MBPr 2015, 2.5 GHz i7 - 2 Dell U2414H 61 Ekranları Daisychaining [yinelenen]


48

Bu sorunun burada zaten bir cevabı var:

Bu soruyu zaten var olan bir soru olarak işaretlemek, diğer soru 10.10.3 yerine 10.10.1 çalıştıran Orta 2012 NON retina Macbook'a atıfta bulunduğundan yanlıştır .


Apple tarafından tanımlanan yazılım sınırlamaları nedeniyle OS X 10.10.4 altındaki papatya dizimi DisplayPort ekranlarının mümkün olmadığını düşünüyorum.

Birkaç saat boyunca Googling’ten sonra, Apple Support ile konuşurken 1,5 saat ve Dell desteğiyle konuşurken başka bir saat geçirdikten sonra, burada başka bir çözümü nerede bulacağımı bilmiyorum.

Bu benim sorunum:

OS X Yosemite 10.10.3 çalıştıran yeni bir MacBook Pro Retina 2015 2.5GHz i7, 16GB RAM, NVIDIA GeForce 750M satın aldım .

İki adet Dell U2414H 24 "ekranım var .

Kullanmak istediğim biri benim içinde iki bir papatya zinciri yoluyla her iki ekranı bağlamak için benim MacBook Thunderbolt / DisplayPort bağlantı noktalarına. (Her ekranı kendi Thunderbolt / DisplayPort'una kolayca takabileceğimi biliyorum. Ancak Ethernet adaptörüm için bir Thunderbolt / DisplayPort kullanmam gerekiyor, bu yüzden yalnızca bir tane kaldım.)

Bu yüzden çalıştırmaya çalıştığım kurulum aşağıdaki gibi görünüyor:

MacBook --(from mDP to DP)--> Screen 1 --(from DP to mDP)--> Screen 2

Bununla birlikte, ne zaman kabloları böyle bağlarsam, her iki ekranda da aynı görüntüyü alırım, yani görüntü her iki ekrana da yansıtılır.

Neden böyle olduğunu anlamıyorum. Aynı kurulumu bir Windows makinesine bağlarsam, iyi çalışıyordur. Googling yaparken, "Windows çalıştıran bir Mac zincir izleyicileri bağlayacak" diyen bazı makaleler buldum .

Her iki ekran da DisplayPort 1.2'yi ve MST'yi (" Çoklu Aktarım Aktarımı (MST) için eklenmiş DisplayPort 1.2, tek bir DisplayPort konektörü aracılığıyla kullanılmasını sağlayan birden fazla monitör desteği. ") Ve menüdeki her iki ekranda da Display Port 1.2'yi etkinleştirdim . .

Bu nedenle, Windows makineleri ve Windows çalıştıran bir MacBook bu kurulumu desteklediğinden, OS X'in çalışmasıyla bir ilgisi olduğu sonucuna vardım. Grafik kartı formum Nvidia için en yeni sürücüleri indirmeye çalıştım . Bununla birlikte, Apple'ın sürücüleri sağladığını, Nvidia’yı sağlamadığını öğrendim (“ Nvidia sürücüleri Apple tarafından sağlanmaktadır ve her OS X bakım güncellemesiyle güncellenmektedir. ”).

Bu nedenle, Apple'ın kasıtlı olarak Ekran Portu 1.2'yi Apple olmayan ekranlarla kullanımını, sürücüleri içinde bu işlevi sınırlandırarak kısıtladığını düşünüyorum.


Bu doğru olabilir mi?

Bu sorun için çözümü olan var mı ya da ne yapılacağını bilen var mı?

Grafik kartım ve MacBook'um için açık kaynak sürücü bulmaya çalıştım.


Güncelleme 1: 3 Haziran 2015

Birkaç saat boyunca Googling’ten sonra, Windows çalıştıran bir MacBook’un papatya zinciri yapabildiğini açıklayan ifadeyi (yukarıdaki bağlantıyı) test etmeye karar verdim. MacBook'uma Bootcamp aracılığıyla Windows 8.1 yükledim.

Bir Thunderbolt portu üzerinden birden görüntüler papatya zincirleme gerçek Nvidia sürücüsü olan Windows 8.1 çalıştırırken olan olası.

Bu yüzden Apple'ın, müşterileri normal ekranlarla mümkün olması gereken işlevsellik istiyorlarsa ve resmi standartları ihlal ediyorlarsa Thunderbolt ekranlarını almaya zorlamak için OS X'in yeteneklerini kasıtlı olarak sınırlandırdığı sonucuna varıyorum .

Apple Destek ile tekrar iletişime geçtim ve sorunumun derinliklerine dalan çok yetenekli ve yardımcı bir destekçi ile tanıştım. Sorunu, Apple'ın Avrupa teknoloji departmanına ulaştırdı ve OS X'te neden papatya gösterme ekranı monitörlerinin mümkün olmadığını sorguladı.

Bölümden bir cevap bekliyorum, ancak destekçiye göre bu 5 güne kadar sürebilir.

Cevap alırsam buraya gönderirim.


Güncelleme 2: 6 Haziran 2015

Bugün Apple destek temsilcim beni Apple'ın Avrupa teknoloji departmanından yanıt aldığını bildirmek için aradı. Bununla birlikte, bölüm yalnızca Apple'ın bir destek makalesine atıfta bulundu ve her "Thunderbolt portu bir Mini DisplayPort ekranını destekleyebildiği için" [...] yazısını belirtti . Bu nedenle, sadece papatya işletmesinin neden işe yaramadığını ancak yardım etmeyecek şekilde yapmayacağına karar verebildiler.

Desteğim daha sonra bu cevabın tatmin edici olmadığını ve daha fazla yardım istediğini söyledi.

Görünen o ki, bu daraciklik problemi ya Apple'da bilinmiyor ve bu yüzden çözülmedi ( belki de Apple'a, geliştiricileri aşağıda belirtilen form ile spam yaparak dikkat edebiliriz ) veya Apple müşterileri zorlamak için sorunu çözmek istemiyor daha pahalı Apple Thunderbolt Ekranı satın alın.


Bu konuyu, aynı soruyu web’de arayan diğer kişiler için güncel tutuyorum.

Aynı sorunu yaşıyorsanız, lütfen Apple'ın geri bildirim formunu doldurun ve geliştiricilere papatyacılıkla ilgili macOS davranışını değiştirmelerini söyleyin.


1
en.community.dell.com/support-forums/peripherals/f/3529/t/… Bu sayfadaki ilk satır, bundan sonra açıklanan Dell-Apple monitör sorunlarının tümü için aşama belirler: "Monitörlerimizi onaylamıyoruz . Herhangi bir elmaya özel donanım veya yazılım. "
dennismuijs

@dennismuys - Evet, yorumunuz için teşekkürler. Doğru, Dell destek hattından aldığım bilgilerin aynısı. Dell, monitörlerini herhangi bir Apple ürünüyle doğrulamadığından, sorun gidermeye yardımcı olamaz.
Robin,

Monitörün ayarlar menüsünde dell monitörlerinde MST'yi etkinleştirdiniz mi?

4
Windows 10 altında, her iki U2414H monitörümün bir yıldırım bağlantı noktasından zincirleme çalıştığını doğrulayabilirim. OS X 10.11.2'ye önyüklerken bunun yerine yansıtma alıyorum. Ayrıca Sistem Bilgisi> Donanım> Grafik / Ekranlar'a göre monitörüm TV. Bunu düzeltebilecek "geçersiz kılmalar" var, zincirlemeyi etkinleştirip etkinleştirmeyeceğinden emin değilim, ancak bundan şüpheliyim.
Garrett

1
Sadece herkesin bilmesini sağlamak için işe yaracağı bir şans olabileceğini umarak beta nvidia sürücülerini kullanmayı denedim, ama ne yazık ki hala daisychain değil ... nvidia.com/download/driverResults.aspx/93555/en-us
OrangeBox

Yanıtlar:


13

Apple, Display Port papatya zincirini desteklemiyor.

Thunderbolt ekranlarını kullanmak, bu işe yarayacaktı ve Apple ekranı bir Thunderbolt ekranı olduğu için işe yarıyor. Windows'un DP papatya dizimi zincirini desteklemesi, Apple'ın bunu kullanıcıları monitörlerini almaya zorlamak için kasıtlı olarak yaptığı anlamına gelmiyor.

Yani ... Asla, aptallıkla yeterince açıklanmış olan bir kötülüğe atfedilme.

Bu aptallığı, sadece cehaleti ya da Apple'daki hiç kimsenin bu durumun farkında olmadığı ve test etmediği basit gerçeğini bile söyleyemem ya da bunun için test ettiler ve paraya değmeyeceğine karar verdiler.


Ama Apple eğer "Diğer iyileştirmeler olarak resmen tanımlanmış standartlara önemsemiyor ne, "Bu siutation farkında değildi" [yazarı tarafından eklenen DisplayPort 1.2] çoklu bağımsız video akışı Multi denilen (birden çok monitör ile papatya zinciri bağlantısı) içerir Akış Aktarımı "( en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort#1.2a ) veya?
Robin

Apple, tam DP 1.2 uyumluluğunu tanıtıyor mu?
Michel Müller

3
Biri burada okursa: support.apple.com/en-us/HT202856 yazıyor: "Çoklu Aktarım Aktarımı (MST) Gösteriliyor; Bu bilgisayarlar aynı zamanda çoklu akış aktarımını (MST) destekliyor [...]" MacBook'lar DisplayPort 1.2 veya MST'yi destekliyor, ancak yalnızca resmi standarda aykırı olan MULTIPLE ekranları için BİR.
Robin

Aynı şeyi 2 U2415 ekranla da bulmak zorunda kaldık. Yansıtma çalışır, ancak uzamaz. Yine de Windows altında çalışıyor. Daha da iyisi, işte papatya zinciri olan iki Sinema Göstergesine sahibim -> Sorun Yok
Evils

4

Bu zaten Apple Macbook Dual Monitor MST'de cevaplanmıştır .

Apple hiçbir şeyi “kasıtlı olarak sınırlamaz”. Donanımlarına ihtiyaç duymadıkları için OS X'e MST desteği eklemiyorlardı. Mac'inizdeki fiziksel Mini DisplayPort konektörü iki modda çalışabilir, biri DisplayPort'tur. Bu modda, tek bir 4K 60 Hz monitörünü Mac'inize bağlayabilirsiniz. Veya, ekranların akışa çoklanmış iki DisplayPort sinyali olan Thunderbolt veriyolunu kullandığı ve her monitörün bir sinyal çıkışı aldığı Thunderbolt modunda kullanabilirsiniz - ancak DP 1.1a yani 4K 30 Hz veya Full HD 60 Hz'dir.


8
Ama yeni MacBook o Elma devlet tarafından bu makalede değil do destek MST'yi: support.apple.com/en-us/HT202856
Robin

1
Bu soruda sj26 tarafından belirtildiği gibi, zincirleme MST kullanır, ancak MST desteği zincirleme desteği anlamına gelmez. Bu soru özellikle zincirleme ile ilgili olduğu için, zaten diğer soru tarafından yanıtlanmamıştır.
Garrett

2
Thunderbolt 2 bağlantı noktaları, Displayport 1.2'yi destekler ve ayrıca Displayport'un spesifikasyonları, papatya dizimi için destek sağlar. Apple , dp1.2'ye sahip MST özellikli monitörleri destekliyor, ancak hala papatya işçiliği çalışmıyor ... uygun bir gözetim gibi görünüyor
OrangeBox

2
Kasıtlı sınırlama - işletim sistemi sorundur. OP, “Windows çalıştıran bir MacBook daisychain yapabiliyor. Macc'ime Bootcamp aracılığıyla Windows 8.1 yükledim.”
Dağın Ed'i
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.