İPhone şifre ile anahtarlık şifrelerinin görülmesi nasıl önlenir?


9

Via Settings/Safari/Saved Passwords/basitçe olanları iPhone'da 4 haneli şifreyi girerek tüm kaydedilmiş şifreleri görmek mümkündür.

Anahtarlık parolalarını ve otomatik doldurmayı kullanmaya devam etmek mümkün, ancak 4 haneli kodla (örneğin, tam Anahtarlık / iCloud parolasına ihtiyaç duymakla) erişimi engellemek mümkün mü, böylece telefon kodunuzu bilen biri tüm internetinize erişemiyor düz şifreler?

EDIT: açarak "Anahtarlık pin" olarak farklı bir 4 haneli kod ayarlamak mümkündür Settings/iCloud/Keychain/Advanced/"Approve with Security Code", ancak telefon 4 haneli kodu yukarıdaki gibi kaydedilen Safari şifreleri erişmek için hala kullanılıyor ... her zaman yerine "Anahtarlık pimi" gerektirir.

İLGİLİ: Mac OS X'teki benzer sorun: Safari kaydedilmiş şifrelerin Mac şifresiyle görülmesini nasıl önleyebilirim? .


5
Bu mükemmel bir nokta. Apple'a yeni geri bildirim gönderdim, okuyan herkesin de okuması gerekiyor ... Birkaç kişi 4 haneli şifremi çeşitli nedenlerle biliyor, bu benim banka şifremi arayabilme ve düz metinle okuyabilme gerektiği anlamına gelmiyor. apple.com/feedback
Tyson

4
1 şifre veya eşdeğeri gibi bir şey kullanmak için başka bir iyi neden. Tarayıcıya herhangi bir şifre kaydetmiyorum.
KenB

@Tyson - [diğerleri otomatik bildirim almalı] Bu prosedürü kendim geçmeyeceğim çünkü hatırlamak zorunda olduğum başka bir şifre / kod istemiyorum… ama - bunun Settings/iCloud/Keychain/Advanced/"Approve with Security Code"altında 'Güvenliği Değiştir' Kod 'Apple kimliğinizi s / b sorarak başlıyor .. O noktada iptal ettim, ama birisi daha fazla araştırma yapmak isteyebilir ...
Tetsujin

Yanıtlar:


1

Yayınlanmamış yazılıma başvurmaktan nefret ediyorum, ancak açıkçası çözüm, şimdi iOS 9 genel beta sürümüne kaydolmanız veya sadece resmi Güz yayınını beklemeniz olabilir. iOS 9 (en azından mevcut durumunda), tanıdık 4 haneli pin yerine özel bir alfasayısal şifre belirleme seçeneği sunar.

Yani, dokunmatik kimlik özelliğine sahip bir donanımınız varsa, günlük girişiniz için bunu kullanabilir ve hırsızlık durumunda anahtarlığınızı korumak için daha karmaşık bir şifre (hatta bahsettiğiniz gibi iCloud'unuzla aynı) rezerve edebilirsiniz.


2
iOS, iOS 4'ten beri alfasayısal şifre özelliğine sahiptir. iOS 9, altı haneli sayısal şifre kodlarını tanıttı.
DDPWNAGE

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.