OSX’de Terminal ile kurulan paketlerin temizlenmesi


1

Paketleri kurmak için (özellikle Ruby geliştirmeyi öğrenmek için) Terminal'i kullanmayı öğrendim. Kurulmuş olan ve bunları kaldırmak istediklerimle bazı çelişkiler yaşadığımı düşünüyorum. Mesele, deneme yanılma sırasında kurulan her şeyi unuttum.

SORU: Terminal aracılığıyla kurulmuş herhangi bir şeyi listelemenin bir yolu var mı? Ve bu eşyaları çıkarmanın en iyi yolu nedir? Tek tek kaldırılmaları gerektiğine inanıyorum, yoksa OSX için tamamen sıfırlanmam gerekecek.

Herhangi bir rehberlik takdir edilecektir. Teşekkür ederim.


2
Paketleri tam olarak nasıl yüklediniz?
nohillside

O sırada Ruby on Rails için bir takım araçlar almaya çalışıyordum, bu yüzden Rails, HomeBrew, RVM ve ben de buradaki betiği kullandık: github.com/monfresh/laptop
user2094334

Yanıtlar:


1

Sadece Homebrew için konuşabiliyorum, fakat kullandığın diğer hizmetlerin de benzer seçeneklere sahip olması gerektiğini hayal ediyorum. Homebrew ile Homebrew tarafından kurulan her şeyi listeleyebilirsiniz brew list. Bundan sonra yüklü uygulamaları kullanarak kaldırabilirsiniz brew remove <application-name>. Homebrew her şeyi içine yerleştirmeliydi /usr/local/Cellar/. Homebrew'i nasıl tamamen kaldıracağınızı öğrenmek için resmi SSS bölümüne göz atmanızı tavsiye ederim . Bunun, kullandığın tüm araçları kapsamadığını biliyorum ama umarım en azından biraz yardımcı olur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.