OS X Yosemite ile MBP'mde 'Ekran Paylaşımı' yapamıyorum


2

Özellikler: Macbook Pro Orta 2012 OS X 10.10.4

Ekranımı arkadaşlarımla paylaşamıyorum. Sorun giderme amacıyla arkadaşımın Macbook'una (ağımda, farklı bir şehirde olmayan) bağlanmak istiyorum ve bu nedenle Mesajlar Uygulamasından Ekran Paylaşma'yı denedim:

Mesajlar

'Paylaşım ekranını sor' düğmesini tıkladıktan sonra, diğer Mac'e izin vermek için bir istek gönderir, 'İzin Ver'i tıkladıktan sonra hiçbir şey olmaz !?

[Ekran Paylaşma seçeneği AÇIK ve Uzaktan Yönetim KAPALI, Mac'imde ve arkadaşımın Mac'inde.]

Sistem Tercihleri ​​Ayarı

Onun bilgisayar ile nasıl bağlanırım ve internet üzerinden nasıl kontrol ederim, sorun giderme amaçları için çok uygun olacaktır.

Teşekkürler!


Aynı LAN segmentinde paylaşıyor musunuz yoksa yönlendiricinizin üzerinden mi geçiyorsunuz?
Allan

@Allan: Aynı ağda değiliz, farklı şehirdeyiz.
Satyajeet

Sonra güvenlik duvarında engellenmiş gibi geliyor. Bir çözüme gönderme yapan bir cevap oluşturacağım
Allan

Yanıtlar:


2

Aynı LAN segmentine (aynı ağdaki her iki bilgisayar) bağlı değilseniz ve bir yönlendiriciden geçiyorsanız, yönlendiricinin güvenlik duvarı bağlantıyı engelliyor olabilir.

Yapmanız gereken yönlendirici üzerindeki bağlantı noktalarını açmak / iletmektir. Apple ekran paylaşımı (uzak masaüstü) iletişim kurmak için kullanır. Limanlar:

TCP: 5900, 5988
UDP: 5900, 3283

Güvenlik duvarının arkasındaki ekran paylaşımı - Hangi bağlantı noktaları?

Şahsen yapmak istediğim bir şey, önce aynı LAN segmentinde (yönlendirici güvenlik duvarının arkasında) test etmektir. Bu yolla makinemin tamamen çalıştığını ve hizmetin düzgün çalıştığını biliyorum. Bu şekilde, yönlendiricideki bir bağlantı sorununu gidermeye çalışırken, makinemdeki değişiklikler büyük ölçüde azalır.

Bahsettiğim bağlantı noktalarının gelen bağlantılarına izin vermek için REMOTE yönlendiricinizi düzenlemeniz gerekecektir. Bunu şu şekilde yaparsınız:

1) Bilgisayarın hangi IP adresini kullandığını bulun

2) Web tarayıcısı üzerinden yönlendirici yönetici sayfasına gidin (ağ ayarlarınızdaki "yönlendirici" adresi olacaktır. Kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacınız olacaktır.)

3) Güvenlik Duvarı altında, farklı portları iletmek için bir seçenek görebilirsiniz. Yukarıda listelenen bağlantı noktaları için girişler oluşturun. Her girişte bir "kaynak" ve "hedef" olmalıdır. Kaynakta, "tümü" için boş bırakın ve hedef için, birinci adımda aldığınız IP adresini girin. Bu, tüm bağlantı noktalarını bu bağlantı noktalarından bilgisayara iletir.

4) Şimdi internet üzerinden bağlanmalısınız.

Bu işe yaramazsa, TeamViewer'a bakmanızı öneririm . Bu bir üçüncü taraf çözümü, her iki makinede de yazılıma ihtiyacınız olacak ve biraz daha yavaş. Ancak bir yönlendirici yapılandırmaktan çok daha kolaydır.


Evet, yalnızca bir yönlendiriciyle bağlıyım, ancak yönlendiricinin güvenlik duvarını devre dışı bırakmak için bahsettiğiniz bağlantı noktalarını nasıl açacağınızı / ileteceğimi bilmiyorum. Ekran paylaşımını aynı LAN segmentinden test ettim, her iki makine de aynı ağdaydı ve mükemmel çalıştı, bu nedenle makine tam olarak çalışıyor ve servis düzgün çalışıyor.
Satyajeet

Bana bu özel limanları nasıl açacağım hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?
Satyajeet

Büyük olasılıkla, bağlantıyı sizin için yerel olanları değil , uzak uçta yapılandırmanız gerekecektir . Özel olarak hangi yönlendiriciye sahip olduğunuzu bilmediğim için, size yalnızca genel olarak söyleyebilirim. Referansınız için cevabımı düzenleyeceğim.
Allan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.