MacBook hiçbir uyarı olmadan% 20 pil ile kapandı? [çiftleme]


10

2013 13 "MacBook Retina (OS X 10.10.3, Yosemite), yaklaşık 20 dakikalık pilim kaldığında kapanıyor. Uyku değil, tam kapanma. Bunu hiçbir uyarı olmadan yapar.

Daha önceki Mac dizüstü bilgisayarlarda bana% 20 civarında düşük pil uyarısı verdiğini ve daha sonra makinenin gerçekten düştüğünde uykuya geçmesini (hazırda bekletme?) Hatırlıyorum ...

Pilimin yeniden kalibre edilmesi gerekiyor mu? Sistem yanlış bir şekilde meyve suyunun kaldığını düşünüyor mu? Bahsetmeye değer, geri takıp açtığımda, yaklaşık% 15 olduğunu iddia ediyor.


Güncelleme: Yeniden kalibrasyonu birkaç kez yaptım, ama yine de performansta bir fark yok. Sinir bozucu olan şey, asla düşük pil uyarısı almamam ve makinenin uyumamasıdır; kapanıyor. Tonlarca Googling yaptım ve bulduğum her şey Buscar 웃 SD'nin aşağıda ne önerdiğini söylüyor . Apple'ın sitesinde bulduğum garip bir şey :

"Taşınabilir Mac'inizde yerleşik bir pil varsa, pili kalibre etmeniz gerekmez."

Bunu daha önce duyduğumu söyleyemem.


Hamurunuzun sağlık seviyesini gösteren bazı uygulamalar vardır: itunes.apple.com/us/app/battery-health/id490192174?mt=12 - Pilinizin iyi durumda olup olmadığını kontrol ettiniz mi?
FFrewin

Bunun bununla ilgili bir sorunun kanonik versiyonu olup olmadığını gözden geçirebilir miyiz? Eğer öyleyse - yakın yönü tersine çeviririz ve burada daha iyi cevaplardan bazılarını geçiririz, böylece ideal olanı genel / kanonik olana en iyi cevap veren cevabı seçebilirsin - bu neden olur ve biri nasıl düzeltileceğini nasıl ölçer / karar verir?
bmike

@bmike Devam et.
Sam

Yanıtlar:


3

Aynı sorunu 2009 ortalarında MacBook Pro ile de yaşadım. "Resmi olmayan" bir pil için pili değiştirmek bile sorunu çözmedi; Yetkili bir Apple servis merkezine götürmem gerekti; Bundan sonra, hiçbir sorun yok ve hala bu yazı yazarken mutlu (yaklaşık iki yıl).

Çevrimiçi olarak bulabileceğiniz herhangi bir geçici çözüm (SMC ve / veya PRAM'ı sıfırlama, yeniden kalibre etme vb.) Sadece geçici bir önlemdir, hiç incinmezler ve size huzur verebilirler.

Pili yenisiyle değiştirmenin yanı sıra, Apple teknoloji adamlarının belirli sistem bayraklarını ve parametrelerini değiştirebilen özel "gizli" programları var.

Yaklaşık bir yıl önce MacBook Pro Retina'm 2012 ortalarında (2.7 Quad i7) aynı sorunla başladı; şok edici haber, bataryayı değiştirmek için tahmini 975,00 AUD tahmini ile geldi (sağlam bir şekilde gövdeye yapıştırıldığı için, yekpare altını klavye ve izleme dörtgeni de dahil olmak üzere değiştirmeniz gerekir). Hala bir yıl sonra pil hiç deşarj olmadı ve hala tam performans ayarlarıyla 3-4 saat pil ömrü elde ediyorum, ancak şimdi mesaj "Servis Pili" yerine "Yakında değiştir" olarak değişti, bundan sonra hala bir "Şimdi değiştir" mesajı.

Kısaca:

Servis Bataryası şu anlama gelir: Bataryanızla ilgili bir sorun olabilir ya da hiçbir şey olmayabilir, ama göz kulak olun.

Yakında değiştirin şu anlama gelir: Piliniz beklenenden daha az dayanacaktır, ancak önemli bir sorun olmamalıdır, dikkatli olun.

Şimdi değiştirin şu anlama gelir: Şarj cihazınızın yanında taşımaktan nefret ediyorsanız pilinizi (veya tüm dizüstü bilgisayarınızı) değiştirin.

Bu yardımcı olur umarım.


1

Arada bir (3 ay veya daha fazla gibi) meyilli şarj yüzdesini yeniden ayarlamanız gerekir. Nedeni her şarj edişinde, önceki değeri temel olarak kullanır (ve birinin doğru olduğu bir varsayımdır), böylece hata birikir.

Bu yüzden yaklaşık 3-6 ayda bir, pil uyarısı nedeniyle bilgisayarınızın kapanmasına izin vermelisiniz. Şimdi bunu daha iyi davranması gerektiğini yaptın.

Deşarjın sık sık yapılması önerilmez (pil bunu sevmez.)


Yeniden kalibrasyonu birkaç kez yaptım, ama yine de performansta bir fark yok. Sinir bozucu olan şey, asla düşük pil uyarısı almamam ve makinenin uyumamasıdır; kapanıyor. Tonlarca Googling yaptım ve her şey söylediklerini aynen söylüyor. Apple'ın sitesinde bulduğum garip şey şu: "Taşınabilir Mac'inizde yerleşik bir pil varsa, pili kalibre etmeniz gerekmez." support.apple.com/kb/PH14087 Bunu daha önce duyduğumu söyleyemem. Başka fikir var mı?
Sam

1
Ayrıca açıklama ekleyebilir misiniz, pil nasıl kalibre edilir?
skywinder

evet, eğer cevap buysa, lütfen pili yeniden kalibre etme adımlarını ekleyin.
pixelfairy


1

MacBook Pro Retina, 2013'ün başlarında, OSX 10.10.5 Yosemite'de de aynı sorunu yaşıyorum. % 22 civarında uyarı yapmadan kapanıyor. Pil menüsünde "Pile servis yapın" yazıyor. SMC'nin sıfırlanması yardımcı olmadı. Dün Genius Bar'da bunu sordum. Cevap "Araştırmamız gerekiyor ve muhtemelen pili değiştirmeniz gerekecek." Ücretsiz değil ve bilgisayarımı birkaç gün tutmaları gerekiyor, benim için iyi bir seçenek değil. Apple'ı ziyaret ettikten sonra, pili kapatıldıktan sonra birkaç kez yeniden başlatarak tamamen boşaltmaya çalıştım. Ve tekrar tekrar oldukça hızlı bir şekilde kapanıyordu, şarj göstergesi biraz düzensiz bir şekilde değişiyordu, bazen% 17 daha sonra% 19'a kadar daha sonra tekrar düşüyordu. Gece için bıraktım, sabah yeniden başladı ve normal çalıştı. Pil% 18'den% 2'ye düştü ve normal bir şekilde uykuya daldı. Pil Servisi hakkında başka mesaj yoktu. Şimdi takılı ve şarj oluyor, yaklaşık% 20 "Servis pili" mesajını tekrar alıyorum. Bunun için herhangi bir düzeltme bulamıyorum.


-2

Bende aynı sorun var.

Olası Neden: Bilgisayarınızın "fazla şarj etmesine" izin verirseniz, gece boyunca şarj etmesine izin verirsiniz veya% 100'e ulaştıktan sonra uzun süre şarj cihazına bağlı kalırsanız, pile zarar veriyorsunuz demektir. Aylık olarak, Mac teknoloji uzmanlarıma söylendiğinden, pilin "ölmesine" izin vermelisiniz, çünkü pil döngüsü için iyidir.

Bu makineleri, tipik bir kâr sağlama şeması olmadıkça,% 100'den sonra şarjı reddetmek için neden bu makineleri yeniden tasarlayamadıklarını veya yeniden tasarlayamadıklarını merak etmelisiniz.


Yopu bunun için bir alıntı sağlayabilir Bilgisayarların dediğiniz gibi reengieered olduğunu düşündüm
user151019

1
Bu tamamen yanlış. Aşırı şarj koruması onlarca yıldır tüm dizüstü bilgisayarlara (PC ve Mac) yerleştirildi.
Allan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.