İnternet bağlantısı olmayan bir yönlendiriciyle 2 iPad'i bağlama


1

İki iPad'i internet bağlantısı olmayan bir ağa bağlamam gerekiyor. Basit bir yönlendirici ile yapabilir miyim? İnternet olmadan veri paylaşmak için iyi bir yönlendirici türü var mı?

Yanıtlar:


1

Bunu elbette yapabilirsiniz. Her iki iPad'in de desteklediği herhangi bir wifi yönlendirici, bunları birbirine bağlamalıdır. Sadece internete bağlanmak için zahmet etme.

Buna neden ihtiyacın olduğunu merak ediyorum? Çoğu iOS uygulaması, bazıları açık şekilde olsa da eşler arası çalışmaz. Biri için Bittorrent Eşitlemesi muhtemelen burada faydalı olacaktır.


0

Hedefinizin ne olduğuna bağlı olarak: Bir yönlendiriciye bile ihtiyacınız olmayabilir. Bir iPad'de bir Kişisel Hotspot açın (3G olduğu varsayılarak) ve diğerine bağlanın. Her iki IP adresini de ikinci iPad'in WIFI ayarlarında bulabilirsiniz.


0

Sadece dosya paylaşıyorsanız, AirDrop kullanın. Yukarı kaydırın ve AirDrop düğmesine dokunun.

Eşler Arası bir ağ için Mac'inizi bir yönlendirici olarak kullanabilirsiniz. Dikkat: Mac'inizde çalışan bir Ethernet kablosunun takılı olması gerekir, ancak iPad'lerde internet bağlantısı olmayacaktır.

Sistem Tercihlerini Aç & gt; Paylaşma & gt; kimlik doğrulaması için kilit simgesine tıklayın. Soldaki alandan "İnternet Paylaşımı" seçeneğini seçin. "Bağlantınızı paylaşın:" açılır menüsünden "Ethernet" i seçin ve "Kullanan bilgisayarlara:" alanından "Wi-Fi" yi seçin. Şimdi bir ağ adı ve şifre belirlemek için "Wi-Fi Seçenekleri" düğmesini tıklayın. İşiniz bittiğinde, "Tamam" ı tıklayın. "İnternet Paylaşımı" nın yanındaki soldaki kutuyu işaretleyin, ardından beliren menüden "Başlat" ı tıklayın.

Her iPad'de, Ayarlar & gt; Wi-Fi, henüz adlandırdığınız ağı seçin ve bağlanın. Bağlandıktan sonra, o ağ için Wi-Fi sinyalinin yanındaki (i) düğmesine dokunun. IP Adresini, Alt Ağ Maskesini ve Yönelticiyi "Statik" e kopyalayın. "DHCP" (varsayılan) sekmesi ve "Statik" arasında ileri ve geri dokunabilirsiniz. DNS için "0.0.0.0" girin ve ayarlardan çıkın.

Her iki iPad de artık birbirlerine ve Mac'inize * erişebilecek, ancak internet erişimine sahip olmayacak.

  • Bunu Mac'imi görüntülemek için bir VNC bağlantısı kullanarak test ettim. Bu, yalnızca "Paylaşım" 'da "Ekran Paylaşımı" açıksa çalışır.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.