Mac bilgisayarımın ana bilgisayar adı sonuna "-2" eklemeye devam ediyor


11

Mac bilgisayarımın bilgisayar adı (Paylaşım tercihlerinde) normalde "Düğüm" ise, Terminal'i kullanırken arada bir sihirli olarak değiştiğini görebiliyorum:

Node-2:~ $

Nedense kendi isminin alındığını düşünüyor ve sonuna "-2" ekliyor. Sharings prefs gitmek ve geri değiştirmek zorunda. Bu neden oluyor ve nasıl durdurabilirim?

Yanıtlar:


8

Bu 10.10 Yosemite keşif işlemi ile bilinen bir hatadır. Son söylentiler, ağ sorunlarını hafifletmeye yardımcı olmak için selefi mDNSresponder ile değiştirilecek. Gerçek nedeni bilinmemekle birlikte, bilgisayar uyku modundan çıktığında DNS'deki yanlış ad çözümlemesi ile (en azından kısmen) ilişkili olduğu söylenmiştir. Kendisini ağda bir kopya olarak görür ve bu nedenle başlığa ek ekler.

Bazı "düzeltmeler" varken YMMV - Muhtemelen en iyi şekilde yaptığınız gibi yeniden adlandırmaya devam etmek ve daha sonra OSX'in bir sonraki sürümünün çıkmasını ve düzeltmesini bekleyin, böylece Wake on LAN gibi herhangi bir işlevsellikten ödün vermeyin.

Kaynak


Bu bir söylenti değil. discoveryd 10.10.4'te yerine mDNSResponder geçti.
William T Froggard

3
@Froggard true, ancak bu yalnızca beta sürümde. Söylenti söylüyorum, çünkü gemi gelene kadar gerçek değil - bir tür sorun nedeniyle her zaman son dakika geri çekilebilir.
smoooosher

@Smoooosher ile hemfikirim, mDNSResponder sadece en son 10.10.4 beta sürümüne geri döndü, bu yüzden keşiflerin geri gelmesi olasıdır (olası olmasa da).
Alan Shutko

8

Bu yeniden adlandırma, mac'ta uyumadan veya DHCP kirasını yenilemeden önce IP adresinizi hatırlayan ağdaki herhangi bir cihazdan gelir.

Tüm Apple TV ve Apple havaalanı / zaman kapsülü cihazlarını kapatmak ve daha sonra yönlendiricinizi yeniden başlatmak (bir Airport cihazı yönlendirme yapmıyorsa), iOS ve Mac cihazları işleri biraz daha yeniden adlandırmanıza izin vermelidir otomatik bir işe yaramaz makine ile mücadele gibi hissediyorum .

Bu bir acı ve Apple, 10.10.2 ve 10.10.3'te bir düzeltme olduğunu düşündüğüne sahipti - daha fazla yama yardımcı olup olmadığını göreceğiz ...

Görmek:


5

Diğer cevapların belirttiği gibi, bu Yosemite bir hata ve 10.10.4 serbest bırakıldığında umarım gider. O zamana kadar, sistem uyandığında sistem adını otomatik olarak sıfırlayacak aşağıdaki Keyboard Maestro eylemim var.

Mount Diskstation

Aşağıdakilerden herhangi biri tarafından tetiklenir:

Sistem Uyandığında

Aşağıdaki eylemleri gerçekleştirir:

Kabuk Betiği

COMPUTER_NAME=Zephyr
sudo scutil --set ComputerName $COMPUTER_NAME
sudo scutil --set HostName $COMPUTER_NAME
sudo scutil --set LocalHostName $COMPUTER_NAME
sudo defaults write /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.smb.server NetBIOSName -string $COMPUTER_NAME

Sonuçları bir pencerede görüntüle.

Ayrıca / etc / sudoers içinde şu var:

ats     ALL=(ALL) NOPASSWD: /usr/sbin/scutil --set ComputerName Zephyr, /usr/sbin/scutil --set LocalHostName Zephyr, /usr/sbin/scutil --set HostName Zephyr, /usr/bin/defaults write /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.smb.server NetBIOSName -string Zephyr

şimdi bu harika! El sallamak yerine somut bir çözümle gitmenin yolu.
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.