İPhone'um şarj olurken şarjı açıp kapatıyor, nasıl düzeltebilirim?


51

İPhone 4'ümü dizüstü bilgisayarımda şarj ettiğimde şarj olmaya başlıyor, ancak dokunulmasa bile şarj olmaya devam ediyor. Bir şarj cihazı veya üniversitede kullandığım herhangi bir bilgisayar ile iyi şarj olur.

Mac'in bağlı bir iPhone'u şarj etmesini önlemek için neler yapılabilir?


3
Bağlantı noktası kirli değil, kablo kırılmamış, Macbook Pro şarj edilmiş. Çevrimiçi gördüğüm her "çözüm" benim durumumda sorun DEĞİLDİR. Bir yazılım hatası ya da başka bir şey gibi geliyor. Birisi neler olduğunu açıklıyor ... LÜTFEN!
Michael Wood

Bu sorunu (görünüşte) tamamen rastgele yaşıyorum. Bazen iPhone'um (6S plus) Macbook Pro'ma takıldığında, bazen bir uzatma kablosundaki bir prize takıldığında (USB şarj cihazı bloğu ile) olur. Bazen iyi şarj olur, bazen sabit açma / kapama işi yapar. NEDEN gerçekleştiği hakkında bir tekerleme veya sebep yok gibi görünüyor. "Açık / kapalı" dansı bir süreliğine tutarlı bir şekilde yapma eğilimindedir ve sonra durur - sadece bir dakika boyunca normal şarj olur - ve tekrar "açık / kapalı" dansına geri döner. SOOOO sinir bozucu!
Michael Wood


1
Aynı sorun. Çok rahatsız edici. Apple lütfen hatalarınızı düzeltin!
GN.

Benim durumumda, MacBook Pro'mdaki bağlantı noktasıyla ilgili bir sorun olduğu ortaya çıktı. İPhone'u başka bir bağlantı noktası üzerinden bağladığımda iyi çalışıyor.
Hashim Akhtar

Yanıtlar:


79

Bunu terminalde çalıştırmak benim için çalıştı: (kullanıcı şifrenizi isteyecektir)

sudo killall -STOP -c usbd

Bu , diğer cevapların önerdiği gibi tamamen öldürmek yerine zahmetli süreci duraklatır . Aradaki fark, macOS'un otomatik olarak yeniden açmaya ve soruna tekrar neden olmayacağıdır.

Koşmak sudo killall -CONT usbd, herhangi bir şey gerektiriyorsa, süreci sürdürecektir.

Test tarihi: iPhone 7 (iOS 11) + MacBook Pro 2013 Sonu (10.13.6)


Yazılım sorunlarının yanı sıra , kablonun en azından kısmen hasar görmesi ihtimali yüksektir, bu nedenle aptal güç şarj cihazlarında çalışabilir, ancak USB veri pinlerine de dayanan bir MacBook ile çalışmayabilir .


Ayrıca, bu iki cihazdan birinin güncellenmesi gerektiğinde de olabilir. "Cihaza bağlanmak için güncelleme yüklensin mi?" önce ve kabul etmezsem bu sorun olur.


2
Bu benim için çalıştı, usbd (Etkinlik Monitörü'nde) öldürmek işe yaramadı.
Adam

7
Bana şaka yapıyor olması lazım. Bu işe yaradı :)
Vandan Patel

Benim için çalışıyor! Teşekkür ederim.
Dmitry Kolesnikovich

1
Kök nedenin orijinal tel olmaması mümkün mü?
Alex Amorales

Teşekkür ederim, bu benim iphone 6s, (ios 12.4) ile Macbook pro (MacOS Mojave) üzerinde
çalıştı

16

İşlemi bırakmaya zorlamak, usbdbu hatayı nihayet 2017 MacBook Pro'mda ortadan kaldırdı.


8

Muhtemelen telefonun şarj cihazı (yıldırım) bağlantı noktasında tüy / birikinti var. Limanın içine nazikçe sıyırmak için plastik veya ahşap bir kürdan kullanın. Bir ataş veya başka bir metal nesne kullanmayın! İki yaşındaki bir iphone 6 ile aynı sorunu yaşadım ve bir kazak örmek için yeterli tüy bıraktım. Şimdi kesintisiz şarj oluyor.


1
dostum, bu bana yardımcı oldu. Sadece iphone hata ayıklama için kullandığım iphone kablosum var (50 kez kadar) ve bugün bağlandığımda açılmaya / kapanmaya başladı - Apple'ın kablo yaşını belirleyip devre dışı bırakabileceğini düşündüm, ama sonra cevabınızı buldum ve çok yardımcı oldu. çok teşekkür ederim. Ben de inensively temizlendikten sonra birkaç kez dışarı / içinde USB takarak öneririz
godblessstrawberry

7

Telefonunuzu takın. Etkinlik Monitörü uygulamasını açın. 'Usbd' araması yapın. Çık'ı ve ardından Çıkmaya Zorla'yı tıklayın.


1
omg - BU - yıllardır bu sorunu yaşadım ..... Neden ???
Bysander

1
İşlemi öldürürken iPhone'unuzu fişe takmış olmanız gerekir, aksi takdirde telefonunuzu taktığınızda MacOS onu yeniden başlatır.
weberc2

3

Ankit Chhajed'in çözümü bir çözüm bulmamı sağladı. Apple'ın hala bir yazılım hatası olduğu için bu gerçekten bir çözüm değil, ancak aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  1. İTunes'u durdur (çok önemli)

  2. İşlem listesindeki "usbd" işlemini bulun ve öldürün (çalışıyor olmamalıdır)

  3. İPhone'u ekle


USBD'yi nasıl öldürürsün? Bu bir kök süreci
GN.

@GN. sudo killall -STOP -c usbdüst cevap ile!
ankii

Müzik Uygulamasını Durdur - bu gerçekten önemliydi. Şimdi şarj olmuyor ancak Android Studio'yu kullanabilirim.
Slawa

2

Bir iPhone XS ve iki farklı Mac ile aynı problemim var ve diğer insanlar için çalışan çözümlerden hiçbirinde şans yok.

Sonunda bugün bir çözüm buldum:

Mac'ime bağlı bir USB hub'ına bağladığım sürece çalışır . (Evet, ciddiyim. Aktif bir hub olması bile gerekmiyor, sadece 10 dolarlık pasif bir tane kullanıyorum ve iTunes ve Xcode bir cazibe gibi çalışıyor.)

Ayrıca, Mac'imi Windows'a (önyükleme kampı aracılığıyla) önyükleme yapıp bağlayarak çalıştırabilirsiniz. Sadece iTunes'a yedeklemek ve Genius çubuğuna götürmek istiyorsanız buna değer.


Teşekkürler, sorun Çözüldü. Macbook'ta bir USB hub kullandım ve telefonu buna bağladım. Herşey yolunda gitti. İlk usbd olsa öldürdü. Süreci öldürmek işe yaramadı. daha sonra USB hub ile çalıştı. Bu yüzden önce usbd'yi öldürmeye çalışın (önceki cevaba bakın) ve sonra USB hub ile deneyin. Umarım işe yarar. İyi şanslar. (İPhone 4s için çalıştı: Macbook pro mid2015, Mac OS
Mojave'de ios9.3.5

0

Bilgisayarınız ona yeterince güç vermiyor


Nasıl daha fazla güç verebilirim?
Aamir Ali

Bilgisayarınız üzerinden yapamazsınız. Ya daha yeni bir bilgisayar kullanın veya duvar şarj cihazını kullanın
Mitchell D

Bu sadece birkaç hafta önce satın aldığım yeni bir dizüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayarıma bağlanmak için ihtiyacım olan tek nedeni, itunes'ımı güncellemem gerektiğinden
Aamir Ali

Telefon şarj olmasa bile telefonunuzdaki içeriği iTunes üzerinden güncelleyebilmeniz gerekir. Farklı bir USB kablosuyla mı denediniz?
Mitchell D

Dizüstü bilgisayarıma bağlanmaya başlıyor, ancak birkaç hafta önce de bu usb kablosunu satın aldığımda hayır ve sürekli devam ediyor.
Aamir Ali

0

Bu soruna bir çözüm buldum (bir süredir bununla da mücadele ediyordum). Temel olarak macbook iphone ile usb bağlantı noktası üzerinden bir veri bağlantısı oluşturmaya çalışıyor. Benim durumumda işe yarayan bazı şeyler:

  1. Bir USB genişletici kullanarak ve ardından iphone'u ona bağlayın.
  2. Veya itunes'dan çıkmaya ve sonra iphone'u takmaya zorlayın.
  3. Veya iphone'u itunes'tan çıkarmak.

Kablo ya da bozuk bir USB portu nedeniyle bir sorun olmadığını anladım (bu yüzden değiştirmeyi bırakın). Yukarıdaki 3 yolu veya başka bir yolu kullanarak iphone ve mac arasındaki veri bağlantısı işlemini durdurmanız yeterlidir. Çalışırsa beni bilgilendir.

Teşekkürler.


-1

İPhone 6s için Lifeproof Fre Power kasasını satın aldım (Şub 2016). Kasayı şarj etmek için bir Lightning kablosu değil, bir mikro USB kablosu kullanmalısınız. Aamir Ali ile aynı problemi yaşadım. Beni deli etti.

Fakat haklısın. Güçlü bir şarj cihazı kullanın ve "ON / OFF" şarj sorunu ortadan kalkar. Aynı kablo, 5.4 Amp Belkin modeli olmasına rağmen, kamyon / otomobildeki puro çakmak şarj cihazıyla çalışmadı. Ya da öyle diyorlar.

En kaliteli ve yüksek amplifikatör şarj cihazlarıyla çalıştırıldığında sorun ortadan kalkar. Kablo tipi veya modeli önemli görünmüyor. Sadece güç kaynağı.

Lifeproof "güzel" olmuştur, ancak bu sorun için iyi bir teknik cevabı yoktur. "Kablo ve şarj cihazımızı kullanmalısınız." Hmm.


-2

Bu bana iPhone 5c ile oldu. Ben şarj yolu bir kitap yığını (6 ya da öylesine) altındaydı. Apple Store'a gidip gelemeyeceğimizi görmek için gittik ama tamir etmenin gerçek telefondan daha pahalıya mal olacağını söylediler. Böylece tamamen yeni bir telefon aldım. Ama bunu yapmak istemiyorsanız, dediğim gibi, altta bir kitap yığını altında şarj edebileceğinizi


Titreşimleri bastırmak OP'nin neden ve nasıl durdurulacağı sorusuna cevap vermez.
ankii
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.