Google Fotoğraf Masaüstü Yükleyicisini Kullanarak Fotoğrafları Yedekleyin


11

İPhoto'dan yükseltme yaptıktan sonra Photos for OSX kullanıcısıyım. Mac Mini'den kitaplığımı yedeklemek için Google'ın fotoğraf hizmetini kullanmaya çalışıyorum. Google Desktop Uploader uygulamasını photos.google.com sitesinden yükledim.

Uygulama, gri renkte olduğu için tercihlerimden Fotoğraflar kütüphanemi seçmeme izin vermiyor gibi görünüyor. "Resimler" üst klasörünü seçersem, uygulama fotoğraflarımı bulamaz ve yüklenmez.

Fotoğraflarım kütüphanesi mini diskimdeki dahili sürücüde bulunuyor ve yaklaşık 131 GB boyutunda.


1
Google Drive uygulaması bunu yapabilir.
bret7600

Yanıtlar:


15

Bunun mümkün olup olmadığından emin değildim, ama bunun olduğunu bildirmek için lütfen kendim kullanacağım. İşin püf noktası, Photos Library.photoslibrarybunun Google Fotoğraflar Yedekleme'nin içeride nasıl göreceğini bilmediği bir Paket Dosyası olduğunu anlamaktır . Ancak, Finder yapar. Bu nedenle, sağ tıklayın Photos Library.photoslibrary(normal olarak Picturesklasörünüzün içinde ) ve seçin Show Package Contents. Tüm resimleriniz içeride, Masterseklenme tarihine göre düzenlenmiştir (ancak Apple Fotoğraflar'da yaptığınız düzenlemelerin dahil olmadığını unutmayın; bunlar orijinal resimlerdir).

Şimdi Google Fotoğraflar Yedekleme'yi çalıştırın ve klasörü seçmek için Ekle'yi tıklayın. MastersKlasörü Dosya İletişim Kutusuna sürükleyin :

Ana klasörü Google'a İzlenen Klasörler Ekle'ye sürükleme

Şimdi Seç'i tıkladığınızda Google Foto Yedekleme'yi Apple Fotoğraf paketinin içine bakmayı başardınız. Apple Fotoğraf'ın zaten tüm görüntüleri içe aktarması gerektiği için izlenen diğer klasörlerin işaretini kaldırmak isteyebilirsiniz.

Ben sadece anladım, bu yüzden herhangi bir dezavantajı bulursanız güncelleyeceğim. Google Fotoğraflar, Yüksek Çözünürlüklü görüntüler için (Orijinal çözünürlüğün aksine) tamamen ücretsiz olduğundan, iki hizmeti karşılaştırmak ilginç olacaktır.


Cevabın için teşekkürler. Bunu başka bir sitede okuduktan sonra denedim. Ancak, daha sonra Google yükleyici tercihlerine geri dönersem Masters klasörünün tekrar kaybolduğunu görüyorum. Benim endişem, bir yeniden başlatmadan sonra çalışmayı bırakmasıdır.
rf_wilson

Bunu söyledikten sonra, yeniden başlattım ve hala yaklaşık 20k dosya yüklüyor! Bu yüzden bitirmek için zaman vereceğim, sonra yeni dosyalar eklemeye devam edip etmediğine bakacağım.
rf_wilson

Kontrol ettim ve bu yapılandırma yeniden başlatmalarda iyi durumda.
Dan Kohn

2

"Resimler / Fotoğraflar \ Library.photoslibrary / Masters /" klasörlerinin klasöründe kalıcı olarak kalmasını sağlamak için, "Resimler /" i listeden kaldırmanız gerekir .

Google Fotoğraflar Yedekleme'nin zaten listede bulunan klasörlerde bulunan klasörleri reddettiğini gördüm; "Resimler / Fotoğraflar \ Library.photoslibrary / Masters /", "Resimler /" içinde olduğu için ... resmi alırsınız.


1

Masaüstü yükleyicinin en son sürümü artık doğrudan Fotoğraflar kitaplığından tanıyabilir ve yükleyebilir.


0

Google Fotoğraflar Yedekleme için değeri manuel olarak girmenize olanak tanıyan bir yapılandırma dosyası vardır.

Dizininizin içine bakın Application Supportve Fotoğraflar uygulama Mastersdizininize tam yolu ekleyin :

  • Google Fotoğraflar Yedekleme uygulamasından çıkın (böylece değişikliklerinizin otomatik kaydetme üzerine yazılmaması)
  • Yeni bir Finder penceresi açın
  • Kullanıcı Giriş dizininize gidin (Shift-Komut-H)
  • Açık Library-> Application Support-> Google-> Google Photos Backup->db
  • Google hesabınızla ilişkili e-posta adresi için bir dizin görmelisiniz. Bunu aç.
  • Adlı dosyayı açın watchedfolders.txt
  • Masters dizininizin yolunu bu metin dosyasındaki yeni bir satıra ekleyin ...
    • ~/Pictures/Photos\ Library.photoslibrary/Masters
  • Dosyayı kaydedip kapatın watchedfolders.txt

Ancak, çözüm ne olursa olsun (ister bu ister eski olsun), yalnızca yeni eklenen fotoğrafların tespit edildiğini ve Google Fotoğraflar'a yüklendiğini tespit ettim. Fotoğraflar uygulama kitaplığında önceden var olan tüm fotoğraflar yok sayılıyor gibi görünüyor. Google Fotoğraflar Yedekleme'nin birdenbire onları görmesi için Masters dizinindeki her dosyaya "dokunmanın" bir yolu olup olmadığını merak ediyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.