İletilerden Resimleri İndir [çoğalt]


15

Bu yüzden inanılmaz bir şekilde SMS / iMessage / Mesajlar'daki geçmişimi hiç temizlemedim. Görünüşte, yukarı kaydırıp nihayet ilk kısa mesajımı ilk nesil iPhone'umdan görebilmeliyim. Bu, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, telefonumda önemli miktarda yer kaplıyor, ancak neden hiç temizlemediğimin büyük bir kısmı, karımın yıllar boyunca bana gönderdiği çok sayıda resim içeriyor olması. Bunlar fotoğraf rulosuma kaydedilmiş gibi görünmüyor ve toplu olarak dışa aktarmanın herhangi bir yolu yok gibi görünüyor. Yosemite'de masaüstü mesajları kullandığımı ve iyi işlediğini belirtmek gerekir, bu yüzden bu açıdan kullanabileceğim bir yaklaşım olabilir.

Neredeyse yedi yıllık kısa mesajların tüm fotoğraf eklerini arşivlememin en iyi yolu nedir?

Yanıtlar:


13

Ben de aynı sorunu vardı ve bir yedekten veri ayıklayarak çözmeyi başardı. Bunu gerçekleştirmek için komut dosyasını (bağlantı yoluyla erişilebilir) kullandım. Bir Mac gerekli olacağını unutmayın - Ayrıca, hiçbir şekilde kaynak veya içerik, sadece geçmişte bir kullanıcı ile bağlı değilim.

 1. Bilgisayarınıza bağlıyken iTunes üzerinden telefon yedeklemesi çalıştırın
 2. Finder'da Git menüsüne gidin -> Klasöre Git, ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup
 3. En son değiştirilen klasörü bulun Backupklasörün
 4. iOSBackupMasaüstünde klasör adlı bir klasör oluşturun
 5. Eğer bulunan klasörü kopyalama BackupiçiniOSBackup
 6. Bir dizi perl komut dosyası içeren iOSMessageExport'u ( zip ) indirin . Dosyaları iOSBackupklasöre çıkartın . (Aşağıdaki ekran görüntüsüne benzer görmelisiniz) resim açıklamasını buraya girin
 7. Terminali Aç
 8. Enter cd ~/Desktop/iOSBackupve Return tuşuna basın
 9. Enter perl backup.pl --directory_path <folder>/tuşuna basın ve Return tuşuna basın. İçindeki yedekleme klasörünün adıyla değiştirin iOSBackup(yedeklemeden yedeklemeye değişir) resim açıklamasını buraya girin
 10. Komut dosyası çalışmayı bitirdikten sonra, iOSBackupklasöre geri dönün ve adlı bir klasörü arayın._export resim açıklamasını buraya girin
 11. İçinizde _exportbir mesajın gönderildiği / alındığı her tarih için klasörler görmelisiniz, resimler / filmler burada bulunur. Her görüşmenin HTML dosyası (gündüz) da mevcuttur resim açıklamasını buraya girin

Kaynak: WonderHowTo


6
Cevabınız diğer evrendeki herhangi birinden önemli ölçüde daha iyi olduğu için bu kopya olarak işaretlenmiş üzgünüm. Bunu içeri aldığınız için teşekkürler.
grovberg

@grovberg yardımcı olabildiğime sevindim! Soruların ne zaman kopya olarak işaretlenmesi gerektiğini tartışmak için Meta'da bir konu açtım. İsterseniz, oradaki iş parçacığını görebilirsiniz. Else, yine yardımcı olabilir sevindim!
smoooosher

Bunu yeniden açmayı görelim. @grovberg - Bağlantılı makaleye başvurmam veya sadece verileri nasıl yedekleyeceğimi bilmem gerekir mi? Bu, iTunes yedek dosyalarını kullanma hakkında daha fazla görünüyor, böylece iOS'ta mesajları silebilirsiniz. Burada ikinizi de doğru mu okuyorum?
bmike

DBD::SQLite::db prepare failed: no such table: message at iOSMessages.pm line 86. DBD::SQLite::db prepare failed: no such table: message at iOSMessages.pm line 86.Çalıştırırken aşağıdaki hatayı aldım: Neden biri bu hatayla karşılaşabilir?
Amelio Vazquez-Reina

@ AmelioVazquez-Reina github.com/basnijholt/iOSMessageExport adresini ziyaret edin . Komut dosyasının hatayı atmayan sabit bir sürümüdür. Hala benim için bazı farklı hatalar atıyor, ama her şeyi gayet iyi ihraç etti.
Jon Carl
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.