Enerji tasarrufu tercihlerinde uyku zaman aşımı süresi eksik


21

Yosemite üzerinde çalışan iki Macbook Pro'm var. İlki 4 yıl önce 17 inçlik. Uyuyacağı zamanı ayarlayabiliyorum. İkincisi, bu yıl yapılan 15 inçlik bir retinadır. Enerji tasarrufu bölümünde, uyku süresini ayarlamanın bir yolunu göremiyorum. Yalnızca görüntüleme süresini gösterir. Bu yeni Macbook Pro'da her iki kaydırıcı denetimini nasıl gösterebilirim?

resim açıklamasını buraya girin


Yorum ekleyemiyorum çünkü yeterli itibarım yok, bu yüzden cevap ekleyerek yorum yapmak zorundayım. "Bilgisayar uyku" sürgüsünün eksik olduğunu keşfettiğimde ve Apple'ın neden kasten bunu yapmayı seçtiğinin açıklamasını okuduğumda, öfkeyle bağırdım "Ama şimdi bir şifre girmek zorunda kalmadan önce ne kadar zaman geçtiğini kontrol edemiyorum "Bilgisayarı kullanmaya devam etmek için!" Apple'ın bu işlevselliği Ayarlar uygulamasının başka bir bölümünde ortaya koyduğu ortaya çıkıyor: Güvenlik ve Gizlilik -> Genel -> Uykudan x dakika sonra şifre gerektir. [! [image descriptio girin
Jason Pepas

Apple'ın sayfasını Sierra için güncellendiğini kontrol ettim ve hala bilgisayar için ayrı bir kaydırıcıya sahip olduğundan bahsediyor.
Andrew Wolfe

Yanıtlar:


15

Kasten Kaldırıldı

Apple, Bilgisayar kaydırıcısını Enerji Tasarrufu ayarlarından kaldırdı . Bu kasıtlı.

Karar, Apple'ın gelişmiş donanım, Power Nap desteği ve mühendislerin OS X'in bilgisayarın güç durumunu yönetmek için en iyi şekilde yerleştirildiği inancına ilişkindir.

Bu kaydırıcının dönüşünü görmek istiyorsanız Apple'a geri bildirim sağlayın .

Yüklemeler ve Diğer Uzun Süreli Görevler

OS X, uzun süren görevler sırasında uyanık kalacaktır.

Davranış, dosyayı indiren yazılıma bağlıdır. Örneğin Safari ve İletim, indirme işlemi devam ederken OS X'in uyanık kalmasını ister.

Uygulamaların, bilgisayarın uyku moduna geçmesini açıkça durduran OS X'e güç beyanları sunması gerekir. Aşağıdaki iddiaları kullanarak bu iddiaları görebilirsiniz pmset:

pmset -g assertions

Daha eski yazılımlar için, yerleşik komut satırı aracı kafeini kullanarak bu davranışı ekleyebilirsiniz .

Üçüncü Taraf Alternatifleri

Enerji Tasarrufu ayarlarını desteklemek için üçüncü taraf araçları mevcuttur. Power Manager'ı oluşturdum ve hareketsiz kaldıktan sonra Mac'inizi uyku moduna geçirebilir .

Başka araçlar da vardır ve muhtemelen bu davranışı yeniden oluşturmak için bir komut dosyası oluşturabilirsiniz.


Görünüşe göre bir Haswell "özelliği" forums.macrumors.com/showpost.php?p=17457370&postcount=11
n1000

1
@ n1000 Bu makaledeki tüm teknik jargonu anlamadım. Bu, ekranım uyurken bilgisayarımın da uyuduğu anlamına mı geliyor? Tamamlanması 5 saat sürecek büyük bir dosya indiriyor olsaydım ne olurdu? 15 dakikalık etkinlikten sonra ekranın uyku moduna geçmesini nasıl sağlayabilirim, ancak indirme işleminin kesilmemesi için bilgisayarı hala açmam gerekir mi?
JoJo

Peki, 'Ekran kapalıyken bilgisayarın otomatik olarak uyumasını engelle' aslında bir şey yapıyor mu? Yoksa eski arayüzde 'Bilgisayar Uyku'yu' asla 'olarak ayarlamakla eşdeğer mi?
Peter

@Peter lütfen yeni bir soru sorabilir misin ? Cevapları çekmenin en iyi yolu budur. Yorumlar yaygın olarak görülmüyor.
Graham Miln

1

Temel olarak, Safari dosyayı indirir, ancak uyku moduna geçmez.

"Ekran kapalıyken bilgisayarın otomatik olarak uyku moduna geçmesini önle" yazan kutuyu da işaretleyebilirsiniz. Bu kutuyu işaretlemiyorum; güç şekerleme gerçekten, bu durumda, yardımcı olur. Aslında bu konuyu okuyarak kendi sorularımdan birini cevapladım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.