Optik bir sürücüyü Windows ile nasıl paylaşabilirim?


2

Bilgisayarımdaki CD'den bir şey yüklemem gerekiyor, ancak optik sürücüsü yok. Mac'imde bir optik sürücü var.

Sistem Tercihlerinden "DVD veya CD Paylaşımı" nı etkinleştirdim: Paylaşma. Ancak, Ağ üzerindeki Mac'ime göz attığımda (örneğin \\OSXHostName, optik sürücünün göründüğünü görmüyorum).

Sürücüyü paylaşılan bir klasör olarak \\OSXHostName\OFFICE12eklersem, (örneğin) altında görebilirim ancak üzerine çift tıkladığımda, "erişilebilir olmadığını söyleyen bir iletişim kutusu alıyorum. Bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir. ... "Ama dosya paylaşımında herkesin salt okunur erişimi var.

Bahsedilen bir numara buldum, ki biri monte edilmiş optik sürücüden birinin ana dizinine bir sembolik bağlantı oluşturuyor, örneğin ln -s /Volumes/OFFICE12 ~/OFFICE12. Ancak bunu gösterdiğimde (görünmüyor gibi görünüyor) ve yolu Windows Gezgini'ne manuel olarak girmeye çalışırsam "Bu dosyanın bu işlemi gerçekleştirmek için onunla ilişkili bir programı yok" diyor. "

Mac'imdeki ana klasöre erişmekte hiçbir sorunum yok.

Gördüğüm tüm talimatlar, bir Windows PC'deki bir optik diski bir Mac ile paylaşmayı ya da bir optik diski bir Mac'ten diğerine paylaşmayı belirtiyor. Bir optik diski Mac'ten Windows'a nasıl paylaşabilirim? Ben sadece "çalışması" bekleniyor.


Paylaşılan bir diskin tanınması özel bir yazılım gerektirir. Elma (bkz Mac Windows'tan paylaşmak için kullanılabilir yazılımları yapmıştır bu Windows üzerinde Mac-paylaşımlı sürücüyü tanımasını yazılım) değil. Büyük olasılıkla Windows makinelerinin bir DVD sürücüye sahip olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu varsayıyorlar ve bu nedenle Mac -> Windows paylaşımı gerekli değil.
tubedogg,

@tubedogg Ama sıradan bir sürücü olarak paylaşmaya çalışmanın da işe yaramayacağı bana garip geliyor ...
Michael

Bir DVD sürücü, bir sabit sürücü ile aynı şey değildir ve sistem onlara farklı şekillerde erişir. Ayrıca, diskin Mac'in içeriklerini Windows'a besleyebileceği şekilde biçimlendirilemeyebileceğini, bu nedenle hatayı da akılda tutturamayacağınızı unutmayın. Fotoğrafları içeren bir CD'yi paylaşılan bir klasör olarak ayarlamayı denedim ve diğer Mac'imden sorunsuz bir şekilde erişebildim.
tubedogg

1
Mac bilgisayarımdaki optik sürücüme (OS X 10.10.3) bilgisayarımdan (Windows 8.1) erişmeyi başardım. Yani en azından bunun yapılabileceğini biliyorsun.
David Anderson,

Yanıtlar:


1

Tüplü gözlük doğru görünüyor. Ya da en azından yanlış olmasının bir sebebi olmadığını biliyorum. ANCAK Optik sürücüyü paylaşmak mümkün olmayabilir iken, sürücüye içeriği (CD veya DVD) paylaşabilir görünmüyor. Bu, içeriğin Windows makineyle paylaşılmasını sağlamadan önce diski optik sürücüye yerleştirmeniz gerektiği anlamına gelir. Bunu hem veri DVD'si hem de müzik CD'si için doğruladım.

Mac'te Boş Optik Sürücü ile Kurulum

Finder aşağıdakileri gösterir. Coelacanth ve Marlin, Mac'te Marlin adlı tek görünür sürücü bölümleridir.

Sistem Tercihleri ​​altında paylaşım aşağıdakileri gösterir. Yalnızca paylaşılan klasörler her kullanıcının varsayılan ortak klasörüdür. "Dosya Paylaşımı" kutusunun yanı sıra "Seçenekler ..." açılır penceresindeki tüm kutular işaretlidir. "DVD veya CD Paylaşımı" kutusu işaretli değil .

Not: "Ekran Paylaşımı" yalnızca işaretlidir, çünkü iki bilgisayar şu anda VNC kullanılarak bağlanmıştır. Bunun cevabı etkilemediğini doğruladım.

Windows PC tarafında, Shark adlı makine aşağıdakileri görüntüler. Burada Mac zaten klasörlerini Windows PC ile paylaşıyor. Dahili sürücü bölümleri "Linux HFS + ESP" ve "rEFInd" gizli olarak işaretlendiğinden, yukarıda gösterilen Finder penceresinde görünmüyorlar.

Mac'teki Optik Sürücüye Veri DVD'si Taktıktan Sonra Kurulum

DVD şimdi aşağıda gösterildiği gibi Finder'da görünür.

Simgeye tıkladım +ve DVD'yi Sistem Tercihleri'nin Paylaşım penceresinde gösterilen paylaşılan klasörlerin listesine ekledim. Sonuç aşağıda gösterilmiştir.

Bu, DVD'nin Windows makinede aşağıda gösterildiği gibi otomatik olarak görünmesini sağlar.

Artık bu klasörü açıp DVD'deki dosyalara erişebiliyorum.


1

Mac’in optik sürücüsüne Windows PC makinesinden erişmenin bir alternatifi, Windows makinesinde kullanılacak bir .iso dosyası oluşturmak olabilir. Adımlar aşağıda verilmiştir.

  1. CD / DVD'den bir .iso dosyası oluşturmak için Mac'teki optik sürücüyü kullanın. Bkz Mac OS X: Bir CD veya DVD'den bir ISO olun Best Way Bunu gerçekleştirmek için yollar. Test etmek için, burada verilen ilk 9 adımı kullandım .
  2. .İso dosyasını Windows PC makinesine aktarın.
  3. Dosyaya sağ tıklayın ve Mount'u seçin.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.