iOS 8: Safari Mobile'ın sekmeleri varsayılan olarak yeniden yüklemesini önleme


10

Safari Mobile'da sekmeler arasında geçiş yaparken - Birkaç saniye içinde bile - Safari sekmeyi otomatik olarak yeniden yükleyecektir.

Bu, oturumlar arasında daha sık gerçekleşir: Safari Mobile arasında başka bir uygulamaya ve arkaya geçiş yapmak, her açık sayfanın ("sekme") yeniden yüklenmesine neden olur.

Kısa bir süre önce, iPhone'a takılan ve Safari Masaüstü Geliştirme Web Denetçisi'ni kullanan bu eğiticide olduğu gibi göz atarken Safari Mobile'ın sekmeleri yeniden yüklemesini nasıl önleyeceğini açıklayan bir eğitim buldum: http: // appletoolbox .com / 2014/05 / use-web müfettiş-debug-mobil-safari /

Mobil uygulamanın varsayılan olarak sekmeleri yeniden yüklemesini önlemek için. Bununla birlikte, yukarıdaki öğretici yalnızca belirli bir web sayfasının iPhone'da nasıl göründüğünü gidermek içindir ve artık Safari'nin her oturumdaki tüm sekmeleri yeniden yüklemesini önlemek için öğreticiyi bulamıyorum.

Denenen çözümler arasında şunlar yer aldı: Diğer tüm uygulamaları kapatma Geçmişi ve Web Sitesi Verilerini Silme Yeniden Başlatma Ayarları Değiştirme> Safari> "Arka Plandan" Yeni Sekmeye "Bağlantıları Aç Ağ Ayarlarını Sıfırlama Kullanılabilir depolama alanını temizleme Tüm Ayarları Sıfırla Telefonu yedeklemeden geri yükle

Sekmeler yine de yeniden yükleniyor. Bu yaygın Apple Destek ve "Bellek Sorunları" veya "Bellek Ayırma" için varsayılan davranış okudum diğer iş parçacıkları atfedilir:

http://forums.imore.com/ios-8/302019-safari-stop-reloading-my-pages.html

http://forums.macrumors.com/threads/sick-of-safari-reloading-pages.1807865/

http://www.reddit.com/r/ipad/comments/2gv2rb/does_ios_8_fix_the_constant_tab_reloads_in_safari/

Ancak sayfalar geçişten hemen sonra sekmede görünür ve kullanılabilir, ancak yine de yeniden yükleyin. Yetersiz kapsama alanlarında iyi değil.

Safari Mobile'da bu otomatik yeniden yükleme davranışını önlemek için gerçek bir çözümün farkında olan var mı?


2
Mükemmel araştırma! Birçok insanın bu davranıştan rahatsız olduğunu biliyorum. Umarım birisi içgörüye sahiptir.
bmike

Açıkladığınız davranış sistematik değil. "Normal" davranışı yeniden yüklemeden sekmeye geçmektir. Safari bunu yapar. Ancak, bazen Safari sekmeyi yeniden yükler ve bu can sıkıcı bir durumdur.
Nicolas Barbulesco

Peki kimse bu soruna bir çözüm buldu ..?
Md Faisal

4
benim sezgim bellek kullanımı ile ilgili olmasıdır. "daha fazla" bellek kullanıyorsanız, bu sekmeler kapanır ve yenilenmesi gerekir. "düşük" bellek kullanıyorsanız, sekmeler arka planda yüklü kalır
Paul

PaulPaczuski'nin cevabını ikinci sıradayorum. İlk geçiş yaptığınızda gördüğünüz şey, muhtemelen sadece bir ekran görüntüsüdür. Anahtarın olduğundan daha hızlı görünmesi gerekiyor - onunla etkileşime giremezsiniz. Asıl sayfa çoktan gitti. Ziyaret ettiğiniz belirli sitelerin çok fazla bellek kullandığından şüpheleniyorum. Hafif web sitelerine olup olmadığını görün (örneğin, netops.is , motherf *** ingwebsite.com - sonuncusunun NSFW metni var, ancak klasik, ünlü bir örnek).
Zenexer

Yanıtlar:


1

Okuduğunuz gibi, bu bellek yönetimine bağlıdır. Başka bir şey için bellek gerektiğinde iOS arka plan sekmelerini bellekten kaldıracaktır. Kullandığınız cihaz iOS sürümünden daha önemlidir. 1GB RAM'e sahip bir iPhone 6, sekmeleri 4GB'lık bir XS'den daha agresif bir şekilde kapatacak.

Diğerlerinin yorumlarda belirttiği gibi, iOS hangi sekmenin hangisi olduğunu bilmek için sayfanın küçük resmini bellekte tutar. Bu küçük resim, tam web sayfası oluşturma bağlamından çok daha az bellek gerektirir.

Etkin olmayan uygulamalar / sekmeler tarafından kullanılan belleği geri kazanmak aslında bir özelliktir. Bir uygulamanın, telefonunuzun belleği yetersiz olduğu için başlatılamamasını istemezsiniz, bu nedenle iOS otomatik olarak yer açar. Aynı nedenden dolayı, iOS uygulamaları gerektiğinde bellekten kaldıracağından uygulamaları "kapatmak" gerekmez.

Apple, iOS cihazlar için yayınlanan özelliklere RAM içermez, ancak wikipedia'nın iOS cihaz özelliklerinin kullanışlı bir özeti vardır .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.