MacOS X Fotoğraflar uygulamasında iPhone'dan zaten içe aktarılan resimler nasıl silinir?


12

Fotoğraflar uygulamasında (Sürüm 1.0 (209.52.0)) iphone'dan daha önce içe aktarılan fotoğrafları silmenin bir yolunu bulamıyorum. İçe aktarma işleminden hemen sonra resmi silmek için bir onay kutusu olduğunu unutmayın, ancak daha önce içe aktarılan resimleri yeniden içe aktarmak zorunda kalmadan silmek için bir yol arıyorum. Tipik olarak resimler iCloud aracılığıyla otomatik olarak içe aktarılır ve bu nedenle Fotoğraflar uygulamasını açtığımda bunları yeniden içe aktarmak mantıklı değildir. Iphoto ile mümkün oldu ama görünüşe göre yeni fotoğraf uygulaması ile değil. Birisi daha önce aynı soruyu gönderdi ve bir çözüm verildi: OS X - İçe aktarımdan sonra Fotoğraflar uygulamasını kullanarak fotoğrafları iPhone'umdan nasıl kaldırabilirim?

Yine de bu benim için işe yaramıyor, içe aktarma sayfasında sil düğmesi yok. Büyük olasılıkla bu özellik bir yükseltme ile kayboldu. Ayrıca görüntüleri seçtiğimde, Görüntü-> Fotoğrafı sil (fransızca sürümden çevrilir) gri renktedir.


Bağlantılı sorunun cevabı, silme için Fotoğraflar'ı kullanmaz, 'içe aktarma sayfası' olmayan Image Capture'ı kullanır
Tetsujin

@Tetsujin 1) görüntü yakalamada bir dizine aktarabilirsiniz. Bu fotoğraflara döküldüğünden emin değilim (hiç denemedim). 2) OP fotoğrafların silinmesini istedi. Tüm
verdiğim bu

Yanıtlar:


7

Image Capture'ı kullanmayı denediniz mi?

Telefonunuzu takın. Cihazlar'dan seçin. Fotoğrafları seçin, pencerenin alt tarafındaki küçük "hayır" simgesine (içinden çizgi olan daire) basın ve fotoğrafı silin. Fotoğraflarda bile istemediğiniz fotoğrafları silmek de iyidir.


Bunu çok sinir bozucu buldum. İPhone 5'imde kopyaların oluşmasına yol açan Fotoğraflar'daki 'cihazdan sil' seçeneğini almıyordum Ayrıca fotoğraflar için icloud'u etkinleştirmedim. Neyse ki, 'Image Capture'ı açmak ve iphone fotoğraflarını bu şekilde silmek için yukarıdaki öneri işe yaradı.
Tom

Image Capture uygulamasının macOS 10.12.3'ten itibaren Applications dizininin kökünde bulunduğunu unutmayın
Grant Humphries

2

Aynı görüntüler Fotoğraflar'da zaten varsa (örneğin, Fotoğraf Yayınım'dan önceden içe aktarma nedeniyle), onları yeniden içe aktarmaz. Sadece yeni ürünler ithal ediyor. Aslında, Fotoğraflar'da içe aktarma ekranındaki düğmede, cihazda zaten içe aktarılmış fotoğraflar varsa "Tüm Yeni Fotoğrafları İçe Aktar" yazıyor.

Fotoğraflar'da, iPhoto'da olduğu gibi önceden içe aktarılmış fotoğrafları iPhone'dan kaldırmanın bir yolu yoktur. Tek yol, cihazın kendisindeki Fotoğraflar uygulamasını kullanarak bunları kaldırmaktır.


Gerçekten de yalnızca yeni fotoğrafları içe aktarma seçeneğiniz vardır. Yine de bunu yaparsanız, zaten içe aktarılan fotoğraflar iphone'dan silinmez. Önceden içe aktarılan malzemeyi yeniden içe aktarmayı seçersem, o zaman iphone'dan silinebilir, ancak mac'ta fotoğraf kütüphanesinde çoğaltılır ... Umarım Apple bunun için bir düzeltme yayınlar!
Ben2209

İPhone'daki tüm öğeler Fotoğraflar kitaplığında zaten mevcut olsa bile İçe Aktar düğmesini görmüyorum.
tubedogg

telefondan en az bir resim seçmeniz gerekir (içe aktarma sekmesinde). Ardından, seçilen öğeleri içe aktar düğmesi (Fransızca'dan çevrildi) etkinleştirilir.
Ben2209

Demek istediğim, Fotoğraflar varsayılan olarak yinelenen resimleri yeniden içe aktarmayacaktı. Daha çok soruyu cevaplama noktasına - sorduğunuz şey mümkün değil, en azından şu anda değil.
tubedogg

2

Telefonunuzda iCloud Fotoğraf Arşivi'ni devre dışı bırakmayı deneyin. Bunu etkinleştirdim ve neden "İçe aktarımdan sonra öğeleri sil" simgesinin eksik olduğunu ve Image Capture'ın tüm öğelere karşı bir kilit simgesi gösterdiğini ve sil düğmesini gizlediğini merak ediyordum.

İCloud Fotoğraf Arşivi'ni devre dışı bıraktıktan, telefonumun bağlantısını kestikten, yeniden bağlandıktan ve Fotoğraflar ve Görüntü Yakalama'ya yeniden başladıktan sonra silme simgesi yeniden belirdi.

Yaptığım bir iş akışı geri dönüp tüm fotoğrafları yeniden seçtiğimden, "içe aktardıktan sonra öğeleri sil" seçeneğini işaretlediğimden ve tekrar içe aktardığımdan emin olmaktır. Albümümde tekrarlar olacak, ancak bu şekilde daha güvende hissediyorum.

Daha fazla okuma: http://www.howtogeek.com/219092/why-cant-i-delete-photos-off-my-iphone-anymore/


0

Bu bir problem. Yeni Fotoğraflar uygulaması, zaten iCloud aracılığıyla içe aktarılan fotoğrafları yeniden içe aktaracak. Önce bunları seçmelisiniz ve sonra düğmeler vurgulanır. "İPhone'dan sil" kutusunu işaretlerseniz, bunları iPhone'dan temizler (iyi!), Ancak Fotoğraflar uygulamasında kopyalar (iyi değil) olur.

Bu kırışıklık size iki seçenek bırakıyor: iCloud'u kapatın ve eski şekilde içe aktarın veya iCloud'u açık ve iPhone'unuzdan manuel olarak silinen fotoğrafları bırakın.


ICloud kullanmıyorum ve ben de bu sorunu var, bu yüzden bu bir iCloud sorunu olduğundan emin değilim.
Michael R
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.