İOS Mail'de bir e-postanın ham metnini nasıl alabilirim?


10

İOS altındaki Apple Mail, bir e-postanın gönderildiği gibi ham metin alma özelliğini destekliyor mu? Alternatif olarak, bir e-postayı ek olarak iletmenin bir yolu var mı?

Spam e-postayı Spamcop.net'e bildirmek istiyorum, ancak yalnızca oluşturulan sonuçların bir kopyası değil, tüm başlıklara ve e-postanın ham kaynağına ihtiyacım var.


Bu başlıkları bir güvenlik riski olarak göstermiyor mu? Neden hiçbir iOS istemcisi onlara göstermiyor ?!
HappyFace

hayır, ham metni görüntülemek bir güvenlik riski değildir. Aslında, biraz çaba sarf ederek, ham başlıkları görüntülemek, bir alıcının e-postanın nereden geldiğini ve e-postaya daha fazla veya daha az güvenmesi gerekip gerekmediğini tespit etmesini sağlar.
JGurtz

1
@JGurtz: Yorumda “bu başlıkları güvenlik riski göstermiyor DEĞİLDİR?” Dedi.
Jordan Brown

Çok hızlı okuma! Gerçekten de, bunları gösterme yeteneğine sahip
OLMAK

Yanıtlar:


2

TAMAM. Sanırım bunu çözdüm.

İlk olarak, bir gmail hesabına erişiminizin olması gerekir. Orijinal e-posta zaten birine adreslenmişse harika. Aksi takdirde bir gmail adresine (veya Gmail üzerinden erişilebilen bir hesaba) yönlendirmeniz gerekir.

Ardından, Gmail'i iOS cihazınızdaki bir tarayıcıda açın. Chrome'u kullandım, ancak bu önemli olmayabilir. Gmail.google.com adresine gidin ve hesabınızda oturum açın. Büyük olasılıkla sizi mobil sürüme geçirecektir. Sayfayı aşağı kaydırdığınızda Mobil | Eski sürüm | Masaüstü. Masaüstü istersiniz .

Bir kez orada, söz konusu e-postayı açın. E-posta için adres bilgilerinin hemen altında, Yanıtla, Tümünü yanıtla, Yönlendir ... iletisini görmelisiniz . Orijinali göster . Orijinali göster'i tıkladığınızda altın olmalısınız.


1

Bunu doğrudan iOS Mail uygulamasından yapmanın bir yolu yoktur, ancak ilgili istemcinin Orijinali Göster seçeneğini desteklediği başka bir adrese yönlendirebilirsiniz .

Cydia tweaks ile her zaman bu tür şeyler yapabilirsiniz , ancak cihazınızı jailbreak yapmadıysanız, daha önce söylediğimiz yol olası tek yoldur.

NOT: En iyi yol her zaman yeni sürümleri beklemektir. WWDC 2015, 8-12 Haziran'da San Francisco'da gerçekleşecek ve iOS ve OS X'in yeni sürümlerini tanıtacaklar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.