İOS ayarları ve iTunes neden depolama kullanımını farklı rapor ediyor?


19

İTunes'um bana yaklaşık 7 GB boş alan olduğunu gösterirken, iOS ayarları bana sadece yaklaşık 80 MB kullanılabilir alan olduğunu gösteriyor. Nasıl serbest alan ve mevcut uzay farklılık?

İTunes cihaz ayarları tarafından bildirilen depolama alanı kullanımı

Ek not: Depolamayı Yönet listesinde kullanılan tüm uygulama boyutlarını toplamaya çalıştım ; toplamı (yaklaşık 2925 MB), iOS ayarlarının Kullanılan boyut raporu (11,7 GB) ile eşleşmez, ancak iTunes'un depolama alanı kullanım çizelgesiyle eşleşir.


Donanımdan sıfırlamayı denediniz mi? (Yeniden başlatma başlayana kadar evinizi ve gücünüzü tutun.) Çok sayıda fotoğrafı sildiniz mi? Özellikle hangi iOS?
Tyson

@ Tony Nope, hiçbirini yapmadım.
minhee

Sert sıfırlamayı deneyin ve hangi belirli iOS'a sahip olduğunuzu bize bildirin (ayarlar, genel, hakkında).
Tyson

Genel bir ifade olarak iTunes yanlıştır. Oradaki depolama göstergesi hiç bu kadar güvenilir olmamıştı ve Wi-Fi üzerinden bağlandığınızda (USB ile değil) daha da az. Gönderdiğiniz ekran görüntüsünde gösterilen ve gösterilen öğelerin boyutunu ekleyerek iPhone'daki Depolamayı Yönet'i kullanarak bunu onaylayabilirsiniz.
tubedogg

İOS cihazını iTunes ile USB üzerinden senkronize etmeye çalıştınız mı (yani senkronizasyon düğmesine basmak)? Ayrıca bir şarkı eklemeyi / kaldırmayı, ardından senkronize edebilir ve bunun büyük farkı düzeltip düzeltmediğini görebilirsiniz.
nelson2tm

Yanıtlar:


10

İPhone'umu sıfırladım ve yedekleme verilerini kurtardım. Yüklü tüm uygulamalarım ve verilerim iyi bir şekilde korunuyor, ancak depolama alanı kullanımı değişti: yaklaşık 7 GB yeni boş alan çıktı. Ayrıca, hem iTunes hem de iOS ayarları tarafından aynı şekilde rapor edilir.

Hala nedeninin farkında değilim, ama sorunum yine de çözüldü.


5

İPhone 6 64 GB'ımda gösterilenler ile iTunes'da gösterilenler arasında 4 GB'lık bir fark var.

Bunun iOS İşletim Sisteminin kendisinden kaynaklandığını düşünüyorum. Telefon işletim sisteminin tam boyutunu hesaplayabiliyor ve böylece daha doğru bir okuma yapabiliyorken, iTunes bu verilere erişemiyor ve telefonunuzun çok daha fazla alana sahip olduğunu varsayar.

İşte yapmanız gerekenler -

  1. Jail kırılmışsanız, bu ek dosyalar kesinlikle hesaba katılmayan 'gizli' alan alıyor. Jailbreak'i kaldırmayı düşünün.
  2. Eski bir iOS sürümü kullanıyorsanız, yeni sürüme geçin. Daha yeni sürümler (8.1.3 ve 8.3) daha az yer kaplar.
  3. İTunes'unuza zaten bağlı olduğunuzdan, bunu deneyin - bilgisayarınızdan telefonunuza 1-2 GB dosya yükleyin (müzik / video / rastgele doküman dosyaları). Bu, telefonunuzu sahip olduğu alanı kabul etmeye zorlar.

Sonuncusu, elbette, sadece bilim içindir.


3

Aynı sorunu yaşadım, iTunes ve iPhone'umun boş alan olarak gösterdikleri arasında 3GB'lık bir tutarsızlık vardı. "Depolamayı Yönet" e baktıktan sonra iTunes'un Spotify gibi uygulamalar aracılığıyla çevrimdışı dinleme için müzik indirerek kapladığı alanı görmediğini, ancak iPhone'unuzun yaptığını fark ettim. Sayılar neredeyse mükemmel şekilde eşleşti.

Umarım yardımcı olur.


2

Bu sorunu birkaç kez yaşadım. Podcast uygulamam 500MB alan kullandığını gösterecekti ancak kaydedilmiş podcast yoktu. Diğer birkaç uygulama ile aynı anlaşma. Telefonumda hiç fotoğraf yoktu ve müziğim yoktu. Yine de, telefonumda yalnızca kullanılabilir 600 MB alan gösterdim.

Birkaç yeniden başlatma işlemi yaptıktan sonra bilgisayar yeniden başlatılır ve senkronize edilir, sorunu çözmenin tek yolu iphone'u geri yüklemektir. Bu bana 4GB boş alan verdi ve podcast uygulaması gibi uygulama uyumsuzluklarının çoğunda bellek ayırmayı sıfırlamış gibi görünüyordu.

Buna neyin sebep olduğunu bilmiyorum ama oldukça sinir bozucu.


2

Bir iOS uygulaması verileri "geçici" olarak işaretleyebilir, bu da gerektiğinde verilerin silinebileceği anlamına gelir. Örneğin, herhangi bir zamanda tekrar indirebileceğiniz bir podcast indirirseniz, podcast uygulaması muhtemelen "geçici" olarak işaretler. Spotify gibi uygulamalarla aynı; indirilen veriler kaldırılırsa hiçbir şey kaybetmezsiniz.

İTunes'un bu verileri saymadığını düşünüyorum çünkü telefonunuza ne kadar kopyalayabileceğinizle ilgileniyor (kaldırılabilen 7GB varsa, 7GB'yi telefona kopyalayabilirsiniz), ancak telefon alanı kullanılan şekilde bildirir, çünkü edilir aslında kullandı.

Fark, orada bulunan verilerdir, ancak iOS'un herhangi bir zamanda silmesine izin verilir.


2

Biraz araştırma yaptıktan sonra, tutarsızlığın neden olduğu sonucuna varıyorum.

  • iTunes, uygulamalar ve veriler için gereken alanı sayar ve ücretsiz depolama alanını toplamdan çıkarır
  • iPhone aslında boş alanı rapor ediyor

Aradaki fark, iPhone'un önbellekleme amaçları için açık bir şekilde ek alan kullanması , ancak bu alanın iTunes tarafından tanınmamasıdır (belki de bilerek). Alan, diğer yanıtlarda (yedekleme / geri yükleme vb.) Bahsedilen ölçümlerden biri ile geri kazanılabilir, çünkü bunlar önbellek verilerini siler.

ancak , iPhone yeni önbellekler oluşturmaya başlayacaktır, bu nedenle bu çözümler kalıcı değildir. Ayrıca, önbelleği serbest bırakırsanız, daha fazla uygulama ve veriyi cihaza kopyalamak için serbest alanı kullanın, iPhone'unuz sonunda gerçekte olabildiğince fazla önbellek kullanamayacaktır ve muhtemelen tüm genel performansın düşmesine neden olacaktır.

Sonuç olarak, kesinlikle gerekmedikçe iPhone'unuzu önbellek alanını boşaltmaya zorlamanızı önermem.


1

Telefonumu yedekleyerek, tam sıfırlama yaparak ("Tüm İçeriği ve Ayarları Sil") ve yedeklemeyi geri yükleyerek tonlarca yer açabildim. Bu tutarsızlığı azalttı, ama tamamen ortadan kaldırmadı.


1

Son öneriyi denedim ve sadece geçici olarak çalışıyor gibi görünüyor. Kişisel olarak şu anda iPhone 5'lerimde (16GB) iTunes'da gösterilen kullanılabilir hafızaya kıyasla 5GB tutarsızlık var. Bugün teknik yardım için bir Apple Store'a gittim ve yardım edemediler. Yeni işletim sisteminin bir hafta içinde piyasaya sürüldüğünde durumu hafifleteceğini umuyorum.

Telefonumda müzik depolamıyorum ve Apple Music üzerinden akış yapıyorum. Telefonun, yayınladığımı düşündüğüm şarkıları indirmeye başlayacağını fark ettim ve gerçekten değerli bellek aldıklarını keşfettiğimde bu şarkılar periyodik olarak silinmelidir.


Farklı Sormaya hoş geldiniz. Lütfen belirli cevaba bağlantı verin - son gönderilen, son oy, son aktif cevapları farklı sıralayın.
bmike

1

Bu durumda, işletim sisteminin çok az yeri vardır, doğru çalışması için ona güvenemezsiniz.

1 veya 2 GB boş alan elde edene kadar kapatıp tekrar kontrol edene kadar iOS cihazının dosyalarını ve uygulamalarını silerim.

Alan boşalttıktan sonra iki değer çok farklıysa, genellikle dosya sistemi bozulmasına eşdeğerdir ve telefonu yedeklemeyi ve silmeyi düşünebilirsiniz.

Bu noktada, depolamanın beklediğiniz gibi çalışıp çalışmadığını test edebilir ve sonra yeniden kurabilir veya yaptığınız yedeklemeyi geri yükleyebilirsiniz.


1

Benzer bir sorunum vardı ama telefonumu yedeklemeden geri yüklemeyi denemek için biraz tereddüt ettim (görünüşe göre çoğu insana yardımcı olan çözüm).

Bunun yerine, AppStore'dan "Memory & Disk Scanner Pro" uygulamasını kullandım. 3 GB'lık boş alanı geri alabildi (elbette verilerimin hiçbirini kaldırmadan) ve sadece birkaç dakika sürdü.

Adil olmak gerekirse, bu ücretli bir uygulama (~ 1 EUR) ve arayüz oldukça çirkin, ama işini iyi yaptı - bu yüzden fiyat değer buldum.


Bunu denedim ve 28mb önemsiz dosyalar buldu, ancak iTunes ve iOS arasındaki tutarsızlık 13GB civarında, bu yüzden benim için bir çözüm yok.
Motin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.