Bazı Unicode metin mesajları neden iPhone OS'de çöküyor?


31

Son zamanlarda, bir iPhone kullanıcısı gönderilirse, son birkaç hafta içinde İnternet üzerinden yeni bir "hata" ortaya çıktı:

 effective. 
   Power
      لُلُصّبُلُلصّبُررً ॣ ॣh ॣ ॣ
 冗

iMessage aracılığıyla geçici olarak telefon işletim sistemini çökertir ve alıcı telefonu yeniden başlatmaya zorlar.

Bu neden işe yarıyor?


3
Aslında, yalnızca Arapça karakterlerin (ve belki de onlardan sonra gelenlerin) gerekli olduğuna inanıyorum. "Etkili güç" metni yalnızca bir dolgu maddesidir ve herhangi bir şey olabilir, ancak yabancı karakterlerde bildirimin kesilmesi (veya en azından bu şekilde çökmeye neden olan girişimlerde bulunma denemesi) için yeterince uzun olmalıdır.

Yanıtlar:


36

Bunun için bir düzeltmeye ihtiyacınız olursa, kendinize yeni bir mesaj göndermek için iMessage kullanarak Siri veya Mac kullanın. Bkz https://support.apple.com/en-us/HT204897

Kurtarmanın üç aşamalı bir prosedürü ve gelecekteki bir yazılım güncellemesi bu hatayı düzeltecektir.

 1. Siri'den "okunmamış mesajları okumasını" isteyin.
 2. Kötü amaçlı mesajı yanıtlamak için Siri'yi kullanın. Cevapladıktan sonra Mesajları tekrar açabileceksiniz.
 3. Sorun devam ederse, kötü amaçlı iletiye uzun dokunun, Diğer'e dokunun ve mesajı diziden silin.

Neden olduğu hakkında, Bildirim Merkezi'nin bu iletinin Unicode içeriğini oluşturma biçiminde belirli bir hata var. Kod, işlenmeyen bir hataya neden olan "güvensiz" bir işlem gerçekleştirir (5'e 0'a bölünmüş ve ardından beklenmeyen sonuçları kontrol etmez).

O zaman Bildirim Merkezi metin bloğunu oluşturamaz ve nihayetinde bu arızayı zarafetle ele alacak bir kodu olmayan Sıçrama Tahtasını çöker. Belirli bir hata giderici bulunmadığında, çoğu işlem hatayı denemek ve düzeltmek için güvenli bir şekilde "kendini yeniden başlat" işlevini yerine getirir.

Unicode , İngilizce'den daha büyük karakter sayısına sahip dilleri işlemek için kullanılan karakterleri kodlamanın bir yoludur. Programcılar, ASCII metni kullanarak programlamayı öğrendikleri ve yazılımlarını Unicode desteği ile yazmayı ihmal ettikleri için problem yaşayabilirler.

Bir bu konuda iyi makale "Hâlâ bu şekilde programlama yapıyorsanız, çok daha iyi mikroplar inanmayan bir tıp doktoru daha değiliz" açıklıyor.

Bu diğer makale bu özel durumu iyi açıklamaktadır.

Apple, daha sıkı kod incelemeleri yapabilir, belirli birim testlerine girebilir veya son kullanıcıların kodlarını bu ve benzer durumlarda olduğu gibi değiştirmelerini sağlayabilir .


6

Apple'ın düzeltmesi gereken bir şey.

Sorun, telefonun mesajı bildirimlerde göstermeye çalışmasından kaynaklanıyor gibi görünmektedir. Karakterler bu sistemin bozulmasına neden olur, böylece kilitlenmeden önce telefonu göstermeye çalışır ve ardından telefonu tamir etmek için yeniden ayarlar.

İşte Apple sorunu çözene kadar yapabileceğiniz bazı kısa vadeli düzeltmeler.

 • Size kötü niyetli mesajı gönderen kişinin ilk ipi iptal ederek etkili bir şekilde başka bir ileti göndermesini sağlayın.

 • Siri, paylaşım sayfası veya Mac'inizden kendinize bir mesaj gönderin.

 • Başka bir okuyucu, “Fotoğraflar uygulaması aracılığıyla kişiye bir fotoğraf göndermenin, mesaj geçmişine erişmelerine ve konuşmayı silmelerine izin verebileceğini” belirtiyor

kaynak: http://www.redmondpie.com/how-to-fix-ios-text-messages-crash-bug/

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.