Mac’te standart olmayan bir adla NTFS sabit diskine yazmayı etkinleştirin


4

Windows PC kullandığımda bir çok NTFS sabit diskim var. Bu sürücülere OSX Yosemite 10.10.2'deki Macbook Pro ile yazmaya çalışıyorum. Ben gidiyorum Bu eğitimde . Bu satırı yazmam gerekiyor/etc/fstab

LABEL=drivename none ntfs rw,auto,nobrowse

Uyarı, "driveame" nin boşluk içermemesi gerektiğidir. Sürücülerimin boşlukları var. Örneğin, bir "HGST Deskstar" olarak adlandırılır. Ayrıca, bir diğeri "Adsız" olarak görünür (muhtemelen tam anlamıyla Adsız değil). Standarda uyması için sürücülerimin nasıl yeniden adlandırılacağını çözemedim. Ne yapmalıyım?

Bunu yapmak için yükleyebileceğiniz bir yazılım olduğunu biliyorum, ancak bu hızlı sistem yapılandırmasını yapmayı umuyordum.

Yanıtlar:


7

Birim etiketi yerine UUID kullanabilirsiniz, ancak OS X'in yerleşik NTFS Yazma özelliğini kullanma hakkında bir uyarı kelimesi ... Kararlı değil ve üçüncü taraf bir yardımcı program kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Mac için Tuxera NTFS'nin ücretli sürümünü kullanıyorum ve gerektiğinde etkinleştir / devreden çıkar. IMO yerleşikten daha hızlı ve daha güvenli.

Örnek:

UUID=4485D2B9-C375-5240-8F5A-2225B24332EB none ntfs rw,auto,nobrowse

Bölümün Evrensel Benzersiz Tanımlayıcısı'nı Disk Yardımcı Programında Bilgi Edinme bölümünden alabilirsiniz. Hedef bölümü seçin, ardından Araç Çubuğundaki Bilgi simgesine tıklayın, Command- basın Iveya Dosya> Bilgi Al'a tıklayın.


Ne demek "kararlı değil"? Tüm sürücü bozulur mu yoksa yazdığım dosyalar mı? Ayrıca Disk Yardımcı Programındaki UUID nerede? USB Seri Numarası ve Disk Tanımlayıcısı gibi bir çok ID görüyorum, ancak sağladığınız örnek UUID gibi biçimlendirilmediler.
JoJo

Yazma desteğinin nasıl uygulandığına ve neden sadece gerektiğinde etkinleştirdiğimden bağımsız olarak, OS X altında bir NTFS birimine yazarken yolsuzluk potansiyeli her zaman vardır. Kararlı olmamamın nedeni, eğer öyleyse Apple'ın ffstab'ı değiştirmek ya da üçüncü taraf kaynakları kullanmak zorunda kalmama konusunda NTFS Yazma desteğini şeffaflaştırmasıydı. Sonuç olarak, OS X altındaki tüm NTFS Yazma desteği, OS X'in sürümüne ve üçüncü taraf kaynakların sürümüne bağlı olarak sorunlara sahiptir ve biri, yine de yapması gereken NTFS Yazma desteğini etkinleştirirken uygun yedeklemeler sağlamalıdır.
user3439894

2

Boşlukları '\ 040' çıkış dizisi ile değiştirmelisiniz. O zaman iyi çalışıyor. Örneğin:

LABEL=My\040External\040Drive none ntfs rw,auto,nobrowse

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.