2015 Ortası Macbook Pro 3 Harici Monitör Çalıştırabilir mi? [çiftleme]


23

2015 ortalarında bir MacBook Pro'm var ve üç harici monitör çalıştırmak istiyorum - sadece 2 tanesine güç veriyor gibi görünüyor. Ben sadece iki kombinasyon herhangi bir kombinasyon çalıştırmak gibi görünebilir. Onları 1 x yıldırımdan dvi'ye, 1 X yıldırımdan VGA'ya ve 1 XHDMI'dan çalıştırıyorum.

Bu yapılabilir mi?


Şimdi, 2015'in ortalarının MBP'nin üç monitörü desteklemediğini biliyoruz. Üç monitörü destekleyen son MBP modelinin ne olduğunu bilen var mı?
Harris

@Harris 3 harici monitörü destekleyebilir, kabul edilen cevabın altındaki cevaplara bakın.
Dawson Toth

Bir tane bulabilirseniz, bir Zotac ZT-DP2HD satın alabilirsiniz. Bu aslında Mac'inizi iki yerine geniş bir monitörünüz olduğunu düşünmeye itiyor. Ekran Bağlantı Noktasına bağlanır ve iki HDMI bağlantı noktasına çıkış verir. Tek gerçek dezavantajı tam ekran uygulamaları beklediğiniz gibi çalışmıyor ama ekstra ekran emlak için harika. Eski MacBook Air'imle iyi çalıştı.
ingh.am

Yanıtlar:


5

AppleTV ile sadece 2 harici monitör ve üçte biri çalıştırabilirsiniz! İsterseniz MacBook Pro LCD'yi de çalıştırarak bu şekilde 4 monitör yapılandırmasını gerçekleştirebilirsiniz.

Bu cevap kişisel deneyim ve Apple teknik detaylarından geliyor. Aynı model var ve tüm olası kombinasyonları test ettim, pasif ve aktif DVI bağlantılarını da deniyorum.


Bu cevaba dayanarak, 2015 ortası MBP'mde 3 monitör çalıştırmak için bir elma TV aldım. Ne yazık ki, umduğum kadar iyi çalışmıyor, özellikle benim gibi bir gün boyunca bilgisayarda olan biri için. Mac'im her uyuduğunda, Apple TV'ye yeniden bağlanmam gerekiyor ve bunu yaptığımda, çoğu zaman monitörlerin yerleşimi yanlış ve tekrar yeniden düzenlemem gerekiyor. Çoğu zaman, fare hemen Apple TV'de çalışmaz. Genel olarak, iyi bir çözüm değil IMO
Harris

Intel Iris Graphics yongasetli bir 2015 MBPR'm var ve her ikisi de mini DisplayPort - DisplayPort kablosu artı MBP entegre ekranı ile 2 harici monitörde görüntülenmeyi başardım. Ayrıca bir DisplayPort - HDMI kablosu ile denedim ama çalışmıyor. Dönüştürme olmadan HDMI bağlantı noktasıyla (HDMI'dan HDMI'ya) üçüncü bir monitör kullanmak da ÇALIŞMAZ.
16:39

1
Bu cevap teknik olarak doğru değil. Diğer cevaplarda ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, Apple TV kullanmadan 3 harici monitör çalıştırmak mümkündür.
Dawson Toth

15

EVET. MBP'nizde ekstra grafik yongası varsa yapılabilir ve monitör girişlerinden biri olarak Displayport'u kullanırsınız. "Bu Mac Hakkında" "Sistem Raporu" "Grafikler / Ekranlar" ı tıklayın ve birinde "AMD Radeon R9 M370X" olmak üzere 2 grafik yongası olup olmadığına bakın.

Deneyim bana şunu öğretti:

 1. Ekstra grafik yongalı 2012 MBPR, 2x TB-DVI + 1x HDMI kullanabilir
 2. Tek entegre grafikli 2015 MBPR, posterin gösterdiği gibi herhangi bir kombinasyonun sadece 2x'ini sürdürebilir (aşağıdaki # 3'te kombinasyonu süremez)
 3. Ekstra grafik yongalı 2015 MBPR, 2x TB-DVI + 1X HDMI'ı ÇALIŞTIRAMAZ, ancak buradaki cevaplardan biri olarak 1x TB-DVI + 1x TB-DisplayPort + 1x HDMI sürebilir.

Ekranlardan birinin ekran portu girişini (DVI / HDMI / VGA) kullanmasını gerektiren 2012 + ekstra grafikler ile 2015 + ekstra grafikler arasında nelerin değiştiğini bilmiyorum. Şimdi başka bir monitör almam gerektiğinden bir yol olsaydı ...


"Aktif Mini DisplayPort (Thunderbolt) - HDMI Adaptörü" ile yeni bir monitör almaktan kaçındım. Bu durumda, TB-DVI kablolarınızdan birini alın ve bunun yerine etkin adaptörü dizüstü bilgisayarınıza takın, ardından HDMI-DVI'dan ekranınıza gidin.
Dawson Toth

Aşağıdakiler de sorunsuz çalışır: 1x HDMI ve 2x TB-VGA sorunsuz (MacbookPro11,5, AMD GPU ile). Söz konusu kurulum bir 4K monitör (TB-DP üzerinden) ve 2 1080p monitör (1 TB-DVI, 1 HDMI-DVI) kullanıyor. İlginçtir, başka hiçbir dijital kombinasyon kullanılmaz (VGA / DB25 analogdur). HDMI'da 4K monitör, ardından TB-DVI'da diğer ikisi denendi ve üçüncü daha küçük monitörde görüntülenmedi.
Jon V

5

Bunu 2012 15 ″ rMBP'imle yapabildim. Sadece 2015 15 rMBP'ye geçtim ve daha az bir deneyim beklemiyordum; ancak 3. harici monitörü henüz başarılı bir şekilde bağlayamadım. Thunderbolt → DVI x2 ve HDMI → DVI x1'e bağlı 3 1920x1080 monitör kullanıyorum.

Yeni bir 4 monitör kurulumu gerçekleştirdim (rMBP ekran dahil). İşte benim kurulum:

 • MacBook Pro (Retina, 15 inç, 2015 Ortası)
 • AMD Radeon R9 M370X 2048 MB
 • OS X 10.10.3
 • TB1 bağlantı noktası - TB - DVI adaptörü
 • TB2 bağlantı noktası - Mini DisplayPort - DisplayPort kablosu
 • HDMI bağlantı noktası - HDMI - DVI adaptörü

10'dan fazla uygulama açıkken normal işlem yaparken ortalama CPU sıcaklığı 50-70 derece arasındaydı. Kod derlemeye başladığımda 100 dereceye ulaştığını gördüm, ancak fanların RPM'si arttığında 50-70 aralığına geri dönüyor.


bunu başarmak için hile neydi? HDMI DVI veya TB-DP-DP monitöre mi gidiyor? 2012'm mükemmel çalışıyordu, ancak 2015'i aldım ve bu kurulumla da aynı sorunu yaşıyorum: 3x 1080p monitörler - TB1-DVI, TB2-HDMI, HDMI-HDMI
MKN Web Solutions

3

3 ila 4 harici monitör çalıştırabilirsiniz (ana ekran dahil 4 veya 5). Bu USB ile yapılır. Varsayılan olarak, yerel ekranınız da dahil olmak üzere yalnızca 2 harici monitörünüz olabilir. Ancak daha fazlasını eklemenin bir yolu var.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Bir USB'den HDMI adaptörüne sahip olun (bu, CPU'nuzdan çekilen harici bir grafik kartı görevi görür).
 2. Adaptörü USB bağlantı noktasına takın
 3. HDMI cihazınızı adaptöre takın ve monitöre bağlayın. Bu kadar basit. Ayrıca ekran bağlantı noktası, VGA, DVI için adaptörler de alabilirsiniz.

Bu video yukarıdaki adımları göstermektedir.

https://youtu.be/w8gE-ckBwjE


Bu, soruda belirtildiği gibi 2015 Ortası Macbook Pro ile yapıldı mı? Çünkü üç harici monitör çalıştırmayla ilgili sorunları olan belirli bir model.
Harris

USB grafik kartı diğer monitörlerden tamamen bağımsızdır. Yenileme hızı daha düşüktür ve tecrübelerime göre ekran görünümü (ör: belirli renkler) dahili grafik kartı tarafından yönlendirilen bir monitörle tam olarak eşleşmez - monitörler aynı olsa bile. 2015'in ortalarında bir MBP'de çalışmasını engelleyecek tek şey, sürücüsü çalıştırdığınız OS X sürümünde çalışmıyorsa.
Stan Kurdziel

Hangi ürünü kullandınız? DeLock (62617) denedim ve OS X 10.11 altında kutunun dışında işe yaramadı. "Display Link" Yazılımını şu adresten yüklediğinizde çalışır: displaylink.com/downloads/file?id=776 .
Adrian Zaugg

0

Bu hedefe ulaşmanın doğru yolu ekranları papatya dizimi yapmaktır

Ekranı bilgisayara bağlayın İkinci ekranı ilk ekrana bağlayın vb.

Zor kısmı doğru bağlantıyı bulmak ama mümkün.


Ne yazık ki, aralarında başka bir TB yoksa TB olmayan bir ekranı papatya dizimi yapamazsınız, bu bilinen bir sınırlamadır. Bu aslında işe yaramaz.
ZekeDroid

TB gösterimleri olmadıkça OP belirtmedi
fingaz
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.