Mac uyurken USB cihazını devre dışı bırak


1

MacBook'um uykuya dalmak istediğinde USB aygıtını devre dışı bırakmanın bir yolunu arıyorum.

OS X'in çoğu cihaz için güç yönetimini oldukça iyi kontrol ettiğinin farkındayım, ancak bu durumda, Mac'in üzerine yerleştirdiğim USB destekli bir dizüstü bilgisayar soğutucusu olan bu durumda, USB kablosunu çıkarmadan fanlar kapanmayacak.

Mac OS X'i, Automator veya başka bir şey kullanarak uykuda belirli bir donanım USB aygıtını (ve umarım yeniden bağlandığını) devre dışı bırakmaya zorlamanın bir yolu var mı?

Şimdiden teşekkür ederim

Not: Benzer olan başka bir sorunun farkındayım ama cevap, Hazırda Bekletme'yi çözüm olarak gösteriyor - Bunu çözüm olarak aramıyorum: Mac uykuya geçerken bir USB fanı otomatik olarak nasıl kapatırım?


Neden önerilen çözümü istemiyorsunuz? apple.stackexchange.com/questions/157826/…
Ruskes

Bunu yapabilmek için sisteminizin bağlı cihazın UUID'sini veya bir tür Kimlik Tanımlamasını bilmesi gerekir. Bunlardan herhangi birini görebiliyor musun?
Ruskes,

Merhaba, hazırda bekletme, daha önce bıraktığım yerden sonra alma işlemine çok fazla zaman katıyor. Ancak UUID'ye iyi çağrı - cihaz görünüşte hiçbir şekilde güç ve kayıt yapmıyor. Bağlı olduğu göbeği öldürebilir miyim? +-o XHCI Root Hub USB 2.0 Simulation@0 <class IOUSBRootHubDevice, id 0x10001093c, registered, matched, active, busy 0 (6 ms), retain 15>
acseven

bilgi almak için ioreg -p IOUSB kullandın mı?
Ruskes

Evet bu doğru.
acseven
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.