Giriş düzenine göre klavye düzenini (NOT dili) değiştirme


2

Yosemite çalışan bir Japonca klavye Macbook'um var.

Giriş dilleri (kaynaklar) Japonca ve İngilizcedir.

Giriş dili Japonca iken, klavye düzeninin Japonca olmasını istiyorum (varsayılan olarak budur, ancak bunu değiştirmek istemiyorum).

Giriş dili İngilizce olsa da, standart bir QWERTY düzeni kullanmak istiyorum (başka bir deyişle, ; anahtar olmalı ; / : (QWERTY gibi), değil ; / + (Japonca düzeni gibi). Giriş dilini değiştirdiğimde klavye düzenini nasıl değiştirebilirim?


Sistem prefs / keyboard / text içindeki metin değişimlerini kullanmayı deneyebilirsiniz. Aksi takdirde, Ukelele ile özel bir düzen oluşturmanız veya ABD düzeninin JIS sürümünü istediğiniz şekilde çalışması için değiştiren benzer bir program oluşturmanız gerektiğini düşünüyorum.
Tom Gewecke

Yanıtlar:


1

Altında istediğiniz klavyeleri eklediniz mi System preferences -> Keyboard -> Input Sources? Eğer evet ise, tuşuna basarak giriş kaynağı düzenini değiştirebilirsiniz: Cmd + vardiya + uzay .


Bence noktayı kaçırdın. Bir JIS donanım klavyeniz varsa, ABD giriş kaynağı, bir ABD veya Avrupa donanım klavyeniz olduğunda, şeyleri farklı tuşlara yerleştirir. Düzeltmek istediği bu.
Tom Gewecke

Evet, @ TomGewecke'nin söylediği şey düzeltmeye çalıştığım şey.
Patrick Kenny
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.