MagSafe2 şarj cihazını daha güçlü hale getirme


8

2010 MBA için L şeklinde MagSafe şarj cihazım vardı. Şimdi 2015 MBP'm var, şimdi T şekilli MagSafe2 şarj cihazını kullanmam gerekiyor. Tek sorun, telin bağlayıcının üzerindeki açısı (ve bağlantı noktasına kadar gitmemesi), onu hareket ettirdiğimde bilgisayarımdan düşmesini çok kolaylaştırıyor (çok can sıkıcı oluyor!).

Şarj cihazını çok fazla değiştirmeden daha güçlü hale getirmek mümkün mü?

Yanıtlar:


7

Bu konuda da yardımcı olabilecek bir ürün var.

http://www.snuglet.com

Magsafe 2 konnektörünün bağlantısını güçlendirmek için bilgisayardaki bağlantı noktasının içinde küçük bir işlenmiş metal parçası kullanarak çalışır.


1
Bunun iyi bir fikir olduğunu söylemeliyim. Tek şey, ne olduğu için biraz pahalı görünüyor.
iProgram

1
@Program evet, 10 $ için iki kişilik kickstarterdayken aldım ve o zaman yüksek olduğunu düşündüm. 17 dolar saçma.
danmanstx

Bu hassas metal parçası için 20 $ 'ın yüksek bir fiyat olduğunu düşünmüyorum. Oldukça zarif ve umarım onlar ilk parçası yapmak için tasarım ve kalıp içine döktü $$ geri yapmak. MagSafe kablonuzun çekildiği açıyı kontrol edemezseniz veya bir bağlantı kesme işlemi projenizi mahvederse, bunun maliyeti küçük IMO gibi görünmektedir.
bmike

Bunlara sahibim, onlarla gerçekten heyecanlanmadım. Yukarı / aşağı yardım ettiler ama başka açılar yoktu.
tedder42

13

İçine bir düğüm bağlamanın basit bir yolu ile L veya U'nun bir yaklaştırılmasına dönüştürebilirsiniz .

Bu herhangi bir garip kablo ile başa çıkmak için standart yolum.
Mükemmel değil, ama oğlan, ucuz ;-)

L-düğüm

resim açıklamasını buraya girin

U-düğüm

resim açıklamasını buraya girin

Yorumlardan - U-düğüm, resimden net değilse, bir ucu ikinci kez sararak elde edilir.

BTW - düğümü çok gevşek tutun, böylece hiçbir şeye zarar vermezsiniz.

Diğer yorumlardan -
Tabii ki, kablo herhangi bir yönde çekilirse, hiçbir düğüm yardımcı olmaz; bu fikir, sadece makinenin solunda değilse, kabloyu PSU yönünde çıkarmaktır.
Sadece 'yanlış' yönde daha düz olma eğilimini azaltmak, başka bir şey yok, ve çekişi açısal olarak geriye doğru azaltmak, eski L-fişin doğal olarak yapacağı şey, böylece T kablosunun kol uzunluğunu azaltmak tek yön.


1
Sonunda oraya! İşe yarıyor. Bahşiş için teşekkürler. Ayrıca, bağlantı noktası şarj cihazının bulunduğu yerin karşı tarafı olduğundan, bu da bükülmeyi önlemeye yardımcı olur ve daha uzun bir ömre yol açar!
iProgram

1
Bütçede pratiklik - daha ne isteyebilirsiniz ;-) Sevindim işe yaradı.
Tetsujin

1
Kısa bir amortisörden çok, bir bilginin çok yardımcı olacağını kabul etmiyorum. Bunun yararlı olan bazı yönlerini görmüyor muyum? Yorumlar bu gönderiye verdiğim cevaba hoş geldiniz. Her nasılsa +1 - düğümler harika ve bazı insanlara magsafe sıkıntılarıyla yardımcı olmazlarsa diğer şeyler için yararlı olacaklar.
bmike

4

Bir MagSafe 2'yi ayırmak için gereken kuvveti ölçerken dikkate alınması gereken üç eksen vardır.

Temel konuları kapsayan iki harika makale vardır:

resim açıklamasını buraya girin

MagSafe 2, yukarıdaki USB-C tartışmasında tartışıldığı gibi doğrudan bir çektiğiniz veya çektiğiniz takdirde oldukça güçlüdür. Snuglet Eğer kravat veya bir düğüm doğrudan yank için çok hiç yardımcı olmayacaktır. Ancak, insanların bir yönün bağlantısının kesilmesinin çok kolay olduğunu hissettiğini duymadım.

MagSafe, Mac World'den yukarıdaki şemada N (normal kuvvet) yönünde iterseniz veya çekerseniz çok düşüktür. Bu aynı zamanda birçok kişinin şarj cihazının bağlantısını kesmek istemediği “Mac'i bir yastığa koy” gücüdür. Snugglet bu sorunu istisnai olarak giderir. Magsafe adaptörünü sıkıca oturması için yekpare gövdeye fiziksel olarak yerleştirir. Bir kablo düğümü, bağlantıyı kesmek için gereken kuvvet çok az olduğundan, düğüm bu yönde bir çekme ememez veya yönlendiremez (ve mıknatıs ucunu itiyorsanız, hiçbir kablo düğümü yardımcı olamaz).

Göz önünde bulundurabileceğiniz son eksen, kabloyu masa düzlemi boyunca çekmeniz (Mac'inizin bir mutfak masasında açık olduğu varsayılarak) ve kabloyu oturduğunuz sandalyeye doğru çekmenizdir. Adaptörün bağlantısını kesmek için gereken kuvvet, bir yank / çekme için gereken kuvvetten daha az, ancak dikey (normal kuvvet) yönde gerekenden daha fazladır. Snuglet burada biraz yardımcı oluyor çünkü biraz gerekli. Bir düğüm burada hem bir amortisör görevi görerek hem de bu çekimlerin bir kısmını yan yönüne yönlendirmesine yardımcı olabilir.


1
Hiçbir düğümün N / yastık sorununa yardımcı olmayacağına katılıyorum; makinenin solunda değilse, kabloyu PSU yönünde çıkarmak gerçekten çok önemlidir. Sadece 'yanlış' yönde daha düz olma eğilimini azaltmak, daha fazla bir şey yok ve çekişi açısal olarak azaltmak, geriye doğru [resimde işaretlenmemiş] ki bu eski L-fişin doğal olarak yapacağı, kol uzunluğunu azaltın kabloyu tek yönde takınız.
Tetsujin

1
@Tetsujin Anladım - Kelimelerinize kastettiğinizden daha fazlasını okuyordum. Açıklama için teşekkürler!
bmike

Teşekkürler bmike. Bazı şeyleri açıklığa kavuşturmak için yorumumu daha önceki cevabıma bırakabilirim.
Tetsujin

Bu bilgi için +1. Bu, düğümün o zaman için neden çalıştığını açıklar. Çekme kuvvetini emer. Bilimsel açıklama için teşekkürler!
iProgram
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.