HDMI VGA projektör Macbook Pro'ya bağlanamıyor


14

Projektör neden bir adaptör aracılığıyla Macbook Pro'daki HDMI bağlantı noktasına bir VGA kablosu bağlarken Macbook Pro'yu bulamıyor? Bir Windows makinede çalışıyor. Bu sorunu çözmek için VGA'nın Mini Display portuna bağlanması gerektiğini biliyorum (elbette bir adaptör ile). Peki bunun etrafında başka bir yolu var mı? Yoksa Mini Display portuna bağlanmak zorunda mıyız?

Yanıtlar:


10

Birkaç aylık bir denemenin ardından, iyi çalışan ve bazıları Mac'lerimizde çalışmayan hiçbir üçüncü taraf (yani, Apple markalı olmayan) HDMI <> VGA adaptörleri bulamadık . Finansal mermiyi ısırdık ve Apple markalı adaptörleri satın aldık ve mükemmel çalışıyorlar.

Aynı şeyi Thunderbolt ve USB <> gig-Ethernet adaptörleri ve Lightning <> HDMI adaptörleri ile de bulduk. Unutmayın, $$ satın alma 3. parti adaptörleri kaydedebilirsiniz, ancak operasyonda veya kalitede sık sık her ikisinde de tradeomlar vardır.

3. parti adaptörlerin çoğu, adaptörün içindeki kablo bağlantısında çok az gerginlik veya hiç gerilme veya büküm kabartması yoktur. Kablolar adaptör gövdesinden tam anlamıyla büküldüğü için Apple Thunderbolt olmayan VGA adaptörleri sadece bir veya iki hafta kullanıldıktan sonra ölmüştü.


Hangi adaptörü kullandınız? Apple doğrudan bir HDMI <> VGA adaptörü yapmaz, değil mi?
newenglander

Apple, keşfettiğiniz gibi onları daha fazla satmıyor. Bu ilandan bu yana (2 yaşında, sizi aklınızda bulundurun) organizasyonumuz tüm VGA bağlantılarını ortadan kaldırdı ve HDMI ile birlikte gitti. VGA çok 20. yüzyıl. ;-) Belkin'in adaptörlerine bakmanı öneriyorum: amazon.com/Belkin-HDMI-Projector-Adapter-Apple/dp/B00E98QMSI
IconDaemon

Bahşiş için teşekkürler, maalesef Belkin burada benim için çalışmadı. Belki Ebay'de eski bir Apple adaptörü bulabilirim.
Newenglander

6

VGA'nın analog bir sinyal olması ve (Mini) DP / HDMI'nin her iki dijital sinyal olması nedeniyle, bir adaptör gerekecektir.

HDMI kullanan bir çözüm istediğinizi göz önüne alındığında, MBP'ye dahil olmayan, güçlendirilmiş bir HDMI bağlantı noktası gereklidir, ayrıca Apple böyle bir yapılandırmayı desteklemez:

HDMI bağlantı noktası adaptörleri kullanarak analog ekranları (örneğin VGA ekranları) kullanabilir mi? Hayır. HDMI bağlantı noktası, Mac ile birlikte verilen adaptörü kullanarak yalnızca dijital bağlantıları (DVI gibi) kullanır. HDMI bağlantı noktası, VGA gibi analog ekranlar için kullanılamaz. Analog ekranları sürmek için Mini DisplayPort - VGA adaptörünü ayrı olarak satın alabilirsiniz.

VGA çıkışı gerekliyse Mini DP dönüştürücü ile yapmanız gerektiğini düşünüyorum. Alternatif olarak, daha pahalı, güçlü bir aktif dönüştürücü elde etmek mümkündür.


1
Merhaba, evet VGA’dan HDMI’ya bir adaptör var ve windows makine bu HDMI ile çalışıyor, ancak MBP çalışmıyor. Mini Display portunun çalıştığını biliyorum ama Mac makinanın çalışmadığı zamanlarda Win makinesinin çalışmasının komik olduğunu düşündüm.
Majesteleri,

1
alıntıya bir link verebilir misiniz? Bağlamı görmek isterdim ..
drevicko

2
@drevicko support.apple.com/en-us/HT204388 adresinde bulunabilir ("HDMI bağlantı noktası analog göstergeler gösterebilir mi" ifadesini arayın); ve işte Apple'ın sitesinde Mini DisplayPort - VGA adaptörü .
Greg Sadetsky,

Evet. Apple, HDMI çıkışlarının VGA gibi analog çıkışlara dönmediğini söylüyor. Aynı sorunla karşı karşıyaydım ancak J5Create'dan HDMI-VGA çeviricim vardı. Son zamanlarda, dönüşüm için bir güç girişi gerektiğini öğrendim Şimdi bir çekicilik gibi çalışıyor. Umarım yararlı bulursunuz. Teşekkürler.
EngineeredBrain

3

2 Thunderbolt portlu 2014 MacBook Pro'mda HDMI portundan HDMI-VGA adaptörüne çalışmadığını gördüm, ancak Thunderbolt - HDMI adaptörünü kullanırsam, HDMI-VGA adaptörünü taktığımda, harici monitöre VGA sinyali düzgün çalıştı . Her iki adaptör de Apple markalı değildir, sadece geneldir.

Ayrıca ekran kartlarının Dinamik Anahtarlamasını kapatmak zorunda kaldım (gfxCard Status 2.3 kullanıyorum) ve her iki monitörün titremesini ve kapanmasını önlemek için Discrete Only kullandım. Hala arada sırada oluyor ama katlanılabilir.

EDIT: Bir süre sonra Macbook Pro harici ekrana güç vermeyi kesip, her iki ekranın da daha sık yanıp sönmesine ve kapanmasına neden oldu. Belki bir Apple adaptörünü veya HDMI girişi olan farklı bir monitörü deneyeceğim.


1

Hangi ürüne sahip olduğunuzu bilmiyorum, ancak bir Insignia HDMI-VGA adaptörüne sahibim. Adaptörde güç kaynağına takmam gereken bir mikro USB bağlantı noktası var ve sonra çalışıyor.

Güç için bilgisayarıma taktım ve diğer tarafta USB ihtiyaçlarım için bir USB hub'ım var.


Benim için de çalıştı
Hamman Samuel

0

Ayrıca bir HDMI-VGA adaptörüm var ve Mac'imde çalışmıyor, Raspberry Pi'mde çalışıyor, henüz bir bilgisayar denemedim.

Apple'ın Sistem Bütünlüğü Korumasının 3. parti adaptörlerini çalışmasını engelleyen yüksek bir olasılık var.

Bu devre dışı bırakılabilir, bkz . Mac OS X'te Sistem Bütünlüğü Korumasını (köksüz) Devre Dışı Bırakma .

El Capitan çalıştıran MacBook Pro 2015'imde çalışan bir USB-Ethernet adaptörü almaya çalışıyordum ve işe yaramadı. Bu özelliği devre dışı bıraktım ve adaptör için sürücüyü ekledim ve çalıştı. Mac OS 10.11 El Capitan'da Genel USB 2.0 10 / 100M Ethernet Adaptörü RD9700 Nasıl Kullanılır bölümüne bakın .

Olumsuz bir tarafı vardı, bu yüklendikten sonra adaptör mac'imin iki kez çökmesine neden oldu. Çekirdek paniklerine neden oluyordu ve bu nedenle Sistem Bütünlüğü Koruması adını almayacaktı.

Onsuz geri yüklediğim için sorun yaşamadım, sürücü olabilirdi, böylece Sistem Bütünlüğü Korumasını devre dışı bırakıp çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz.


HDMI-VGA adaptörü özel bir sürücüye ihtiyaç duymazsa, SIP'yi devre dışı bırakmanın neden yardımcı olacağına bir neden göremiyorum.
JMY1000

0

ICY BOX model IB-AC502 HDMI - VGA konektörünü buldum ve MacBook Pro 13 Retina, 2015 modelinde çalışıyor. Konektör 25EUR tutarında.


-2

Kullanıcı3735534 eserinin cevabını onaylayabilirim .

İşte benim davamda olanlar. VGA monitörüme bağlanmak için VGA bağlantı noktasına sahip bir Toshiba dizüstü bilgisayar kullanıyordum. Mac Book Pro'ya yükseltme yaptığımda, VGA monitörünü değil, Toshiba'yı verdim.

Bir HDMI-VGA adaptörü satın aldım. Marka Sandberg . Bir ucunda çıkıntı yapan HDMI kablosu, diğer ucunda VGA yuvası olan küçük kare plastik bir kutu. Bu adaptör aynı zamanda mikro-usb için bir tarafta küçük bir yuvaya sahiptir.

HDMI ve VGA'yı bağladıktan sonra, Mac Book Pro ikinci bir ekran algıladı (ayarlarda ekranı yansıtmayı veya genişletmeyi tercih edebilirim). Ancak VGA monitörü siyah kaldı - hiç görüntü yok. Adaptörün mikro-usb portunu kullandım ve USB ucunu Mac Book Pro'ma taktım. VGA monitörü daha sonra canlandı. Şimdi onu genişletilmiş bir ekran olarak kullanıyorum.


Farklı sormaya hoş geldiniz! Lütfen Cevap bölümüne yorum eklemekten kaçının, bu soruların cevapları içindir. Yeterli üne sahip olduğunuzda, yorum ekleyebilir ve takip eden sorular sorabilirsiniz. İtibar kazanmak için net ve özlü soruları yanıtlayın . Bir cevap olarak kaldırılması için işaretleme. - Şu kaynaktan
fsb

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.