OS X 10.9.5 çalıştıran bir Mac'te güvenilir şekilde çalışan VNC istemci çözümlerini arıyorsunuz


41

Çok sayıda FreeBSD sunucum var ve üzerlerine VNC sunucu yazılımı koymak ve ardından OS X 10.9.5 çalıştıran bir Mac'ten erişmek istiyorum.

Onlara MAC üzerinde çalışan sanal bir pencereden erişmek zorunda kalmak istemiyorum :-(

"Mac vnc client" için yapılan web araması sıfır yararlı sonuç üretti. (Ben uzaktan erişim istemiyorum için mac.)

Hafızam, Apple’ın, VNC sunucusu bir Mac’te çalışıyorsa, yalnızca Apple’dan biriyse çalışabilmesi için birkaç sürüm önce "sabitlediği", açık olmayan bir adı olan, belki de "ekran" olan yerleşik bir müşteriye sahip olmasıdır. Belki de o zamandan beri düzeltilmemişlerdir.

Bir zamanlar 2 yıl önce sahip olduğum OS X sürümünde lapa lapa olan "vnc tavuklarını" kullandım. Ayrıca, Mac'ten farklı bir şekilde lapa lapa olan başka bir elma dışı müşteri de kullandım. (Dahili uygulama kullanılamazdı.)

IIRC, o zamanlar sunucularımda "Tightvnc" ya da "Realvnc" kullanıyordum. Bu, denediğim ilk rastgele Windows tabanlı VNC istemcisiyle iyi çalıştı.

Şimdiye kadar duyduğum her şey

  • "Ekran paylaşım uygulaması" elmadan, muhtemelen mac'a önceden yüklenmiş, ad ve konum bilinmiyor
  • krom tarayıcısında çalışan realvnc den bir müşteri (ugh!)

OS X sürümlerine atıfta bulunurken, lütfen yalnızca kedilerin adlarını değil, cevaplarında sürüm numaralarını kullanın; ya da sayıları serbest bırakmak için kedi adlarını çeviren bir sayfaya bağlantı verin. Apple'ın sürüm kodu adlarını ezberledim.

[Güncelleme, ilk yanıt alındıktan sonra: alternativeto.net bu tür bir yazılım bulmak için mükemmel bir kaynaktır. Artık bir sunucuda ve Mac istemcisinde çalışan tigervnc'im var. Şu ana kadar netlik yok, ancak tigervnc için Mac istemcisi aynı anda birden fazla sunucuya bağlanmama izin vermiyor ve Mac'in GUI arayüzü, istemci programının birden çok kopyasını başlatmama izin vermiyor. Bu yüzden hala alternatifler arıyor, ancak ilerleme kaydediyor.

Yine de istemcinin OSX'e nasıl yerleştirileceğini anlamaya çalışıyorum - ağda bulduğum yolda değil, / System / Library / CoreServices / Applications Bu, Finder’a beslenecek doğru çağrıyı bilmem gerek gibi görünüyor. 'Ekran paylaşımı' etiketli bir düğme gibi bir şeyiniz yok. "Sunucuya bağlan" etiketli bir menü öğesinin buldum, ancak bu yalnızca bağlantı hatası veriyor, belki de varsayılan olarak bir URI türü olan afp: // muhtemelen vnc ile ilgisi olmayan - ya da muhtemelen aracın ilgisi olmadığı için. vNC.]


İzleyicinin ek kopyalarını yayınlamama izin veren, kabuktan kullanılabilen bir takma ad oluşturmayı başardı. Çok kötü Mac's Dock bunu yapmama izin vermiyor.
Arlie Stephens,

Hala yerleşik uygulamayı nasıl kullanacağınızı bilmek istiyorum ve herhangi bir ek öneriler de memnuniyetle karşılanacaktır.
Arlie Stephens,

Tigervnc ile yarı göstericiye çarptım - kes ve yapıştır yok. Ben <cmd> c ile freebsd ekrandan kopyalayıp <komut> v Mac pencerelere yapıştırın fakat <komut> v ne de şey ne başka ben yapıştırmak için çalışmalarını denedim olabilir içine freebsd masaüstüne. Ayrıca, <cmd> c kullandığımda, karakter ayrıca freebsd penceresine iletilir.
Arlie Stephens,

Yanıtlar:


55

OS X içeren yerleşik VNC istemcisi FreeBSD'de denediğim çoğu VNC sunucusuyla harika çalışıyor. Bağlantı noktalarından çoğunlukla TigerVNC kullanıyorum (OS X'in VNC istemcisi ile en hızlı gibi görünüyor) ve sahip olduğum tek sorun VNC sunucusunu bağlıyken yeniden başlatmam. OS X VNC istemcisi yeniden bağlanacak (harika!) Ancak pencereyi garip bir şekilde boyutlandırıyor ve yeniden boyutlandıramıyorum. Ölçeklendirme açık olduğundan, bu genellikle okunamayan küçük bir ekrana neden olur. Yalnızca VNC istemcisini yeniden başlatın (veya pencereyi kapatın ve birden çok bağlantınız açıksa yeni bir bağlantı açın) ve hepsi tekrar TAMAM.

Mac'imde sürekli açık xterms olduğundan, genellikle böyle yaparım:

open vnc://<host>:<port>

<port>Sunucunun çalıştığı TCP portu nerede ?

Örn: eğer: 1, 5901 olarak kullanırsınız <port>. Hatta avahi bağlantı noktasını da kurabilir ve bir servis kurabilirsiniz, böylece VNC oturumu Finder'da görünür (her ne kadar OS X 10.8, IIRC’den bu yana görünmelerini sağlamak için değiştirilecek bir Bulucu tercihi olsa da), ekran paylaşımı "etkin (yani bir VNC sunucusu çalışıyor).


2
Apple'ın vnc istemcisindeki sorun Vine Viewer gibi kendi başına bir SSH tüneli açmamasıdır. Apple'ın kendi yerleşik "ekran paylaşım sunucusunu" çalıştıran başka bir Mac'e bağlanırsanız bu bir sorun değildir, ancak Linux üzerindeki tightvnc gibi başka bir VNC sunucusuna bağlanırsanız, otomatik olarak şifrelenmezsiniz (= güvenli) Ekstra adımlar atmazsanız bağlantı.
Thomas Tempelmann

4

Mac'in yerleşik vnc istemcisiyle uzak Linux makinelerine bağlanabilirsiniz.

  1. Uzaktaki Linux makinesinde vnc sunucusunu kurun.

  2. Mac'inizde Finder'a gidin. cmd+KVeya Git> Sunucuya Bağlan'a basın .

  3. Sunucu Adresine girin vnc://{HOST}:{PORT}. Örneğin vnc://linux.myhost.com:5901.

Ekran Paylaşımı uygulamasıyla uzak Linux makinesine bir VNC oturumu bağlanacaktır.


2

Aradığın yerleşik yerleşik Ekran Paylaşımı uygulaması System/Library/CoreServices. Çoğu VNC sunucusuna bağlanabilir ve RealVNC gibi diğer seçeneklerden biraz daha hızlıdır.


1

Gerçek VNC veya VNC Görüntüleyici, Windows PC'lerde on yıllardır kullanılan aynı istemciydi (platformun dışında). OS X, kutudan çıkan VNC protokolü ile çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Ek bir bonus olarak, Real VNC ücretsiz bir iOS uygulaması olarak kullanılabilir.

Kullanmanız gereken tek gerçek endişe güvenlik açısından sertleştirme, yani belirli IP adreslerine veya kullanıcılara erişimi kısıtlamadır.


1
güvenlik önemli bir endişe değil, neyse ki - her şey kurumsal güvenlik duvarının içinde ya da tünelde. Bu yüzden temel şifre güvenliği yeterli olmalıdır.
Arlie Stephens,

Doğru, bazıları VNC'i diğerlerinden daha fazla paranoyak kullanıyor ve tünelli bir bağlantı kullanıyorsanız, ciltleme konusunda gerçekten endişelenmenize gerek kalmayacak.
Rampant

1

Ben Mac VNC ile son deneyim bir sürü yok ama sen bakarsanız bu (stackexchange.com üzerine) o O / SX VNC sunucusu yoluyla başka bir istemci bağlanmak için nasıl açıklayacağız.

Apple'ın sürümüne Uzak Masaüstü adı verilir, ticari sürüm yalnızca Apple Remote Desktop'tır ve gerçekten Mac'leri yönetmek için tasarlanmıştır. İkincisini kullandım ancak kesinlikle bir VNC istemcisine bağlanmaya çalışmadım. Mümkün olup olmadığından emin değil.


Teşekkürler. Bu bana sihirli dizgiyi verdi - vnc: // host: port'a ihtiyacım vardı - portun protokol portu mu yoksa bağlanılacak belirli x sunucusundan mı emin değilim. Ne yazık ki, her iki versiyonda da neşe yok. Belki de her şeyin x masaüstünde 0 olduğunu varsaymaktadır?
Arlie Stephens,

0

RealVNC web sitesine gidip "İndir> Görüntüleyici" yi seçerseniz, benim için iyi çalışan yerel bir OSX uygulaması edinin. Lisanslama şartlarından tam olarak emin değilim, ancak ana sayfadaki "Ürünler> Ürün Seçici" yi kullanmak Viewer'ın ücretsiz olduğunu gösteriyor (Sunucu lisanslı iken).

Dahili Apple Ekran Paylaşımı da çok iyi çalışıyor, ancak uzaktan kumandada xterm ile takılmamaya rağmen (Apple Destek Topluluklarında "linux xterm sorunu" olarak izlendi). Yerleşik, Safari'den adres çubuğundaki vnc: // hostname adresinden erişilebilir. Bir kez başlatılırsa, yuvadaki simgeye sağ tıklayıp kolay erişim için Seçenekler> Dock'ta Tut'u seçin.

"Tavuk" VNC benim için işe yaramadı.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.