İCal'a RSS Aktarımı


1

RSS biçiminde çevrimiçi bir takvimim var. İCal'a aktarmak mümkün müdür ve otomatik olarak senkronize edilmeye devam eder mi?
Böyle bir takvime örnek: RSS-Takvim

Yanıtlar:


-1

Genel olarak konuşan Takvim, CalDAV ve Exchange takvimlerini destekler. Bir "rss-takvimi" nin ne olduğundan emin değilim ama CalDAV veya Exchange takvim biçimlerine dönüştürülebilir veya desteklenebilirse altınsınız.

Bir süredir takvimi almak veya abone olmak zorunda kalmadım, bu yüzden Mac O / S'nin son iki sürümündeki Takvim bazı yeni desteklenen biçimlerde olabilir. Takvimi sadece "rss-calendar" URL’nize göstermeyi denemek ve ne olacağını görmek isteyebilirsiniz.

Diğer olasılık, daha sonra Takvim'e alınabilecek bir ICAL uyumlu dosyayı verebilmenizdir. Otomatik senkronizasyon değil, hiç olmamasından daha iyi olabilir.


Lütfen bir sınav için güncellenmiş soruma bakın.
user87238960

Yosemite’deki takvim bu formatı desteklemiyor
Steve Chambers

-1

Sağladığınız örnekte görebileceğiniz gibi, RSS beslemeleri takvimler için uygun değildir. Bunun yerine, örneğin, metin biçiminde tarihleri ​​gösterecek ve sizi web sitesine yönlendirecek bir "Devamını oku ..." bağlantısı sağlayacak bir RSS okuyucusu (Safari gibi) ile kullanım içindir.

Maalesef, yapabileceğiniz pek bir şey yok, çünkü RSS beslemesini bir takvim ile kullanmak üzere dönüştürmek bile beslemeyi her güncellediğinizde dönüştürmeniz gerekeceği anlamına gelir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.