OS X 10.10'da Görülen Sıradışı Rıhtım Simgesi


22

Son zamanlarda, Dock'umun sol tarafında görünen Chrome simgesinin bu olağandışı "klonunu" alıyorum. Rastgele çıkıyor. Başlangıçta, Chrome'daki iPad oturumunu Mac'teki birine bağlayan yeni bir özellik olduğunu düşündüm.

Pozisyon çok tuhaf (Finder'ın sol tarafı). Ne zaman tıklarsam, rastgele bir ticari site açar. O zaman şüpheli hissettim.

Bu sadece devre dışı bırakılması gereken yeni bir özellik mi, yoksa bu kötü amaçlı bir program mı? Bunu nasıl kaldıracağınız hakkında bir fikriniz var mı?

weird popup


Bu özelliği göstermeden normal olarak Google Chrome'u açabilir misiniz? İPad'iniz mac'inize bağlı mı? Bir şey varsa, krom uzantılarınızı kontrol etmeyi deneyin.
TheBro21

Yanıtlar:


37

Yani Elini ve OS X ve iOS aygıtları aynı iCloud hesabında oturum açtığında doğal bir özellik. Bu iOS 8+ veya OS X 10.10.x Yosemite kullanıyorsanız çalışır. Desteklenen bir uygulamanız varsa, Mac'inizde, iOS aygıtınızda bıraktığınız yerden açabilirsiniz.

O sırada iPad'inizde Chrome kullanıyormuşsunuz gibi görünüyor.

Mac'te Handoff'u devre dışı bırakmak istiyorsanız, 'Sistem Tercihleri'ni açın ve' Genel'i seçin. "Etiketli onay kutusu El sıkışmasına izin ver ... "pencere bölmesinin altına doğru.

Bluetooth kapalıysa, Handoff da devre dışı bırakılır.


@ IProgram teşekkürler. Endişem, Chrome'un 'yayınıyor' sitesinin kendimi bile ziyaret etmediğim bir site olduğu. Benim hissettiğim, iPad'deki birçok açık sekmeden birinin, sahnelerin arkasındaki açılır pencereyi başlatıyor olabileceğidir. Deseni daha fazla izleyeceğim. Zaten bu kötü amaçlı yazılım olmadığı gerçeği ile zaten mutlu.
Ronixus

1
Bu, bazen sizi yönlendiren başka bir web sitesinden açılan bir bağlantı olabilir.
iProgram

Yeterince adil, ama gösterişe ve saklanmaya ve göstermeye ve saklanmaya devam etmesinin ne kadar can sıkıcı (ve sadece benim mi yoksa onun nasıl çalıştığını bilmiyorum) bilmiyorum. Bunu kapatıyorum çünkü süper rahatsız edici.
Kris Adams

-2

Görünüşe göre Handoff denilen bir şey. Sistem tercihlerine giderseniz, o zaman genel, Handoff'u devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz. Bluetooth'u kapatmak da işe yarıyor.

:)


Bu, kabul edilen cevapta daha iyi açıklanmayan hiçbir bilgi içermiyor.
Tetsujin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.