Sistem genelinde emoji nasıl devre dışı bırakılır?


3

Bir daha asla bir emoji görmek istemiyorum. Bunları belirli uygulamalarda devre dışı bırakmak için talimatlar gördüm ancak nükleer bir seçenek istiyorum.

Tüm uygulamalar, tüm kullanıcılar, tüm bağlamlar için onlardan nasıl kurtulurum?

OSX 10.10 Yosemite'deyim


Bir Emoji, diğer tüm karakterlere benzer bir karakterdir (Unicode'da tanımlandığı gibi). Sistem genelinde bir emoji gizlerseniz, 'A' veya '& amp;' karakterini kaldırırsınız. Bu kesinlikle iyi bir fikir değil.
Matthieu Riegler

Hangi uygulamaların emoji'leri "devre dışı bırakmana" izin verdiğini merak ediyorum. Bunun Unicode karakterler için değil, :-) gibi normal metinlerin otomatik olarak grafiğe çevrildiği bazı diğer formlar için olduğundan şüpheleniyorum.
Tom Gewecke

@MatthieuRiegler emojiler değil sinir bozucu ve rahatsız edici bulduğum birçok belirgin şekilde diğer karakterler gibi. Diğer karakterler gibi görünmelerine neden olacak bazı yollar olsaydı, onlarla birlikte yaşardım.
aaronbauman

Yanıtlar:


4

Apple'ın Color Emoji fontunu kaldırabilirsiniz, ancak FontBook ile kaldıramazsınız. Bunun yerine, / System / Library / Fonts / 'a gidin ve "Apple Color Emoji.ttf" dosyasını Çöp Kutusuna sürükleyin. Bunu yapmak için kendinizi yönetici olarak doğrulamanız gerekir. Bunu sınamamıştım ve bilgisayarınızın ateşlenip ateşlenmeyeceğini bilmiyorum.


Bu istediğime yakın bir şekilde başarabilmiş gibi görünüyor. Emojiler, şimdi basit siyah beyaz karakterler veya bir tür genel "unicode-not-not" blok görünümlü karakter olarak görünmektedir. Teşekkürler!
aaronbauman

Ne yazık ki bu, daha sonraki OS X (macOS) sürümlerinde SIP'nin devre dışı bırakılmasını gerektirir.
Sarge Borsch
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.