Retina Macbook Pro 15 “2015 - iMAC 21” 3.1 GHZ i7 256 SSD [kapalı]


2

Xcode ve Swift kullanarak iOS uygulamaları geliştirmeye başlamak için yeni bir Mac bilgisayar satın almam gerekiyor. Bu benim ilk Mac'im ve kafam karıştı. 2 model arasındaki taşınabilirlik seçimini biliyorum ama çok fazla seyahat etmediğim veya evimin dışında olmadığım için sorun değil. Bu yüzden benim asıl endişem kodlamanın yanı sıra beni kodlama konusunda rahat bir hale getirme seçeneği olacaktır. (ekran boyutu faktörü, Retina ekranı, ... vb).

Herhangi bir tavsiye çok takdir edilecektir!

Yanıtlar:


1

Evde dolaşabilmenin esnekliğinin bir dizüstü bilgisayar almaya değdiğini düşünüyorum. Mobil özgürlük, buna alışınca gerçekten bağımlılık yapar. Tek sorun kodlama için bir ton ekran gayrimenkulüne sahip olmanın avantajlı olmasıdır. Açıkçası, iMac bu konuda MacBook Pro'ya sahip, ancak bu amaç için ucuz bir harici ekran elde edebiliyorsunuz. Hangi kurulumla kendinizi en rahat edeceğinize bağlı. Bazen, kullanıcı arayüzü olmayan bir Python betiği yazıyorsam, tek bir monitörle kolayca yapabilirim ve bu yüzden dizüstü bilgisayarımın bana sunduğu mobil özgürlük inanılmaz derecede güzel. Diğer zamanlarda, kullanıcı arayüzüm için ucuz bir harici monitöre ve kod için MacBook Pro'mun monitörüne sahibim, çünkü tüm metni kristal netliğinde gösterecek kadar yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip. UI monitörünün çok yüksek çözünürlükte olması gerekmez, sadece büyük. Benim için iyi çalışıyor.


0

Size Macbook Pro'yu önereyim ve nedenini açıklamama izin verin.

Benim için xcode ile gelişen en önemli şey ekran çözünürlüğüdür. Genellikle iki veya daha fazla xcode paneliniz açıktır, bu nedenle, daha fazla çözünürlük daha fazla alan anlamına gelir ve daha çevik ve üretken olmanızı sağlar. Ayrıca, programları test etmek için simülatörü kullanırsanız, aynı ekranda olmasını istersiniz.

21 "iMac'in Macbook Pro'dan daha az ekran çözünürlüğüne sahip olduğunu söyledi. Öyleyse, yerinde olsam MacBook Pro'ya gideceğim.


MacBook Pro'yu "Ölçekli Ekran" modunda kullanmak istemesi durumunda bu doğru, çünkü bunun iyi bir seçim olduğunu sanmıyorum, çünkü her şey küçük gözükecek ve kodlama / programlama böyle bir durum için pek de keyifli olmayacak. Ancak, OP için önerim MacBook Pro olurdu, ama söylediğin nedenden dolayı değil :)
Behdad

Düzenleme: Özellikleri görüntüledikten sonra, ölçeklenmiş modda bile, 15 "MacBook Pro (Retina), 21.5" iMac ile aynı çözünürlüğe sahiptir. (1920 x 1200) Sanırım cevabınızı düzenlemelisiniz :)
Behdad

Öneriniz için çok teşekkürler millet, bu ekran boyutunu daha büyük veren tüm açılan pencereleri görmek için iMac'te rhe ekran resülsiyonunu maksimize edemiyorum ?? Ayrıca, iMac i7 21 "kriterleri bir canavar gibidir! :)
Mohamed Hemdan

Herhangi bir düşünceniz var mı?
Mohamed Hemdan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.