Hangi mac'ler OS X 10.11 El Capitan ile uyumludur?


20

OS X El Capitan için resmi olarak desteklenen Mac'lerin bir listesi var mı?

Yosemite tarafından desteklenen herhangi bir donanım El Capitan tarafından desteklenmiyorsa hazırlanmak istiyorum?


4
Bu soru konu dışı değil mi? Doğru anlarsam, El Capitan kamuya açıklanmaz, bu nedenle bu site için açıkça kapsam dışıdır. Yardım merkezimize bakın , özellikle de apple.stackexchange.com/help/on-topic ("Lütfen sormaktan kaçının lütfen. Ön sürüm, herkese açık olmayan beta yazılımı") ve meta.apple.stackexchange.com/q / 1712/24154 ("Hayır - OS X 10.11 El Capitan halka açıklanmadı. ... Kural olarak, halka açık olmayan yazılımlar hakkında soru sorma.") Ve meta.apple.stackexchange.com/q / 1331/24154 sayılı belge . Yanlış mı anladım?
DW

1
El Capitan’ı Apple’ın genel beta sürümünden indirirseniz, Apple’ın bir NDA (gizlilik şartı) getirdiğini unutmayın . Apple'ın gereksinimleri arasında şunlar yer alır: ~ "Genel beta yazılımı, Apple'ın gizli bilgileridir. Genel olarak genel beta yazılımı hakkında bilgi göndermeyin ve genel beta yazılımını Apple Beta Yazılım Programında bulunmayan kişilerle tartışmayın." ~
DW

2
@DW ve diğerleri. NDA veya diğer anlaşmaları zorlamıyoruz, ancak birçoğu oy kullanmayacak veya insanların neden onları ihlal ettiğini merak edecek. İtibar, büyük ölçüde yanıtlarınızın oy vermeyi seçen “topluluk” alt kümesinin gözünde ne kadar güvenilir olduğuna dayanır. FYI - Listelenen özellikler NDA tarafından korunmaz veya Apple açık internette yayınladığından beri oturum açın.
bmike

1
@bmike, NDA'ları zorlamadığımızı çok iyi anlıyorum ... ama bu benim amacım değil. Hem SSS hem de Bağladığım Meta soruları, bu soruyu konu dışı bırakan açık bir ifadeye sahip görünüyor. Bkz apple.stackexchange.com/help/on-topic : "hakkında ... sadece NDA kapsamında verilen yazılım soran kaçının". Bu yüzden NDA'dan bahsetmiştim: El Capitan “sadece NDA kapsamında verilen bir yazılım” dır, bu yüzden sormak konuyla ilgisiz görünüyor. Ayrıca diğer tartışmalarıma bakınız. Bu soru yardım merkezinde ve bağlantılı olduğum sorularda belirtilen kuralları nasıl ihlal etmiyor ?
DW,

2
@DW Bütün sorular konu dışı değildir. İyi düşünmek için bu, işletim sisteminin kendisinin değil Apple'ın duyurduğu şeyle ilgili . Bu donanım ile ilgilidir ve insanlar sonbaharda planlamaya başlayabilirlerse . Yeni işletim sistemi kullanmakla ilgili değil. Daha fazla ayrıntı veya tartışma istiyorsanız, bu özel soruyu Farklı Meta İste'de tartışmak en iyisidir .
bmike

Yanıtlar:


32

Çay yapraklarını okumak istiyorsanız, ilk OS X v10.11 Developer Beta aşağıdaki Mac'leri destekliyor:

  • iMac (Orta 2007 veya daha yeni)
  • MacBook Air (Geç 2008 veya daha yenisi)
  • MacBook (2008 Sonu, veya Erken 2009 veya daha yeni)
  • Mac mini (2009 başlarında veya daha yeni)
  • MacBook Pro (Orta / Geç 2007 veya daha yeni)
  • Mac Pro (2008 başında veya daha yeni)
  • Xserve (2009 başında)

Kaynak: OS X v10.11 Geliştirici Beta 1 Yayın Notları .

Hiçbir resmi gereklilik Apple tarafından yayınlanmaktadır.

Son sorunuz hakkında, hayır. Yosemite tarafından desteklenen ve El Capitan tarafından desteklenmeyen herhangi bir mac bulunmamaktadır.


5
Temel olarak, Mac OS X 10.10 tarafından desteklenen aynı donanım listesi.
Patrick McMahon

Artık Apple tarafından yayınlanan resmi şartlar var. Bu cevaba uyuyorlar. Onlar bu destek belgesinde ve El Capitan'da bulunabilir. Nasıl Yüklenir? Sayfası
Mat

11

Mountain Lion'u (10.8) destekleyen her Mac'in Mavericks (10.9), Yosemite (10.10) ve El Capitan Developer Beta 1 (10.11) 'i de desteklediğini belirtmek gerekir. El Capitan'daki sistem gereksinimlerinin, geliştirici beta'dakilerden farklı olması olası değildir.

Bununla birlikte, bazı özellikler önceki sistemlerde kullanılamayabilir. Örneğin Metal'in yalnızca daha yeni GPU'larla çalışabileceği konusunda spekülasyonlar var.


1
Nitekim Metal muhtemelen yalnızca 2012'den beri piyasaya sürülen GPU'larda desteklenecek: apple.stackexchange.com/a/191078/11600
Coyote
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.