Yönetici hesabıyla FileVault 2 kurtarma anahtarını edinin


26

Yeni MacBook Pro'mda tam disk şifrelemeyi etkinleştirdim. (Mac dünyasında yeniyim ama başarılı bir Linux / UNIX ve Windows türü)

Ancak bir hata yaptım ve kurtarma anahtarını not alma adımını atladım.

Bu noktada kurtarma anahtarını almak mümkün mü?


Başka bir yere referans olsa bile cevabı minnettar bulmamayı takdir ediyorum.
mdpc

1
Belki de sorularınızın başlığını daha kesin hale getirmelisiniz, böylece insanlar hangi CoreStorage sorununu ele aldıklarını görürler.
n1000,

En azından yorum yapmadan saçma sapan oylamada seninle aynı fikirdeyim. Bununla birlikte, sorunuzu cevaplamak mümkün değildir, çünkü bu bilgilerle ekranı kaçırdınız ve sorma şekliniz "şifreleme anahtarını nasıl kırabilirim" olarak okunabilirdi . com / tr-us / HT204837
Ruskes

1
Tamam, görünüşe göre bir nedenle kaçırdım. Şifreleme ve yeniden şifreleme yoluyla yeni bir kurtarma bilgisi alabilir miyim?
mdpc

Yeniden şifreleme, çoğu Filevault2 / CoreStorage sorunları için standart tedavi yöntemidir :)
n1000

Yanıtlar:


16

OS X'in size kurtarma anahtarını sunmamış olması garip görünüyor. Deneyin:

sudo fdesetup changerecovery -personal

Bu müthiş blog muhtemelen istediğiniz tüm bilgilere sahip. " Bireysel ve kurumsal kurtarma anahtarlarını yönetme " bölümüne bakın . Kurtarma anahtarını değiştirmek için Filevault2 şifrenizi kullanabilirsiniz. Ve bir Yönetici hesabı kullanmanız gerekecek.


İlginç .... eğer bu kadar kolay atlanabiliyorsa şifrelemenin amacı nedir?
Ruskes

2
@Buscar 웃 SD Hala kilit açma anahtarınızı (kurtarma veya hesap) sağlamanız gerekir.
n1000,

Yöneticiyseniz bu bilgiyi edinebilirsiniz. Bunun yasal bir şey olacağını düşünüyorum.
mdpc

Burası OS X'in diğerlerinden * farklı olduğunu düşünüyorum. Birçok kişi Admin'i günlük hesapları olarak kullanır. Apple bunları korumalı;)
n1000

1
@Buscar 웃 SD, hesabınız FileVault 2 için etkinleştirildiğinden ve şifrelemenin kilidini açabilen bir anahtarla ilişkilendirildiği için bir kurtarma anahtarı edinmek mümkündür. FileVault için etkinleştirilmemiş olan bir hesap yeni bir kurtarma anahtarı oluşturamaz çünkü şifresi şifrelemenin kilidini açabilecek bir anahtarla ilişkilendirilmez.
Rich Trouton

2

Bu sorunun doğru cevabının, önceden şifrelenmiş bir disk için bir FileVault Kurtarma Anahtarı bulamadığına inanıyorum. Yalnızca FileVault'u etkinleştirdiğinizde öğrenebilirsiniz. Bunu bilmek istiyorsanız şifresini çözmeniz ve baştan başlamanız gerekir.

Kurtarma anahtarını bilmiyorsanız, FileVault 2 şifreleme şifresini bilmiyorsunuz ve kilit açma ayrıcalıklarına sahip bir kullanıcı hesabına ön yükleme yapamazsınız.

Apple, kurtarma anahtarını iCloud'da saklamanızı istiyor. Bu gelecekte şahsen yapacağım bir şey. Sürücü arızası durumunda iCloud şifrenizin kurtarılabildiğinden emin olun (1Password'ün yanı sıra basılı bir kopya saklamak istiyorum).

Bir dizi sürücü ve bilgisayar için kurtarma anahtarlarını yönetmek istiyorsanız, aşağıdaki önerileri inceleyebilirsiniz:

https://support.apple.com/en-us/HT202385


Bu sayfayı okumak Hala kurtarma anahtarının şifreleme sonrası ne olduğunu bulmak mümkün olmadığını düşünüyorum, ancak kurtarma anahtarını değiştirmek mümkün gibi görünüyor (diğer yanıtlara bakınız).
John Faughnan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.