iPhone kaybetti ve sebepsiz yere silindi


1

İPhone'umu 2 yıl boyunca kullandım ve bu daha önce hiç olmadı. Uçak kipini kapattım ve telefon ekranım elma logosuyla beyaza döndü ve altında bir yükleme çubuğu vardı. Yeniden yüklendiğinde, telefonumdaki her şeyin silindiğini söyledi.

Artık Apple ID oturumumu kullanmama izin vermiyor. Sahibinin her şeyi silmek için 'iPhone'umu bulması' kullandığını belirtiyor.

'İPhone'umu Bul'u hiç kullanmadım. Burada ne oluyor?

Yanıtlar:


2

Telefonu başka bir kişiden aldıysanız ve resmi bir mağazadan alamazsanız, satıcı iPhone'u çalmış ve size satmış olabilir ve şimdi de sahibi aramaktadır (2 yıldan beri kullandığınızdan şüpheliyim)

Telefonunuzu resmi mağazadan aldıysanız, iCloud ID'niz saldırıya uğramış olabilir. Etkinleştirmenin çözümü, bir Apple mağazasına gitmek, haklı olduğunuzu kanıtlamak ve sizin için sıfırlayabilmeleri olacaktır. Bundan sonra, bir yedeğiniz varsa, telefonu yedeklemeden geri yükleyin. Ayrıca, iCloud ID şifrenizi hemen değiştirin . Giriş yapamazsanız, kaçırılmış olabilir. Bu durumda, şifremi unuttum'u tıklayın ve e-postadan sıfırlayın.


1
Evet, sorun şu ki Türkiye'de ben varım, burada pek çok elma dükkanı yok ve eğer muhtemelen ingilizce bilmiyorlarsa
Michaela Boland

2
Apple'ın bu tür bir sorun için sizi aramasını sağlayabilirsiniz - ABD / İngiltere / İngilizce telefon numaranız varsa, yurtdışında bir cep telefonu ya da başka birinin telefonu olsa bile, sizi arayabilecek birini İngilizce alabilirsiniz. [Geçen hafta İspanya'dan benzerlik yapmak zorunda kaldım - beni 5 dakika içinde düzelttiler] apple.com/support/contact
Tetsujin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.