Ekranı kilitlemenin ve uykuya geçirmenin / ekran koruyucuyu MBP'de iki farklı olay olması için etkinleştirmenin bir yolu var mı?


5

Bu soru benim de bir şifre sormamı tetiklemeden ekranı bazen uyku moduna geçirmeyi istemediğim gerçeği dışında, başarmak istediklerime çok benziyor. Temel olarak iki şeyi yapabilmek istiyorum:

 • Bazen, sanki bir bilgisayarda yaptığım gibi ekranı kilitleyerek kazanmak + L . Şu anda ekranın uykuya dalması konusunda iyiyim ve bu adım tek istediğim buysa, vurmak kontrol + vardiya + güç hile yapardı eğer Require password [amount of time] after sleep or screen saver begins altında System Preferences > Security kontrol edildi. Ancak;
 • Ayrıca bazen ekranı uyutmak veya daha sonra bir şifre sormadan ekran koruyucuyu başlatmasına izin vermek istiyorum. Ayrıca, işareti kaldırırsam basit bir şekilde başarabilirim. Require password [amount of time] after sleep or screen saver begins altında System Preferences > Security, ama yine, bu yukarıda yapmak istediklerimi yapamayacağımı söyledi.

Tüm bunları Windows'ta ekran koruyucuyu etkinleştirerek ve devam ettirildiğinde beni giriş ekranına getireceğini belirten kutuyu işaretlemeyerek yapabilirim. Bu şekilde, ekran koruyucunun tetiklenmesine izin verebilir ve ekran sonunda uyku moduna geçer ve devam ettiğimde şifre sormaz; Ayrıca, isabet etmek istediğimde oturumu kilitleyebilirim. kazanmak + L , ve sonra ekran sonunda uykuya geçecektir.

Bir Mac'te başarmak mümkün mü?


Bağlantılı soruda önerilen seçeneklere ek olarak, Alfred’den yararlanabilirsiniz ve bu araç ekran koruyucuyu etkinleştirir. Aradığınız kısayol değil, başka bir seçenek. Alfred'i etkinleştirdikten sonra sc komutunu ayarladım, sadece bu kombinasyonu yazıp enter tuşuna basın.
Alain King

Windows referansı bana yardımcı olmuyor (bende yok), fakat biri şifre diğeri olmayan 2 ekran koruyucu modu mu istiyorsunuz? ve birini veya diğerini tetiklemenin yolu.
Buscar웃

@ Buscar 웃 SD Sanırım buna bakmak için bir yol olabilir, evet.
JNat

Yanıtlar:


2

Çok fazla yayın var İşte ve İşte ) tarihinde superuser.sx .

 • Ekranı kilitlemek için (aslında Kullanıcı menüsünden "Giriş Penceresi…" eylemini çağırmak ve kazanmak + L Windows'ta kısayol):

  /System/Library/CoreServices/Menu\ Extras/User.menu/Contents/Resources/CGSession -suspend
  
 • Ekranı uyumak için (bunu her zaman ev makinemde yatmadan önceki son komutumun bir parçası olarak kullanırım):

  pmset displaysleepnow
  

Bu seçeneklerden herhangi biri, bir kabuk komut dosyasını bir kısayola bağlayarak (Automator ( bunun gibi ), Quicksilver, LaunchBar, Alfred vb. bu gönderi ).

Bunu dikkate değer BetterTouchTool Ayrıca, bu eylemleri (bu gibi işlemlere doğrudan kısayolları eşlemek) bu cevap önceki sorulardan birine). Geliştirici, son zamanlarda uygulamaya bazı aşklar veriyor ve bu da görmesi harika.


1
İkinci kurşun noktanızda bahsettiğinizle isabet etmek arasında bir fark var mı? control+shift+power?
JNat

Bildiğim kadarıyla, Ctrl + Shift + Eject (veya Power) aslında makineyi uyku moduna geçiriyor ( pmset sleepnow ). Diğer yandan pmset displaysleepnow sadece ekranı kapatır. Aşağıda belirtildiği gibi, bu işlem sıcak bir köşeye bağlanabilir. Ekran kilidi, Güvenlik ve Güvenlik ayarlarına göre gerçekleşir. Ekrandaki Gizlilik ön paneli.
Dustin Wheeler

1
Göre bu sayfa , control+shift+power sadece ekranı uyku moduna geçirmeli.
JNat

Ahh, kaydetti. Öyle görünüyor. Bunu iMac'imdeki işte kontrol etmem gerekecek… dün işe yaramadı. O yapar evim MBP'sinde gayet iyi çalışın (dış Apple klavyesi ve ekranıyla kapaklı olarak kullanılır) Ben sadece uyku kombo (Cmd + Opt + Eject / Power) farkındaydı, bu yüzden işaret için teşekkürler!
Dustin Wheeler

2

işte fare hareketleriyle (klavye kısayollarıyla değil) bir çözüm.

BİRİNCİ KISIM İÇİN

Kullanıcıya git & amp; gruplar

users groups

Hızlı geçişi etkinleştirin.

enter image description here Giriş ekranını etkinleştirmeniz gerektiğinde, sağ üstteki giriş ekranını tıklayın. Tekrar açmak için giriş şifresi gerekir.

enter image description here

(Hala klavye kısayolu tanımlamanız gerekiyorsa, test etmedim ama bu muhtemelen işe yarayabilir, ancak bu bağlantıya bakın.

http://www.macyourself.com/2013/01/27/how-to-lock-your-mac-screen-with-a-keyboard-shortcut/ )


İKİNCİ BÖLÜM İÇİN

"Parola gerektir" seçeneğinin güvenliğini devre dışı bırak & amp; gizlilik bölümü.

1- Sistem tercihlerinde Görev Kontrolü,

select mission control

2- Sonra sol alt köşedeki sıcak köşelere tıklayın

click on hot corners

3- Buradan, mac'unuzun her ekranına eylemler atayarak eylemlerinizi tanımlayın

hot corners of screen

4- Farenizi ekranın köşelerine getirdiğinizde standart mac eylemleri:

actions defined

Bir dahaki sefere farenizi hareket ettirdiğinizde ekran koruyucunuz aktif hale gelecektir.


1
Bu, sorunun ikinci kısmı için nasıl çalışır (bir şifre gerektirmeden uyku ekranı veya ekran koruyucuyu başlat)?
Dustin Wheeler

Sorunun ikinci kısmı için işe yaramıyor.
JNat

aslında. 'olmadan' kısmı özledim. görevimi revize ettim. @DustinWheeler @ JNat ♦
auludag
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.