı uygulamanın birden çok tam ekran penceresi arasında nasıl geçiş yapılır? [çiftleme]


21

Tam ekran modunda aynı uygulamanın birkaç örneğini çalıştırdığımda (Chrome ayrı pencereler veya birkaç IntelliJ projesi olabilir) kullanarak somut uygulamaya gidemiyorum ⌘-Tab, sadece uygulamanın bir simgesini gösterecek, ancak birkaç tane var planda çalışan adam.

Ayrıca bunun için uygulamaya özgü bir kısayol yoktur.

resim açıklamasını buraya girin

⌘-TabGlobal uygulama simgesi yerine şov örnekleri yapmanın bir yolu var mı ?


1
Ayrı bir örnek değil, sadece başka bir pencere.
Tetsujin

1
Tamam o zaman başka bir pencereye kısayolla nasıl gidebilirim? :) görev kontrolü hariç
vach

1
Onun ayrı bir krom pencere i sadece pres ctrl + sekmesini sonraki sekmeye geçmek için. Şimdiye kadar gördüğüm tek seçenek berbat görev kontrolü oldu ...
vach

1
Bu kısayolu biliyorum :( ve sadece tam screan olmayan uygulamalar için çalışıyor
vach

1
Bu birkaç pencere / örnek olabilir herhangi bir tam screan uygulaması etkiler gibi ben bu ortak bir sorun olmalıdır düşündüm ben aralarında geçiş yapmak zorunda tek kişi değilim :) (belki diğerleri sadece görev kontrolünü kullanmak?)
vach

Yanıtlar:


8

Ne yazık ki, aynı uygulamanın tam ekran pencereleri arasında geçiş yapmak için bir kısayol yoktur .

You have iki seçenek idealdir ama yeterli değil:

 1. Boşluklar / masaüstleri arasında geçiş yapmak veya belirli bir masaüstüne geçmek için kısayollar

resim açıklamasını buraya girin

 1. Alanlar / masaüstü bilgisayarlar arasında geçiş yapma hareketleri

resim açıklamasını buraya girin

Bu iş akışının iyi çalışması için tam ekran pencerelerinizi yan yana koymanız yeterlidir .


5
şu anda ne yapıyorum :) zor hala trackpad içerir ama şimdi çok daha kolay ve daha hızlı. Yine de gerçekten mac neden bunu anlamıyorum, ne komut sekmesinin amacı ihtiyacınız olana geçmek olduğunda bir kaç örnek
basmak

Üst resimde ^ ← ve ^ → hangi tuşlara basıldığı gösteriliyor?
hippietrail

@hippietrail , yani , ^temsil eder . CtrlCtrl+leftArrowCtrl+rightArrow
Patrick Berkeley

Boşluklar arasında geçiş yapmak için Ctrl+ Left Arrowve Ctrl+ Right Arrowkısayollarının varsayılan olarak etkin olduğunu belirtmek gerekir .
Shane Reustle

7

Görev Kontrolü dışında Dock da var.

Tekrar tekrar tıkladığınızda uygulamanın tam ekran boşlukları arasında geçiş yapılır.


2
Oh teşekkürler, bilmiyordum, benim rıhtım zor otomatik gizleme :) ve ben daha çok klavye trackpad / fare daha bu nedenle soru kullanmak eğilimindedir, ama bir cevap için teşekkürler :)
vach

bilmiyordum. Teşekkürler! Dock'ta birden çok pencerenin olup olmadığını fark etmenin bir yolu var mı? Tam ekran olmayanlar için birden çok simge vardır. Ancak Tam Ekran AFAICT göstermez.
javadba

Bildiğim sıradan bir şey yok. Muhtemelen iyi bilinen bir tanesi, orijinal gönderinin ekran görüntüsünde gösterildiği gibi birden çok pencerenin 'Pencere' menü listesidir, Dock simgesi ctrl. tıklandığında veya sağ tıklandığında bazı uygulamalarda (örn. Safari) yansıtılır veya tıkladı ve tuttu.
15'de Redarma

2
Ben de otomatik saklanan bir rıhtım var, ama ikinci monitörden rıhtımı görebiliyorum ... üzerine tıklamak olsa da hiçbir şeyden geçmiyor gibi görünüyor.
Michael

2

Bir el yazısını klavye kısayoluna / izleme dörtgeni hareketine nasıl bağlayacağınızı biliyorsanız, bu cevap tam size göre.

Senaryo evrensel olmak içindir. Mümkün olduğunca çok senaryo eklemek için en genel terimleri kullanır. Finder, Script Editor ve Firefox üzerinde test yaptım. Hata yok.

Ancak, uyarılar vardır:

 1. Komut dosyası yalnızca bir uygulamanın tek örneği olduğunda çalışır. (BTW, OP metninde hala "birkaç örnek" diyor.) Bunun içinde birden fazla örnek çalışmak mümkündür, ancak bu başka bir gün için bir kavga.

 2. Bu komut dosyası Windowmenüdeki pencerelerin listesini aşağı kaydırır . Özünde bir onay ("✓") işaretli öğenin hemen altındaki öğeyi tıklar. "✓" olan öğe son öğeyse, komut dosyası bunun yerine son ayırıcı satırın altındaki ilk öğeyi tıklar. Ters yönde geriye doğru giden bir komut dosyası, bu komut dosyasını değiştirerek elde edilebilir. Ancak, ikisinin tek bir senaryoda nasıl birleştirilebileceğini görmüyorum.

 3. tryBir üreten deyimi errorMessageben dizinini üretmek için bildiğim en CPU verimli yoludur separator. Daha iyi bir yol biliyorsanız, lütfen beni aydınlatın.

Senaryo:

tell application "System Events" to tell (first application process whose frontmost is true) to tell menu bar 1 to tell menu "Window"

  set cellingSeperator to last menu item whose value of attribute "AXEnabled" is false
  set checkedItem to first menu item whose value of attribute "AXMenuItemMarkChar" is "✓"

  try
    set intentionalError to cellingSeperator as Unicode text
  on error errorMessage
    set firstItemIndex to (characters ((offset of "«class menI» " in errorMessage) + 13) through ((offset of " of" in errorMessage) - 1) of errorMessage as string as integer) + 1
  end try

  repeat with iterator from firstItemIndex to number of menu items
    if value of attribute "AXFrame" of menu item iterator is equal to value of attribute "AXFrame" of checkedItem then
      set clickItemIndex to iterator + 1
      exit repeat
    end if
  end repeat

  if clickItemIndex is greater than number of menu items then set clickItemIndex to firstItemIndex

  tell menu item clickItemIndex to perform action "AXPress"

end tell

Teşekkürler, ben bazen denemek ve belki multiInstance parçası eklemek, ama mac için yeni ve nasıl geri almak için bilmiyorum bir şey yapmak istemiyorum ... Bu offtop soru ama os benim yedekleme için bir yolu var olduğu gibi (bir vm gibi) ve sonra bir şey yok eğer ben yedek onu kurtarmak ... yedekleme dışında biliyor musunuz?
vach

1
Bu işe yarıyor, ama benim için çok iyi değil (Alfred iş akışlarını kullanarak, komut dosyasını çalıştırıyor osascript). Belirli bir uygulamada çalışmak için bunu nasıl değiştiririz? (Benim durumumda "Atom"). Belki de Sistem Olaylarının doğru uygulamayı vb. Bulması biraz zaman alabilir Neden yavaş olduğundan emin değilim.
mostruash

Bunun gibi komut dosyaları yüklemek için iyi bir nasıl yapılır bağlantısı sağlayacak mısınız? Teşekkür ederim.
gelgit
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.