“Ekran görüntülerinin depolandığı konuma dosya kaydetme izniniz yok”


10

Her ekran görüntüsü aldığımda şu hatayı alıyorum:

Dosyaları ekran görüntülerinin depolandığı konuma kaydetme izniniz yok.

Nasıl düzeltebilirim?


1
Büyük olasılıkla, sizin Desktop. Lütfen aşağıdaki komutları çalıştırabilir misiniz cd ~/Desktop ; ls -ld . ; touch test?
dan

2
Kimse henüz kayıt yerinin nerede olduğunu sormadı ...
Tetsujin

Sonuç olarak cevap vermek için bunun daha fazla bilgiye ihtiyacı vardır. Bir triyaj adım yanıtı ekledim, birisinin bu ayrıntıyla yeni bir soru sormasına çekinmeyin ve belki de OS X'in sürümü / derlemesi bu sorunu
yaşıyorlar

Benim durumumda Masaüstü klasörünü sildim - apple.stackexchange.com/a/221559/136365 çalıştı
Ben Creasy

Yanıtlar:


10

Eğer yazarsanız defaults read com.apple.screencapture locationbir Terminal penceresine OSX anda ekran görüntülerini kaydetmeye çalışıyor nerede söylemeliyim.

Konumu benzer bir komutla değiştirebilirsiniz. Örneğin:

defaults write com.apple.screencapture location ~/Desktop ekran görüntülerini Masaüstünüze kaydeder.

defaults write com.apple.screencapture location ~/Documents ekran görüntülerini Belgeler klasörünüze kaydeder.

Yeni bir konum söyledikten sonra, OSX'in değişikliği alması için aşağıdaki komutu çalıştırmanız gerekir.

killall SystemUIServer


1
Yepyeni bir macOS makinem var ve kutudan çıkar çıkmaz, bu ayarlanmadı - The domain/default pair of (com.apple.screencapture, location) does not exist Apple Care bana yeniden başlatmamı söyledi, vb. Hakkında konuşuyordum. Herkes bunun bozuk olup olmadığını veya macOS (Sierra çalıştırıyorum) varsayılan olarak desteklenmiyor biliyor mu?
harperville

Makinemin bu ayarı nasıl kaybettiğini merak ediyorum . Dün çalışıyordu, ama bugün değil. Bu çözüm sorunumu düzeltti, ancak Parallels'in dün çalıştırdığımda makineme bir şey yaptığını sanıyorum çünkü o zamandan beri birçok ayar sihirli bir şekilde değişmiş gibi görünüyor.
nedlud

1

Disk yardımcı programını çalıştırın ve sabit sürücünüzü seçin, ardından izinleri onarın. Bunu, çalışan uygulamalar ile yapabilirsiniz, ancak bunu yapmadan önce tüm açık uygulamalardan çıkarsanız, muhtemelen daha sorunsuz ve hızlı bir şekilde çalışır.

Onarım izinleri herhangi bir nedenle başarısız olursa, Mac'i kurtarma modunda başlatın (yeniden başlatma sonrasında COMMAND-R) ve ardından disk yardımcı programına gidin ve diski ve ardından izinleri onarın.

Yine de başarısız olursa, üçüncü taraf bir disk onarım yardımcı programının zamanı gelmiş olabilir.


Onarım izinleri masaüstü klasörüne dokunuyor mu? Ben sadece yazılımın yüklü olduğu izinleri kontrol düşündüm?
Alistair McMillan

Bildiğim kadarıyla onarım izinleri, sistem ve kullanıcı klasörleri de dahil olmak üzere uygulamalardan çok daha fazla izinleri kontrol eder.
Steve Chambers

Bu, yalnızca pkg yükleyicileriyle ilişkili dosya ve klasörleri kontrol ettiğini gösterir. support.apple.com/tr-tr/HT201560
Alistair McMillan

0

Bu hatanın oluşacağı başka bir durum, ağ tabanlı bir giriş klasörüne bağlantı kopmasıdır. Aynı anda başka bir sorun daha ortaya çıkacaktır, ancak bu sorunun ekran görüntüsünü almaya çalışırsanız, bu hata iletisini alırsınız. (İlk elden deneyimlerden)

Bunun asıl sorunun cevabı olduğuna şüphe edin; ama yine de kayda değer.


0

Yeni bir kullanıcı olun ve sorunun hesabınızdaki hatalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını görmek benim ilk adımımdır.

Bir sistem sorunu veya bir kullanıcı sorunu olduğunu öğrendikten sonra, düzeltme her ikisi için de farklı olduğundan devam edebilirsiniz. Bu hataya neden olan genel durum için çözmek için iki durum olacak çünkü bu detay eklendi ile yeni bir iş parçacığı başlayacaktı.

Ayrıca, ekran görüntüsünü izinlere sahip olduğunuz bir yere kaydetmek ve sistem ekran görüntüsü sorununu tamamen önlemek için Grab uygulamasını da kullanabilirsiniz.


-1

Konuma gidin, sağ tıklayın ve Bilgi Al'ı seçin, ardından "Kilitli" seçeneğinin işaretini kaldırın

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.