Belirli bir uygulamayı spot ışığından kaldırma


25

Kullandığım textWranglerbütün metin düzenleme ihtiyaçları için. Ben nefret ediyorum textEdit. Ben durdurmak eğer spot arama sorunu geliyor textve isabet enterardından textEditbaşlatacak. textEditUygulamanın kendisini silmeden spot ışığımdan kaldırmak istiyorum .

Bir klasörün dizine eklenmesini engelleyebileceğimi biliyorum. Ancak belirli bir uygulamanın / dosyanın dahil edilmesini istiyorum.

Ve basit cevabın sadece "yazma" olduğunu biliyorum text. Ama bu gerçekten bir cevap değil. Yazmayı düşünmek istemiyorum.

Yanıtlar:


51

Evet, belirli bir uygulamayı OS X Yosemite'deki Gizlilik bölmesinden Spotlight arama sonuçlarının dışında tutabilirsiniz .

İle birlikte TextEdit'i I var TextWrangler ve Sublime Text 2 OS X Yosemite altında yüklü. Varsa Spotlight Daktilo metin listelenen sırası:

  • TextEdit'i
  • TextWrangler
  • Yüce Metin 2

Ben giderseniz Sistem Tercihleri> Spotlight> Gizlilik ve sürükle ve bırak TextEdit'i listesi alanı üzerine uygulama paketi Gizlilik bölmesi ve yakın Sistem Tercihleri ve geri dönmek Gündem ve tip metni listelenen düzen artık şudur:

  • TextWrangler
  • Yüce Metin 2

Yani, aynen benim yaptığım gibi yapın ve sorununuzu çözer.


Teşekkür ederim, belirli uygulamalar ekleyebileceğimin farkında değildim. Ve okuduğum diğer spot ışığıyla ilgili tüm sorular ya önermedi ya da bunu görmedim.
lilott8

4
Güzel! Bu özellik gizlidir çünkü yalnızca sürükle bırak ile çalışır; "+" düğmesini tıklamak bir uygulama seçmez. Ve son zamanlarda (El Capitan'a bağlı olarak) daha önemli görünüyor çünkü Spotlight kullandığım seçimleri (Launchpad gibi) rastgele kullandığım seçimler (Lightroom) üzerinde teşvik ediyor.
Jerry101

3
Uygulamaları kendim seçemediğimi fark ettim, bu yüzden mümkün değildi. Ancak onları sürükleyip dosya seçici penceresi tarafından engellenmeyen Gizlilik ağrısının küçük şeridine bırakabildim ve işe yaradı.
Mark

Spot ışığın güncellenmesi birkaç dakika sürer.
Robino

1
@Robino, " Spot ışığının güncellenmesi birkaç dakika sürüyor " dediniz ve yine de bu sizin için doğru olsa da, sistemimde değişiklik anlık görünüyordu. Yani, Sistem Tercihleri'ni kapatıp sorguyu Spotlight'a yazmam yalnızca zaman aldı ve değişikliğin sonuçları hemen görüntülendi. Bununla birlikte, zamanlamaların herkes için farklı olması olağandışı değildir, çünkü o zamanlar başka bir sistemde ne işlendiğine bağlıdır.
user3439894 18:17

4

En azından Yosemite'de, Spotlight'ın seçtiklerinizle öğrenmesi gerektiği gibi görünüyor. Böylece yazmaya başlarsanız textbirkaç olası eşleşme listelenir. Benim için listeledi:

  1. Yüce Metin 3
  2. TextEdit'i
  3. TextWrangler

Spotlight'ın belirtilmesi Yüce tercihimi biliyor. Bunun yerine TextWrangler'ı seçmeye çalıştım ve sonraki aramalarda TextWrangler ilk öğeydi.

Ayrıca, twdaha spesifik olarak istekte bulunmak içinTextWrangler

Not: LaunchBar.app'ı her zaman bu tür özelliklere sahip olduğu için kullandım. Mac OS X 10.0 BETA sırasında LB kullanmış olabileceğimi düşünüyorum. Hala LaunchBar'ın gelişmiş özelliklerinin çoğunu kullanıyorum, ancak başka bir Mac'te olduğumda, sadece Spotlight ile iyi geçiniyorum.


1

TextEdit uygulamasını başka bir klasöre taşıyabilirsiniz ( Uygulamalar klasörünün içindeki bir klasör olabilir ).

Daha sonra bu klasörü Spot Işığı tercihlerindeki Gizlilik sekmesinin altına eklersiniz ( Sistem Tercihleri'nin içinde. Gizlilik sekmesindeki "+" işaretini tıklayıp textEdit'i yerleştirdiğiniz klasörü seçerek (sürükleyip ve klasörü Gizlilik sekmesine bırakın ).

Artık Spotlight, textEdit'i (ve bu klasöre yerleştirilen diğer tüm dosyaları / uygulamaları) gelecekteki aramalardan hariç tutmalıdır .

Bunun nasıl yapılacağına dair bazı ekran görüntülerine ihtiyacınız varsa, lütfen şu makaleye bakın: Makaleye bağlantı .


1

Bunun yerine "wrang" yazamaz mısınız?

Ayrıca, LaunchBar veya Alfred gibi üçüncü taraf değiştirme işlemleri, metin seçiminizi yazdığınızda ilk olarak hangi sonuçların görüneceğini tanımlamanıza izin verir. Bunlar ayrıca bazı arama sonuçlarını kara listeye almanızı sağlar.


4
Ben ediyorum Zaten bu çok sorunu ele çünkü downvote, ama yeterince itibar yoktur: And I know the simple answer is just "don't type text". But that isn't really an answer. I don't want to think to type.benim orijinal Söz konusu.
lilott8
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.