Cihaza takarken OSX'teki Photos uygulamasının başlatılmasını engelleyin


Yanıtlar:


35

İPhone takılıyken, Mac'inizdeki Image Capture uygulamasını açın. Image Capture penceresinde, sol alt köşede, telefonunuzu taktığınızda hangi uygulamanın otomatik olarak açılacağını seçin, "uygulama yok" u seçin

Image Capture ekran görüntüsü talimatları


Ayrıca, bu uygulamanın fotoğraf uygulamasını kullanmamanız durumunda da işe yaradığını ve @terrydev'in önerdiği gibi değişikliği yapmak için içe aktarma ekranına gidemediğini unutmayın.
otmezger

21

Komut satırını seviyorsanız veya bağlandıkları her bir cihazı yönetmek yerine tüm cihazların açılmaması gerekiyorsa ve Fotoğraflar zaten açıldıktan sonra:

defaults -currentHost write com.apple.ImageCapture disableHotPlug -bool YES

Bu, bir iOS aygıtının çalışırken takıldığı bir fiş algılandığında sisteme ImageCapture veya Photos veya iPhoto uygulamasını etkinleştirmemesini söyleyen bir bayrak belirler.


5
Bu ne yazık ki artık 10.11 "El Capitan" olarak çalışmıyor
Nicholas H.

3
@NicholasH. Eğer sözdizimini hafifçe değiştirirseniz (-currentHost ekleyerek) defaults komutuna, El Capitan'da çalışır. İşe gitmek için kullanılan ve nasıl cevap güncel komut farklıdır Nov 2015 öncesi komutu ne meraklıysanız, düzenleme geçmişini görebilirsiniz
bmike

8

Telefonunuzu takın ve Fotoğraflar'ın yüklenmesine izin verin. Ardından Fotoğraflar penceresindeki onay kutusunu işaretleyin ve işaretini kaldırın:

Resimler sceenshot


1
"Bu cihaz için Fotoğrafları Aç" kutum zaten işaretlenmedi ve telefonuma her taktığımda Fotoğraflar uygulaması hala açıldı. Ancak, kontrol ettim ve ardından kutunun işaretini kaldırdım ve presto .... artık Fotoğraflar uygulamasının otomatik başlatılması yok.

0

Tek yapmanız gereken iPhoto’yu başlatmak, hala Uygulamalar klasörünüzde (Mac App Store uygulamasında Satın Almalar sekmesini denemiyorsanız). Aynı eski "Kamera açılıyor" seçeneği hala orada ve hala çalışıyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.